SPOR
Giriş Tarihi : 11-05-2022 00:34

618 sporcu zirveye koşacak!

Türkiye’nin ilk skyrunning yarışı olan Tahtalı Run to Sky için geri sayım başladı. 13-15 Mayıs tarihleri arasında 4 farklı etapta düzenlenecek yarışa 18 ülkeden 618 sporcu katılacak. Kemer’de yine çok önemli bir organizasyona ev sahipliği yapacaklarını söyleyen Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, “Kemer’i spor destinasyonu haline çeviriyoruz. Bu tür ulusal ve uluslararası organizasyonların Kemer ve turizme büyük katkı sağlıyor” dedi.

618 sporcu zirveye koşacak!

Şüheda PARTAL

Denizden gökyüzüne 2 bin 365 metre yüksekliğindeki Tahtalı Dağı’nın çevresindeki parkurları ile Türkiye’nin ilk skyrunning yarışı olan Tahtalı Run to Sky için geri sayım başladı. Corendon Airlines isim sponsorluğunda ve Kemer Belediyesi’nin destekleriyle 13-15 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek Tahtalı Run to Sky yarışında, 4 farklı etapta, 18 ülkeden 618 sporcu finişi görmek için kıyasıya mücadele edecek. “Zirveye Birlikte Koşalım” mottosu yapılacak olan yarışlar, 4 farklı zorlu etapta oluşacak. 113 K Tahtalı Ultra Sky, 65 K Berg Sky Race, 27 K Tahtalı Run to Sky ve 12 K KemeRun etapları sporcuları oldukça zorlayacak. 

Kemer’de yine çok önemli bir organizasyona ev sahipliği yapacaklarını söyleyen Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, organizasyona belediye olarak destek verdiklerini belirterek, “Kemer’i spor destinasyonu haline çeviriyoruz. Önce Sky To Sea Enduro Dağ Bisikleti yarışlarını yaptık. Arkasından Akra Gran Fondo yarışlarını tamamladık. Bu hafta sonu da Tahtalı Run To Sky Yarışlarını yapacağız. Bu tür ulusal ve uluslararası organizasyonların Kemer ve turizme büyük katkı sağlıyor. Kemer’i hak ettiği yerlere getirmeye devam edeceğiz. Tüm sporculara şimdiden başarılar diliyorum” diye konuştu.

AdminAdmin