YAŞAM
Giriş Tarihi : 01-04-2020 09:09

7/24 VEFA

Kemer Kaymakamlığınca oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. 65 yaş üzeri ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların hem günlük taleplerini hem de acil ihtiyaçlarını karşılayan ekipler, ekonomik durumu iyi olmayan ve engelli vatandaşları da ihmal etmiyor. Ekipler, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla vatandaşların ihtiyaçlarını karşılıyor.

7/24 VEFA

Ahmet Duran YENİGÜN-Maksut TEMİZEL

Kemer Kaymakamlığı koordinesinde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu, kapı kapı dolaşarak ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor. İçişleri Bakanlığınca 65 yaş üzeri ve kronik rahatsızlığı olanlara yönelik sokağa çıkma kısıtlaması getirilmesi nedeniyle evinden dışarı çıkmayan çok sayıda kişi, 112, 155 ve 156 numaralarını arayarak yardım talebinde bulunuyor.

Bu kapsamda oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu da yaşlı ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların hem günlük taleplerini hem de acil ihtiyaçlarını karşılıyor. Vefa Sosyal Destek Grubu ayrıca, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla ekonomik durumu iyi olmayan vatandaşlara da yardım paketlerini ulaştırmaya devam ediyor. Ekipler, ayrıca vatandaşlara virüs hakkında bilgi verip salgına karşı uyulması gereken önlemlerle ilgili uyarıda da bulunuyor. Jandarma ve polis eşliğinde dağıtılan yardım paketlerini alan vatandaşlar memnuiyetini dile getirerek ekiplere de teşekkür etti.

KAYMAKAMDAN İNCELEME

Öte yandan Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç, Vefa Sosyal Destek 112 Acil Çağrı Merkezi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Sokağa çıkması kısıtlanan 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların taleplerini yerine getirme noktasında çağrı merkezinin önemine vurgu yapan Kaymakam Dayanç, görevli personellere teşekkür ederek ekiplerin 7 gün 24 saat sahada olduğunu belirtti. Vatandaşlara evde kalmaları çağrısında bulunan Kaymakam Dayanç, Vefa Sosyal Destek Grubu toplantısında alınan kararlar doğrultusunda sokağa çıkması kısıtlanan vatandaşlar ile ekonomik durumu iyi olmayan hanelerin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik çalışmaların aralıksız devam ettiğini söyledi.

Söz konusu vatandaşların maaş çekimi, ilaç alımı vb. temel ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceklerinin altını çizen Kaymakam Dayanç, “Vatandaşlarımızdan gerekmedikçe evlerinden çıkmamalarını istiyoruz. Vefa Sosyal Destek Grubumuz ihtiyaçları karşılamak için canla başla çalışmaya devam ediyor. Bu zorlu süreci inşallah hep birlikte atlatacağız. Lütfen hepimizin sağlığı için tedbirlere uyalım” dedi.