YAŞAM
Giriş Tarihi : 15-11-2021 18:14   Güncelleme : 15-11-2021 18:14

AGC ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında iş birliği

Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) ve Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında cemiyet üyeleri için düzenlenen spor faaliyetlerinde iş birliği içerisinde hareket edilmesi ve kentteki tüm sportif faaliyetlerinin medya aracılığıyla kamuoyuna sunmak amacıyla iş birliği protokolü imzalandı. AGC Başkanı İdris Taş, imzaladıkları iş birliği protokolüyle cemiyete üye gazetecilerin sosyal aktivite ve spor yapma alışkanlıklarına katkı sağlamayı amaçladıklarını belirtti.

AGC ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında iş birliği

AGC ve Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında cemiyet üyeleri için düzenlenen spor faaliyetlerinde iş birliği içerisinde hareket edilmesi ve kentteki tüm sportif faaliyetlerinin medya aracılığıyla kamuoyuna sunmak amacıyla iş birliği protokolü imzalandı.

AGC Başkanı İdris Taş ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan tarafından imzalanan protokol ile müdürlük ve cemiyet arasındaki iş birliğini güçlendirerek, spor olaylarına ilişkin tüm yapıcı ve yaygınlaştırıcı faaliyetlerin medya aracılığı ile kamuoyuna sunmak ve gazeteciler cemiyeti üyeleri için düzenlenen spor faaliyetlerinde iş birliği içerisinde hareket edilmesini amaçlanıyor. Protokol ile ayrıca AGC üyeleri, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün tesislerinden faydalanabilecek.

AGC Başkanı İdris Taş, yaptığı açıklamada, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile imzaladıkları iş birliği protokolüyle cemiyete üye gazetecilerin sosyal aktivite ve spor yapma alışkanlıklarına katkı sağlamayı amaçladıklarını belirtti. Üyelerin çeşitli spor organizasyonları aracılığıyla motivasyonları ile spora olan ilgi ve alakalarını arttırmayı hedeflediklerini dile getiren Taş, protokolün her iki tarafa da hayırlı olmasını diledi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan, kentte sporu bütün yaş gruplarına yaymayı hedeflediklerini ifade etti. Bu anlamda cemiyet ile yaptıkları iş birliği protokolünü çok önemsediklerini anlatan Gürhan, “Yaptığımız etkinlikleri doğru şekilde duyurabilmemiz çok önemli. Bu anlamda cemiyetin önemli bir desteği olacak. Bakanlığımızın isminde ‘Gençlik’ ifadesi olmasına rağmen biz sporu 7’den 77’ye her yaş ve meslek grubuna yaptırmayı hedefliyoruz. Protokolün bu anlamda da çok önemli olduğunu düşünüyorum” dedi.

İLK ETKİNLİK KÖPRÜLÜ KANYON’A

Protokol kapsamında ilk sportif etkinlik Manavgat ilçesindeki Köprülü Kanyon Milli Parkı’nda gerçekleştirilecek. 20 Kasım günü düzenlenecek etkinlikte gazeteciler hem Köprülü Kanyon ve Tazı Kanyonu’nda doğa yürüyüşü yapacak hem de rafting heyecanı yaşayacak.

(Haber Merkezi)