YAŞAM
Giriş Tarihi : 07-02-2020 16:12

'Acil Durumlarda Tek Numara'

Antalya Valiliği'nce, 'Acil Durumlarda Tek Numara' sloganıyla başlatılan 112 Acil Çağrı Merkezi tanıtım çalışmaları kapsamında, çeşitli kurum ve kuruluşlarını ziyaret eden 112 Acil Çağrı Merkezi çalışanları, Kemer genelinde anaokulundan liseye kadar öğrenim gören öğrencilere 112 Acil Çağrı Merkezi hakkında bilgilendirmede bulundu.

'Acil Durumlarda Tek Numara'

Şüheda DAYANTÜRK

Kemer’de 112 Acil Çağrı Merkezlerinde 112 Sıhhi İmdat, 110 İtfaiye, 155 Polis İmdat, 156 Jandarma, 177 Orman Yangın İhbar ve 122 Alo AFAD acil çağrıları birleştirilerek 112 üzerinden hizmet verecek 112 Acil Çağrı Merkezi tanıtımı sürüyor. 'Acil Durumda Tek Numara' sloganıyla başlatılan 112 Acil Çağrı Merkezi tanıtım çalışmaları kapsamında pek çok kurum ve kuruluşu ziyaret eden ekipler, Kemer genelindeki okullarda öğrencilere 112 Acil Çağrı Merkezi'nin önemi hakkında bilgi verdi. 112 Acil Çağrı Merkezi'ne gelen ihbarın önemi ve aciliyetine göre ilgili kurumların olay yerine en kısa sürede yönlendirildiğini kaydeden ekipler, 112 hattını gereksiz çağrılarla meşgul edilmesi halinde, acil yardıma ihtiyacı olan diğer vatandaşların 112'ye ulaşmasını engellediğinin unutulmaması gerektiğine işaret etti.

FARKINDALIĞIN ARTIRILMASI AMAÇLANIYOR

Öte yandan Kemer genelinde sürdürülen tanıtım çalışmalarında, muhtarlıklar, camiler, okullar ve eğlence merkezleri gibi pek çok mekânda hedef kitleye, 112 Acil Çağrı numarasının etkin kullanımı ve hangi durumlarda kullanılması gerektiği konularında, bilgilendirme ve farkındalığın artırılması amaçlanırken, gereksiz çağrı ve asılsız ihbarların önlenmesi ile bu aramaların neden olduğu kaynak, zaman ve iş gücü israfının önüne geçilmesi de hedefleniyor. Tanıtım çalışmaları kapsamında Kemer dahil Antalya’nın tüm ilçelerinde tanıtım faaliyetlerinin devam ettiğini belirten ekipler temin edilecek araçlarla günlük planlarını takip ederek, hedef kitle ve mekânları ziyaret ederek hedef kitlenin farkındalığını artırmak için çalışmalarını sürdüreceklerini vurguladı.

112 Acil Çağrı Merkezi'nin önemini anlatan afişlerin Kemer genelinde asılması yönünde gerekli çalışmaların da devam ettiği ifade edildi.