GÜVENLİK
Giriş Tarihi : 09-04-2021 14:10   Güncelleme : 09-04-2021 14:10

'176 yıldır gurur kaynağımızsınız'

Türk Polis Teşkilatı'nın 176'ncı kuruluş yıldönümü kutlama etkinlikleri kapsamında, Antalya İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan ve beraberindeki heyet, Vali Ersin Yazıcı'yı makamında ziyaret etti.

'176 yıldır gurur kaynağımızsınız'

Türk Polis Teşkilatı'nın 176'ncı Kuruluş Yıldönümü ve Polis Haftası dolayısıyla İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan ve beraberindeki heyet, Vali Ersin Yazıcı'yı ziyaret etti. Vali Yazıcı, Emniyet Müdürü Ulucan ve heyeti kabulünde, polis teşkilatının 176'ncı kuruluş yılını kutladı.

Antalya Valisi Yazıcı, Türk Polis Teşkilatı'nın 176 yıldır zaman ve mekân mefhumu gözetmeksizin 7 gün 24 saat esasına göre, fedakârca görev yaptığını söyledi. Vali Yazıcı, "Türk Polis Teşkilatımız milletimizin can ve mal güvenliği için gece-gündüz demeden çalışıyor, gerektiğinde canını feda etmekten çekinmiyor. Polisimiz milletimizin huzur ve güven kaynağı olmaya devam ediyor. Antalya'mız bir turizm şehri. Bu sebeple güvenlik olmazsa olmazımız. Bu kapsamda başarılı işler çıkaran, şehrimizin güvenli ve huzurlu olmasına büyük katkı sunan emniyet mensuplarını kutluyorum. Görevleri başında şehit düşen emniyet personelimizi rahmetle anıyor, gazi polislerimize sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyorum" dedi.

TOPLUMA GÜVEN VERMEYE DEVAM EDİYOR

Polis teşkilatının koronavirüs salgınında da fedakârca görev yaptığını ifade eden Vali Yazıcı, "Bizler için canla başla görevlerinizi yerine getiriyorsunuz. Sizlerle gurur duyuyorum. 176 yıldır gurur kaynağımızsınız. Polis teşkilatımız gelişen teknolojisi ve donanımlı insan kaynağı ile çok önemli başarılara imza atıyor. Topluma, bizlere güven vermeye devam ediyor" diye konuştu.

Vatandaşların can ve mal güvenliğini korumak için gece, gündüz demeden görev yapmaya devam edeceklerini belirten İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, pandemi döneminden dolayı vatandaşlarla birlikte olamadıklarını ancak 10 Nisan Cumartesi Günü pandemi tedbirleri gözetilerek araçlarla konvoy düzenleneceğini söyledi.

(DHA)