GÜNDEM
Giriş Tarihi : 22-01-2021 16:05   Güncelleme : 22-01-2021 16:05

1 milyonluk maske üretimi

Kemer Belediyesi personeli tarafından vatandaşlara ücretsiz dağıtılan maskeler bundan sonra Arslanbucak Düğün Salonu’nda dikilecek. Bugüne kadar yaklaşık 1 milyon maske ürettiklerini belirten Başkan Necati Topaloğlu, “Halkımıza maske konusunda buradan hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

1 milyonluk maske üretimi

Şüheda PARTAL

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Daha önce Atatürk Sanat Eğitim Merkezi (ATASEM) Kemer şubesinde pandemi döneminde Kemer halkına destek olmak ve halkın sağlığını korumak amacıyla belediye tarafından üretilen maskelerin bundan sonra Arslanbucak Düğün Salonu’nda hazırlanacağını bildirdi.

Koronavirüsün Türkiye’de görülmesinin ardından geçtiğimiz yıl 4 Nisan’dan bugüne kadar yaklaşık 1 milyon maske üretildiğini belirten Başkan Topaloğlu, “Halkımıza ücretsiz maske dağıtmak için belediye olarak çalışmaya devam ediyoruz. Daha önce maskelerimizi ATASEM’de üretiyorduk. Buradaki bina Sağlık Bakanlığına bağlıydı. Bakanlık burayı sözleşmesi bittiği için kendisine aldı ve biz de düğün salonuna geçtik. Halkımıza maske konusunda buradan hizmet etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.