SPOR
Giriş Tarihi : 05-05-2022 22:21

526 bisiklet tutkunu Kemer’de buluşuyor

Bisikletten koşuya, yüzmeden dalış etkinliklerine son yıllarda spor turizminin en önemli bölgelerinden birisi olan Kemer, bisiklet tutkunları için 7-8 Mayıs tarihlerinde bir bisiklet festivaline dönüşecek. Daha önce Antalya’nın merkez ilçelerinde düzenlenen amatör yol bisikleti yarışı AKRA Gran Fondo Antalya, bu yıl 14 ülkeden 526 amatör bisikletçinin katılımıyla Kemer’de 98 ve 49 kilometre olmak üzere iki parkurda gerçekleştirilecek.

526 bisiklet tutkunu Kemer’de buluşuyor

Şüheda PARTAL

Akra Hotel, AG Tohum, Corendon Airlines, Fraport TAV Antalya Havalimanı, Touristica sponsorluğu ve Kemer Belediyesi'nin destekleriyle bu yıl 4’ncüsü düzenlenecek amatör yol bisikleti yarışı AKRA Gran Fondo Antalya, 14 ülkeden 526 amatör bisikletçiyi Kemer’de buluşturacak. Daha önce Antalya’nın merkez ilçelerinde düzenlenen bu yıl ise 7-8 Mayıs tarihlerinde Kemer’de gerçekleştirilecek organizasyonun parkuru da yeniden kurgulandı. 98K AKRA Parkuru ve 49K AG Tohum Parkuru’nun başlangıç ve bitiş noktası, Kemer Cumhuriyet Meydanı olacak.

İki parkurda kısaya mücadele edecek olan Türkiye’nin dört bir yanından ve yurtdışından gelecek olan amatör bisikletçiler, AKRA Parkuru’nda 98 kilometre için yaklaşık 2 bin metre yüksekliğe ulaşan zorlu bir parkurda pedal basacaklar. Tercihini AG TOHUM parkurundan yana kullananlar ise 49 kilometre için start alacaklar. Her iki parkurda da Kemer’in kusursuz doğasında ve manzarasında keyif sürecek bisikletçiler heyecanlı yolculuklarına zorlu bir mücadele ile devam edecekler.

AdminAdmin