ANTALYA
Giriş Tarihi : 19-12-2019 09:26

ADGİAD'ın yeni başkanı Eminoğlu

Antalya Doğu ve Güneydoğu İşadamları Derneği'nin (ADGİAD) olağan genel kurulunda Aykut Eminoğlu oy birliğiyle başkan seçildi.

ADGİAD'ın yeni başkanı Eminoğlu

Kepez ilçesindeki Erdem Bayazıt Kültür Merkezi'nde gerçekleşen ADGİAD Olağan Genel Kurulu'na iş insanlarını yanı sıra bazı siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. ADGİAD Başkanı Aziz Çiçek, genel kurulun açılışında yaptığı konuşmada, "7 yıl önce çıktığımız bu yolda bugünkü tabloya baktığımızda çok güçlü bir aile olduğumuzu görüyorum. Birliğimiz en büyük gücümüzdür. Antalya'da yaşayan doğu ve güneydoğulu işadamları olarak birlik ve beraberliğimizi koruduğumuz sürece çok daha başarılı işlere imza atacağımıza, güçlü olacağımıza inancım sonsuz. Bunun örneklerini geçmişte ATSO ve belediye seçimlerinde aday olan arkadaşlarımıza verdiğimiz destekle ortaya koyduk" dedi.

Açılış konuşmasının ardından divan başkanlığına Hacı Ömer Tekgül, kâtip üyeliklere Zeliha Kurt, Zeyyad Orhan seçildi. Derneğin faaliyet ve denetim kurulu raporları okunup oylandı, ardından seçime geçildi.

YENİ BAŞKAN EMİNOĞLU

Ttek adayla gidilen seçim sonunda Aykut Eminoğlu başkan seçildi. Eminoğlu, derneğin doğu ve güneydoğu illerinden gelip Antalya'ya yerleşmiş iş insanlarının sosyal, kültürel, ekonomik ve mesleki birlikteliğini sağlamak amacıyla kurulduğunu ifade etti. Eminoğlu, derneğin Antalya'da 23 ili temsil ettiğini, 468 üyesi bulunduğunu söyledi.

(DHA)