GÜNDEM
Giriş Tarihi : 10-05-2021 15:31   Güncelleme : 10-05-2021 15:31

7/24 denetim!

Koronavirüsle mücadele kapsamında ülke genelinde uygulanan 17 günlük tam kapanmada Kemer’de denetimler gece gündüz devam ediyor. İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi çerçevesinde ilçenin belli noktalarında kontrol noktaları kurulurken, cadde ve sokaklarda yaya olarak denetimde gerçekleştiren ekipler, tedbirlere uymayan vatandaşlara ve kepenk altı iş yapan işletmelere de idari para cezası kesti. İçişleri Bakanlığı’nın Pazar Yerleri genelgesi kapsamında açılan sebze-meyve pazarında denetimlerde bulunan Kemer Kaymakamı Yücel Gemici, esnaf ve vatandaşlara tek tek salgın ile ilgili bilgiler verirken, sosyal mesafe ve maske uyarısında da bulunuldu. İlçede tam kapanma kapsamında denetimlerin aralıksız devam etiğini ve tedbirlere uymayanlara gerekli işlemlerin yapıldığını belirten Kaymakam Gemici, “Tedbirler konusundaki hassasiyeti elden bırakmamalıyız. Bu mücadeleye 7’den 70’e hepimiz katılıp destek olursak, bu hastalıktan bir an önce kurtulur ve normal yaşamımıza döneriz” dedi.

7/24 denetim!

Ahmet Duran YENİGÜN

Kemer’de İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi kapsamında denetimler aralıksız devam ediyor. İlçenin belli noktalarında kontrol noktaları kurulurken, ekipler ayrıca cadde ve sokaklarda yaya olarak denetimlerde bulunuyor. Muafiyet, şehirlerarası seyahat izni, görev belgesi ve HES kodu denetimi yapan ekipler, tedbirlere uymayan vatandaşlara idari para cezası kesiyor. İlçede ayrıca bazı işletmelerin kepenk altı iş yaptığını da tespit eden ekipler, gerekli işlemleri yaparak işletmelere ceza kesti.

KAYMAKAM GEMİCİ’DEN PAZAR DENETİMİ

Öte yandan zaman zaman kontrollere katılan Kemer Kaymakamı Yücel Gemici, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, İlçe Emniyet Müdürü Deniz Yılmaz ve kurum amirleri ile birlikte, İçişleri Bakanlığı’nın Pazar Yerleri genelgesi kapsamında açılan sebze-meyve pazarında denetimlerde bulundu. Esnaf ve vatandaşlara tek tek salgın ile ilgili bilgiler verirken, sosyal mesafe ve maske uyarısında da bulunan Kaymakam Gemici, kolluk küvetlerinin ilçenin bazı noktalarında oluşturduğu kontrol noktalarının yanı sıra cadde ve sokaklarda yaya olarak denetimde gerçekleştirdiğini bildirdi.

‘7’DEN 70’E HEPİMİZ DESTEK OLALIM’

Denetimlerde bazı işletmelerin kepenk altı iş yaptığına dikkat çeken Kaymakam Gemici, tedbirlere uymayan bu işletmeler ile vatandaşlara ceza işlemleri yapıldığını belirterek, “Pazarda başta esnaflarımız olmak üzere vatandaşlarımız özellikle maske ve sosyal mesafe konusundaki duyarlılığı sevindirici. Tedbirler konusundaki bu hassasiyeti elden bırakmamalıyız. Ekiplerimiz gece gündüz demeden denetimlerine aralıksız devam ediyor ve edecek. Tedbirlere uymayanlara da gerekli işlemler yapılacak. Bu mücadeleye 7’den 70’e hepimiz katılıp destek olursak, bu hastalıktan bir an önce kurtulur ve normal yaşamımıza döneriz. O nedenle lütfen maskemizi takalım, fiziki mesafemizi koruyalım ve kişisel temizliğimize özen göstermeye devam edelim” dedi.