ANTALYA
Giriş Tarihi : 15-06-2022 00:52

‘183 yıldır mazlumun yanında zalimin karşısında’

Jandarma Teşkilatının 183’üncü kuruluş yıl dönümü kutlama etkinlikleri kapsamında, Vali Ersin Yazıcı, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti. Vali Yazıcı ziyarette, “Jandarma Teşkilatımız 183 yıldır milletimizin huzuru ve bekası için fedakârca hizmet etmeye devam ediyor” dedi.

‘183 yıldır mazlumun yanında zalimin karşısında’

Jandarma Teşkilatının 183’üncü Kuruluş Yıl Dönümü münasebetiyle Vali Ersin Yazıcı, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti. Misafirleriyle yakından ilgilenip tek tek sohbet eden Vali Yazıcı, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek tüm Jandarma Teşkilatının Kuruluş Yıl Dönümü’nü kutladı.

MİLLETİMİZİN GÖZÜNDE AYRI BİR YERE SAHİPSİNİZ

Ülkemizin huzur ve güvenliğini sağlayan Jandarma Teşkilatının kurulduğu ilk günden bu yana büyük fedakârlıklarla görevini yerine getirdiğini belirten Vali Yazıcı; “Sizler üstlendiğiniz sorumluluğu başarıyla yerine getirerek, aziz milletimizin takdirini kazanmış güzide bir kuruluşumuzsunuz. Gücünüzü yasalardan, desteğini aziz milletimizden alan Jandarma Teşkilatımız; sahip olduğu modern donanımın yanında, vatandaşlarımıza karşı hoşgörülü, güler yüzlü ve yardımsever mensuplarıyla milletimizin gönlünde ayrı bir yere sahipsiniz.” dedi.

Konuşmasında Jandarma Teşkilatının görev tanımının dışında kalan alanlara da sık sık dokunduğunu belirten Vali Yazıcı; “Sizlerin hayata geçirdiği insan odaklı, sosyal projeler ve kültürel hizmetlerle, halk ile devlet arasında önemli bir köprü görevi görerek aramızdaki bağı daha da güçlendiriyorsunuz.” şeklinde konuştu.

183 YILDIR MAZLUMUN YANINDA ZALİMİN KARŞISINDA

Jandarma Teşkilatının ülkede huzur ve güvenliğin temininde çok önemli bir yere sahip olduğunu aktaran Vali Yazıcı; “Güvenlik birimleri olarak suçluları caydırma noktasında teknolojiyi çok iyi kullanmamız gerekiyor. 30 yıllık mülki amirlik yaşamımda teşkilatımızın gelişen teknolojisi ve donanımlı insan kaynağı ile çok önemli başarılara imza atıldığını gördüm. Jandarma Teşkilatımız 183 yıldır mazlumun yanında zalimin karşısında olmuş ve olmaya da devam edecektir.” ifadelerini kullandı.

VERECEĞİNİZ HER TÜRLÜ GÖREVE HAZIRIZ

Antalya İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan, Vali Ersin Yazıcı’nın verdiği desteğe vurgu yaparak; “Teşkilatta, Antalya özel bir öneme sahip. Biz bunu yerelde sizin önderliğinizde hiçbir sıkıntı yaşamadan, başarıyoruz. Şu ana kadar yürüttüğümüz bütün trafik projelerimiz Genel Komutanlık bünyesinde beğeni ve taktir görüyor. Teşkilatta bizden örnek alıyor. Biz de sizin güveninize layık olma yönünde gayretlerimizi sürdürüyoruz. Antalya’da olmaktan bu birliğinin parçası olmaktan hepimiz kıvanç ve onur duyuyoruz. Vereceğiniz her türlü göreve de hazırız. Yeter ki bize itimat edin. Arkamızda sizi hissettiğimiz sürece bizlerin yapamayacağı bir görev yoktur.” dedi.

VATANDAŞIN GÖZÜNDE ADALETİ TESİS EDEN SİZLERSİNİZ

Vali Ersin Yazıcı, Jandarma Teşkilatının daima arkasında olduğunu belirterek; “Her daim arkanızdayız ve de yanınızdayız. Ondan yana hiç şüpheniz olmasın tabi bunu yaparken devletim, milletim adına yapmaya çalışıyorum.” şeklinde konuştu.

Konuşmasının sonunda Vali Yazıcı; “Jandarma Teşkilatının 183’üncü kuruluş yıl dönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, görevleri sırasında şehit olan kahraman Mehmetçiklerimizi, ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hayatta bulunan gazilerimize şükranlarımı sunuyor ve tüm Jandarma Teşkilatına başarılar diliyorum.” dedi. (Haber Merkezi)

AdminAdmin