GÜNDEM
Giriş Tarihi : 19-05-2021 13:25   Güncelleme : 19-05-2021 13:33

19 Mayıs’a sade tören!

Kemer’de 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla tören düzenlendi. Pandemi tedbirleri alınarak yapılan tören, Gençlik ve Spor Müdürü Mustafa Özkaynak'ın Atatürk Anıtına çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla sona erdi. Kemer Kaymakamı Yücel Gemici de yayınladığı mesajında, “19 Mayıs tarihi Başkomutan tarafından gençlerimize armağan edilmiş bir bayram olmasının yanında milletimiz için büyük bir iftihar kaynağı, inanç, bağımsızlık ve kararlılık sembolüdür” dedi. Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ise, “Geçmişte verilen mücadelelerin önemini genç kuşaklara en iyi şekilde anlatmalıyız. Yürekten inanıyorum ki fırsat buldukları ölçüde ve kendine olan güveni fark ettikleri takdirde, gençliğimizin başaramayacağı hiçbir şey yoktur” dedi.

19 Mayıs’a sade tören!

Şüheda PARTAL

Kemer’de 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Cumhuriyet Meydanında tören düzenlendi. Törene, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Gençlik ve Spor Müdürü Mustafa Özkaynak ve siyasi parti temsilcileri katıldı. Pandemi tedbirleri alınarak yapılan tören, Gençlik ve Spor Müdürü Özkaynak'ın Atatürk Anıtına çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla sona erdi.

GEMİCİ: BAĞIMSIZLIK VE KARARLILIK SEMBOLÜDÜR

Öte yandan Kemer Kaymakamı Yücel Gemici, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı. Kaymakam Gemici, mesajında şunları söyledi:

“Tarih sahnesinden silinmek istenen Milletimizin; bağımsız kalacağını ve bağımsızlığını ilelebet sürdüreceğini tüm dünyaya en güçlü şekilde bir kez daha gösterdiği Kurtuluş Savaşımızın fiilen başladığı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna uzanan sürecin ilk adımının atıldığı 19 Mayıs’ın, 102. yıldönümünü büyük bir gururla kutluyoruz. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde milletçe topyekûn başlatılan Milli Mücadelemizin fitilinin ateşlendiği, tarihimizde önemli bir dönüm noktası olan 19 Mayıs tarihi Başkomutan tarafından gençlerimize armağan edilmiş bir bayram olmasının yanında milletimiz için büyük bir iftihar kaynağı, inanç, bağımsızlık ve kararlılık sembolüdür. Bu duygu ve düşüncelerle, kurucusu olduğu Cumhuriyetimizi gençliğimize emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal Savaşımızın kahramanlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin ve bütün milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en kalbi dileklerimle kutluyorum.”

TOPALOĞLU: GENÇLİĞİMİZİN BAŞARAMAYACAĞI HİÇBİR ŞEY YOKTUR

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ise, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında 19 Mayıs 1919 tarihinin, Türkiye Cumhuriyeti'nin en önemli dönüm noktalarından biri olduğunu belirtti. Topaloğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:

“19 Mayıs günü, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde Samsun'da başlayan Milli Mücadele hareketi başarıya ulaşmış ve Türkiye Cumhuriyeti'nin temelleri atılmıştır. Atatürk'ün gençliğe armağan ettiği ‘Gençlik ve Spor Bayramı’ olarak kutlanan 19 Mayıs tarihini gençlerimizin daha iyi anlaması gerekiyor. Geçmişte verilen mücadelelerin önemini genç kuşaklara en iyi şekilde anlatmalıyız. Yürekten inanıyorum ki fırsat buldukları ölçüde ve kendine olan güveni fark ettikleri takdirde, gençliğimizin başaramayacağı hiçbir şey yoktur. Bu duygu ve düşüncülerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, Atatürk'ün bize ve gençlerimize armağan ettiği 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.”