KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 19-07-2020 21:57   Güncelleme : 19-07-2020 21:57

11 yaşında ilk sergisini açtı

Sanat aşığı 11 yaşındaki Tuana Gündoğdu, fırçasıyla zoru başardı ilk kişisel resim sergisini açtı, göz kamaştıran eserleriyle parmak ısırttı.

11 yaşında ilk sergisini açtı

Mediha- Hüseyin Gündoğdu çiftinin Antalya'da doğup büyüyen, İstiklal İlköğretim Okulu öğrencisi kızları Tuana Gündoğdu, 7 yaşında resim sanatına ilgi duydu, 11 yaşına kadar Yansıma Sanat Atölyesi'nde eğitim aldı.

Fırçasıyla hayal dünyasını, duygu ve düşüncelerini tuval üzerine yansıtan Tuana Gündoğdu, 'Evde Kal' sürecinde de evinde bir yandan ders çalıştı, kalan boş vakitlerinde de eline fırçasını alıp tuval başına geçti, ürettiği 30 yağlıboya eserini sergilemeye hazır hale getirdi.

Muratpaşa Belediyesi Aydın Kanza Sanat Galerisi'nde açılan sergiye sanatseverler de ilgi gösterdi, kurdeleyi Tuana Gündoğdu'nun resim eğitimi aldığı Yansıma Sanat Atölyesi'nin ressamları birlikte kesti.

Küçük yaşında eserlerini sergileme hayalini gerçekleştiren Tuana Gündoğdu, "Elimden tutup beni yetiştiren, heyecanımı artıran atölye ressamlarına, bana destek olan, benden çok heyecan yaşayan anneme-babama teşekkür ediyorum" dedi.

Atölye yöneticisi ressam Gül Yengin de Gündoğdu'nun sanata olan ilgisinden, resim yeteneğinden, kendisine olan öz güveninden övgüyle bahsetti, "Tuana içinde cevheri küçük yaşında dışarı çıkarmayı başardı, çocuklara, gençlere örnek oldu" diye konuştu.

(DHA)