GÜNDEM
Giriş Tarihi : 01-06-2021 14:57   Güncelleme : 01-06-2021 14:57

400 sporcu zirveye koşacak!

Kemer’de bu yıl 7'ncisi düzenlenecek ülkenin en zor ve ilk skyrunning yarışması olan Tahtalı Run To Sky, Corendon Airlines’ın ana sponsorluğunda 4 farklı kategoride 12 ülkeden 400 sporcunun katılımıyla 5-6 Haziran’da gerçekleştirilecek. Sıfır noktası olan deniz kenarından başlayıp 2365 metre yüksekliğindeki Tahtalı Dağı zirvesinde son bulacak Run to Sky organizasyonuna tüm desteği verdiklerini bildiren Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, “Kemer bu organizasyonda sporcular, aileleri, antrenörleri ve yakınları ile birlikte yaklaşık 1500 kişilik bir kitleye ev sahipliği yapma imkanı bulacak. Pandemi sonrası bu tarz etkinliklerimize ve organizasyonlarımıza devam edeceğiz” dedi.

400 sporcu zirveye koşacak!

Maksut TEMİZEL

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Antalya Valiliği, Kemer Kaymakamlığı, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kemer Belediyesi, Türkiye Atletizm Federasyonu, Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV) ve Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği’nin (KETOB) desteklediği, ana sponsorluğunu Corendon Airlines’ın, sponsorluklarını ise Ford Bilaller, Olympos Teleferik, Kemer Barut Collection, Fraport TAV Antalya Havalimanı, Touristica, Effect, Züber, Yaşam Hastaneleri ve Ceysu’nun yaptığı ülkenin en zor ve ilk gökyüzü koşusu (skyrunning) yarışması olan Tahtalı Run to Sky, 12 ülkeden 400 sporcunun katılımıyla 5-6 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

SAHİLDEN GÖKYÜZÜNE KOŞACAKLAR

Kemer’de bu yıl 7'ncisi düzenlenecek olan Tahtalı Run To Sky powered by Corendon Airlines, 116 km. Tahtalı Ultra Sky, 62 km. Berg Sky Race, 27 km. Tahtalı Run to Sky ve 29 km. Chimera Run kategorilerinde gerçekleştirilecek.

116 kilometre mesafeli Tahtalı Ultra Sky, 2365 metre yüksekliğindeki Tahtalı Dağı çevresinde koşulan ve zirvesinde de son bulan, Türkiye’nin ilk 100 km üstü Skyrunning yarışıdır. 62 km mesafeli Berg Sky Race, yine 2365 metre yüksekliğindeki Tahtalı Dağı çevresinde koşulan ve Tahtalı Dağı zirvesinde sona eren Avrupa ve Türkiye’nin en zorlu parkurlarından biridir. 27 km mesafeli Run to Sky ise sıfır noktası olan deniz kenarından başlayıp 2365 metre yüksekliğindeki Tahtalı Dağı zirvesine koşulan keyifli bir o kadar da zorlu bir yarıştır. Organizasyonun 29 km mesafeli Chimera Run yarışı da tarihi, kültürü ve muhteşem manzarası ünlü Kemer’in Çıralı bölgesinde düzenlenmektedir.

BAŞKAN TOPALOĞLU: TÜM DESTEĞİMİZİ VERDİK

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu yaptığı açıklamasında, “Sporun merkezi olan Kemer yine çok önemli bir organizasyona ev sahipliği yapacak. Tahtalı Run to Sky’a tüm desteğimizi verdik. Pandemi koşulları içerisinde, tüm sağlık tedbirleri alınarak gerçekleştirilecek olan bu organizasyonda, 4 farklı kategoride 12 ülkeden 400 sporcu kıyasıya yarışacak. Kemer bu organizasyonda sporcular, aileleri, antrenörleri ve yakınları ile birlikte yaklaşık 1500 kişilik bir kitleye ev sahipliği yapma imkanı bulacak. Pandemi sonrası bu tarz etkinliklerimize ve organizasyonlarımıza devam edeceğiz” dedi.