SAĞLIK
Giriş Tarihi : 09-02-2021 09:42   Güncelleme : 09-02-2021 09:42

'1 Kan 3 Can' deyip, kan bağışladılar

a2teker Spor Kulübü üyeleri, ‘1 Kan 3 Can' projesi kapsamında, Türk Kızılay’ına kan bağışında buluştu.

'1 Kan 3 Can' deyip, kan bağışladılar

a2teker Spor Kulübü'nün Türkiye genelinde başlatmış olduğu '1 Kan 3 Can' kampanyası, spor kulübünün merkezi olan Antalya'da gerçekleşen organizasyon ile devam ediyor. Önceki haftalarda Adıyaman, Isparta il temsilciliklerinin yaptığı kan bağışı kampanyası motosiklet camiasından yoğun ilgi gördü.

Kulüp başkanı Ali Ekber Ekici, “Yaşadığımız bu zorlu süreçte elimizden geldiğince devletimize ve ülkemize destek olmak için gerekli çalışmaları gerçekleştirmekteyiz. Kızılay’ın kan bağışındaki acil durum çağrısına destek vermek için kan bağışlarımıza başladık. Sosyal medya hesaplarımız üzerinden de farkındalık oluşturmayı sürdürüyoruz" ifadelerini kullandı.

Kanın sürekli bir ihtiyaç olduğu gerçeğini benimsetmek ve bu konuda farkındalık yaratmak amacıyla a2teker olarak Türk Kızılayı ile ortak bir çalışma yürüterek kan bağışı etkinliği düzenlediklerini aktaran Ekici, "Kan bağışçılarımız ve kan ihtiyacı olan kişiler arasında gönüllülük bağına destek vermek adına Kızılay randevu sistemi ile tüm üyelerin resmi izin alarak bağış etkinliğine katılım sağlanmıştır. a2teker ve Kızılay işbirliği ile gerçekleşen etkinlikte sosyal sorumluluk bilincine sahip birçok gönüllü kulüp üyesi kan bağışında bulundu. Yapılan ziyaretler ve bağışlar ile devam eden etkinlik gün boyu sürdü" diye konuştu.

(DHA)