GÜNDEM
Giriş Tarihi : 07-05-2020 15:42

‘5 yıldır yapılamayan hizmetleri 1 yıla sığdırdık’

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer’de 5 yıldır yapılamayan hizmetleri 1 yıla sığdırdıklarını söyledi. Göynük Mahallesi’nde yapımı devam eden yol ve kaldırım çalışmalarının aralıksız devam ettiğini belirten Topaloğlu, “Alt yapı sorunu çözülmesine rağmen ne bir yol ne de bir kaldırım yapılmadı. Beş yıl boyunca burası bu şekilde durdu ve halkımız toz yuttu. Bu içler acısı halde olan yeri yapmak bize nasip oldu” dedi. Başkan Topaloğlu, ayrıca yıllardır Kemer’e yakışmayan görüntüsüyle konuşulan Lise Caddesi’nin daha modern ve estetik bir görümüme kavuşması için çalışmaların son hızla devam ettiğini belirtti.

 ‘5 yıldır yapılamayan hizmetleri 1 yıla sığdırdık’

Şüheda PARTAL

Göynük Mahallesi’nde yapımı devam eden yol ve kaldırım çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Göynük Mahallesi Kurtuluş Caddesi ve sağ tarafında kalan bölgede alt yapı sorununu yaklaşık 6 yıl önce Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin çözdüğünü söyledi. Alt yapı sorunu çözülmesine rağmen ne bir yol ne de bir kaldırım yapıldığını hatırlatan Topaloğlu, “Beş yıl boyunca burası bu şekilde durdu ve halkımız toz yuttu. Bu kadar sıcak olan bir memlekette pencerelerini dahi açamadılar. Bu içler acısı halde olan yeri yapmak bize nasip oldu” dedi.

‘KEMER HALKI BİZE GÜVENMEYE DEVAM ETSİN’

Göreve gelir gelmez hemen bir planlama yaptıklarına dikkat çeken Başkan Topaloğlu, “İlk etapta Kurtuluş Caddesinin devamı olan 9 metrelik yola yaklaşık 16 bin metre kare asfalt döktük. 1 kilometre yağmur suyu drenaj hattı ve orta refüj yaptık. Son olarak da aydınlatma direklerimizi diktik. Yine bu bölgede yaklaşık 5 bin metrekare kaldırım, 4 bin metrekare bordür taşı, 2 bin metrekare de orta refüj yaparak çiçeklendirdik ve Göynük halkının kullanımına sunduk. 5 yıldır yapılamayan hizmetleri 1 yıla sığdırdık. Bu Tekirova ve Çamyuva mahallelerimiz için de geçerli. Beldibi Mahallesinin imar planlarını bekliyoruz. İmar planı geldiği zaman aynı hizmetleri orada da yapacağız. İmar planı olmadığı için yıllardır burası hizmet alamamış. Kemer halkı bize güvenmeye devam etsin” diye konuştu.

LİSE CADDESİ’NDE ÇALIŞMALAR SON HIZLA DEVAM EDİYOR

Öte yandan Kemer’in en önemli caddeler arasında yer alan Lise Caddesi’ndeki çalışmalar da son hızla devam ediyor. Kemer Belediyesine ait 34 dükkanın ihalesi yapıldıktan sonra yüklenici firmaya teslim edilmesinin ardından yapılan çalışmalar kapsamında, çatı kaplaması, dış cephe kaplaması, kolonların andezit ile kaplanması, yerlerin mermer ile kaplanması, portik alan içerisinin aydınlatılması, güneş kırıcıların yapılması ve tabela altlıklarının yapım işlemleri son hızıyla sürüyor.

‘KEMER’E YAKIŞANI YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ’

Çalışmaların tamamlanmasının ardından Kemer’e yakışan estetik açıdan daha modern bir görünüme kavuşacak olan cadde üzerinde yapılan çalışmalarla ilgili açıklama yapan Başkan Topaloğlu, Kemer’i güzelleştirmenin asli görevli arasında yer aldığını söyledi. Belediyeye ait dükkanların halinin içler acısı halde olduğunu ve burayı hızlı bir şekilde değiştirmeye başladıklarını kaydeden Başkan Topaloğlu, “Yüklenici firma şu anda işlerini yapıyor. Kemer’e en iyi şekilde hizmet etmeye devam ediyoruz. Yıllardır kötü görüntüsüyle anılan caddemizi güzelleştiriyoruz. Biz Kemer’e yakışanı yapmaya devam edeceğiz” dedi.