GÜVENLİK
Giriş Tarihi : 22-11-2022 23:47

453 sürücü hız denetimine takıldı

Antalya’da kural tanımayan sürücülere karşı emniyet ekipleri helikopter ve drone destekli trafik denetimi gerçekleştirildi. İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen denetimlerde 453’ü hız olmak üzere toplam 785 sürücüye ceza uygulandı.

453 sürücü hız denetimine takıldı

Antalya Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince helikopter ve drone destekli trafik kontrolü gerçekleştirildi. Antalya İl Emniyet Müdürlüğünden alınan bilgilere göre 14-21 Kasım tarihleri arasında farklı saatlerde trafik ekiplerince havadan helikopter ve drone destekli emniyet kemeri, radar, alkol, kırmızı ışık denetimi, hatalı sollama gibi konularda denetim yapıldı. Trafik düzeni ve güvenliğinin sağlanması amacıyla denetim faaliyetlerinin etkin bir şekilde devam edeceği belirtilen açıklamada özellikle sürücülerde denetim duygusunun üst düzeyde tutulmasının hedeflendiği belirtildi.

Antalya’nın birçok noktasında geniş kapsamlı gerçekleştirilen trafik denetlemelerinde eksiği görülen araç ve sürücülerine cezai işlem uygulanırken; sürücüler, trafik kurallarına uymaları konusunda uyarıldı. Antalya İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada havadan helikopter ve drone ile yapılan denetimlerin de devam edeceği bilgisi verildi.

Gerçekleştirilen denetimler sonucu; helikopter–drone denetiminde 233 sürücüye, ışık donanımı ve kullanımı kapsamında 99 sürücüye, radar araçlarıyla hız denetimi kapsamında ise 453 sürücüye trafik idari para cezası uygulandı. Ayrıca, Yaşam Tüneli Eğitim Çadırı’nda 56 araç ve 145 yolcu olmak üzere toplam 201 yol kullanıcısına eğitim verildi. (Haber Merkezi)

AdminAdmin