GÜNDEM
Giriş Tarihi : 11-03-2021 16:49   Güncelleme : 11-03-2021 16:53

Adlıhan Dere’den Kemer ziyareti!

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odası (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, Kemer Kaymakamı Yücel Gemici, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bolat Ünsal ve Kemer Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanı Mustafa Tıraş’ı ziyaret ederek esnaf ve sanatkarların pandemi sürecindeki durumları hakkında değerlendirmelerde bulundu. Oda Başkanları, Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri ile görüşmeler gerçekleştiren AESOB Başkanı Adlıhan Dere, esnafları işyerlerinde ziyaret etti, talep ve beklentilerini dinleyerek hayırlı işler diledi. Dere, ayrıca Kemer Belediyesi’nin ilçede devam eden projelerini de inceledi.

Adlıhan Dere’den Kemer ziyareti!

Ahmet Duran YENİGÜN

AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Kemer’de çeşitli ziyaretlerde bulundu. İlk olarak Kemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bolat Ünsal ve Kemer Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanı Mustafa Tıraş’ı ziyaret eden Başkan Dere, Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri ile görüşmeler gerçekleştirerek, esnafın pandemi sürecindeki sıkıntıları ile talepleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Ziyaret sırasından Mustafa Tıraş, Başkan Dere’ye adının yazılı olduğu bir plaka hediye etti.

AESOB Başkanı Adlıhan Dere, oda ziyaretleri sonrası, AESOB Genel Sekreteri Mehmet Işıldağ, Kemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bolat Ünsal ve Kemer Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanı Mustafa Tıraş ile birlikte Kemer Kaymakamı Yücel Gemici'yi makamında ziyaret ederek ilçe esnaflarının pandemi sürecindeki durumu hakkında görüşme gerçekleştirdi.

‘KEMER’DEKİ DEĞİŞİMİ VE DÖNÜŞÜMÜ GÖRÜYORUZ’

Dere ve beraberindekiler daha sonra Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nu ziyaret etti.

AESOB Başkanı Dere, ziyarette yaptığı konuşmasında, pandemi döneminde ilçeleri tek tek ziyaret ettiklerini söyledi. Ziyaret ettikleri ilçelerde esnafı da dolaştıklarını belirten Dere, “Kemer önemli bir ilçemiz. Kemer’de yaklaşık 2 bin 800 üyemiz var. Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun esnafa verdiği desteğin farkındayız. Daha önce Göynük Belediye Başkanlığı zamanında Göynük’e yaptığı katkıları da biliyoruz. Kemer Belediyesinin eski mali durumu ile şu anki durumu arasındaki farkı biliyoruz. Necati başkanla Kemer’deki değişimi ve dönüşümü görüyoruz. Esnafın ve işçinin yanında olduğu için. Belediye kiracısı esnaflarımızdan pandemi sebebiyle 3 ay boyunca kira alınmaması, esnaf ve sanatkarlarımıza yönelik dezenfekte çalışmaları, pazar yerlerinde maske ve dezenfektan dağıtılması ve pandemi sürecinde esnaf ve sanatkarlarımıza vermiş olduğu destekler dolayısıyla Başkan Topaloğlu’na teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Topaloğlu ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, her zaman diyalog içerisinde olmanın faydalı olacağını ve sonuca ulaşmanın daha kolay olacağını söyledi.

‘DAHA FAZLA TİCARİ BANT AÇILMASINA KARŞIYIZ’

Pandemiden dolayı Türkiye’de herkesin zor zamanlar geçirdiğine değinen Başkan Topaloğlu, “Şu dönemde esnafı daha fazla düşünmek zorundayız. Meclis kararıyla esnaftan alınan kiralarda indirim yaptık. Bu dönemde esnafın yanında olduk ve olmaya da devam ediyoruz. Kiriş mahallesinde açılması planlanan alışveriş merkezi ile ilgili bizim kararımız net. Asla onay vermedik. Esnafın yanında durmaya devam ediyoruz. Kemer’de artık daha fazla ticari bant açılmasına karşıyız. Pandemi döneminde esnafa maske, dezenfektan ve ilaçlama konusunda yardımcı oluyoruz. Turizm konusu da şu anda çok umutlu. Turizmciler 2019’’un yüzde 70’ini yakalarız diye söylüyorlar. İnşallah her şey daha iyi olur” diye konuştu.

AESOB Başkanı Dere ve beraberindekiler, ziyaret sonrası Başkan Topaloğlu ile birlikte Kemer Belediyesi tarafından yapılmakta olan projeleri yerinde görerek incelemelerde bulundu.

Dere, Topaloğlu ve beraberindekiler, esnafları da işyerlerinde ziyaret ederek, kademeli normalleşme süreci hakkında bilgilendirmede bulundu, talep ve beklentilerini dinleyerek hayırlı işler diledi.