SAĞLIK
Giriş Tarihi : 17-11-2020 12:45   Güncelleme : 17-11-2020 12:45

6 günde 450 ünite kan bağışı

Türk Kızılayı Batı Akdeniz Bölge Kan Merkezi, 3,5 ay sonra geldiği Korkuteli'den 6 günlük kampanya kapsamında 450 ünite kan bağışı topladı.

6 günde 450 ünite kan bağışı

Türk Kızılayı Batı Akdeniz Bölge Kan Merkezi, Korkuteli'de kan bağış kampanyası düzenledi. Kan bağışı otobüsüyle yaptığı kampanyanın ilk 6 iş gününde 450 ünite kan toplandı. Kampanya çarşamba gününe kadar devam edecek.

Korkuteli halkının kan bağışında son derece duyarlı olduğunun altını çizen Türk Kızılayı Batı Akdeniz Bölge Kan Merkezi doktoru Bedri Yalçın, "Korkuteli'ne her geldiğimizde halkımız yoğun ilgi gösteriyor. Özellikle 3,5 aylık bir aradan sonra yoğun bir taleple karşılaştık. Akşam saat 18.00'e kadar kan bağışına devam ediyoruz. Korkuteli'de kan bağış kampanyasına katılım bu gelişimizde de yüzümüzü güldürdü. Çarşamba gününe kadar buradayız. Gayet memnun olarak dönüyoruz" dedi.

Sağlık problemi bulunmayan tüm vatandaşları kan vermeye davet eden Dr. Bedri Yalçın, "Kan grubu zor bulunan vatandaşların aynı kan grubunu taşıyan ve acil kan ihtiyacı olanlara hemen yardımcı olabilmek için kan bağışına önem vermesini istiyoruz. Ülkesini ve insanını seven, sorumluluk sahibi herkesi gönüllü kan bağışçısı olmak için Türk Kızılayı'na kan vermeye çağırıyoruz" diye konuştu.

(DHA)