GÜNDEM
Giriş Tarihi : 19-02-2021 09:13   Güncelleme : 19-02-2021 09:13

30 yıllık sorun çözülüyor

Kemer Belediyesi, Çamyuva Mahallesi’nde su baskınlarının yaşandığı Sarıören mevkisi ve Hayıtlıgöl bölgesinde başlattığı çalışmaları hızla sürdürüyor. Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Baki Yalın, “Yapılan çalışmalar ciddi bir yatırım. Gerek Devlet Su İşleri gerekse ASAT ile koordineli çalışıyoruz. Çalışmaları bir an önce tamamlamayı düşünüyoruz” dedi. Söz konusu bölgede yaklaşık 30 yıldır aynı sorunların yaşandığına değinen vatandaşlar da yapılan çalışmaları sevinçle karşıladıklarını belirterek, desteklerinden dolayı Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ve ekibine teşekkür ettiler.

30 yıllık sorun çözülüyor

Şüheda PARTAL

Kemer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, geçen haftalarda yaşanan şiddetli sağanak sonrası oluşan su baskınlarından hemen sonra Çamyuva Mahallesi Sarıören mevkisi ve Hayıtlıgöl bölgesinde başlattığı çalışmaları hızla sürdürüyor.

Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Baki Yalın, Çamyuva Mahallesi Sarıören mevkisi ve Simena Otel önünde bulunan derede ıslah çalışmalarının devam ettiğini belirterek, “ASAT’ın daha önce Sarıören mevkisi ve Hayıtlıgöl bölgesinde alt yapı çalışması vardı. Bu alt yapı çalışmaları mahalle içerisine tam ulaşmadığı için Kahraman Sarı Parkının önünde su birikintisi oluyordu. Bu suyu, ASAT ile koordine ederek denize ulaştırmayı hedefliyoruz” dedi.

Söz konusu bölgede koruge borularının ve yağmur suyu drenaj hattının döşenmesi çalışmalarının devam ettiğini aktaran Yalın, “Yapılan çalışmalar ciddi bir yatırım. Gerek Devlet Su İşleri gerekse ASAT ile koordineli çalışıyoruz. Çalışmaları bir an önce tamamlamayı düşünüyoruz” diye konuştu.

Kemer Belediyesi Çamyuva Mahalle sorumlusu Özgür Şahin ise su baskınlarının tekrar yaşanmaması için ellerinden gelen tüm çabayı sarf ettiklerini söyledi. Hayıtlıgöl bölgesinde de alt yapı çalışmalarının hızla devam ettiğini kaydeden Şahin, İstiklal Caddesi ve diğer ara sokaklarda da alt ve üst yapı çalışmalarını en kısa sürede tamamlayacaklarını ifade etti.

Vatandaşlardan Ali Akça, yaptığı açıklamada, mahallede yaşanan su baskınlarından hemen sonra Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun ve belediye personelinin kendilerine yardım ettiğini kaydetti. Kemer Belediyesi’nin alt ve üst yapı çalışmalarını da değerlendiren Akça, yapılan hizmetlerden memnun olduklarını, zor zamanlarında yanlarında olan Başkan Topaloğlu’na teşekkür etti.

Halil Kozak da, söz konusu bölgede yaklaşık 30 yıldır aynı sorunların yaşandığına değinerek, “Burada şu anda yapılan çalışmaları sevinçle karşılıyoruz. 30 yıllık bu sorunun çözüleceğine inancım tam. Desteklerinden dolayı Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ve ekibine teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.