Advert
'Kemer halkını yanıltıyor’
Advert

'Kemer halkını yanıltıyor’

AK Parti Kemer İlçe Başkanı İsmail Selami Minta, geçtiğimiz günlerde yaptığı ve yapacağı çalışmalar hakkında açıklamalarda bulanan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun açıklama ile vatandaşları yanılttığını ve oyaladığını söyledi. Topaloğlu’nun Denizcilik Fakültesi ve FETÖ kapsamında el koyulan eski Güven Koleji binası hakkındaki beyanatlarının doğru olmadığını belirten Minta, “Zaten var olan, çalışmaları devam eden ve Kemer için önem arz eden bu iki büyük projeyi sanki kendi çalışmasıymış gibi anlatan belediye başkanı, hem kurumlarımızı hem de vatandaşı yanıltmaktadır. Başkan illa Kemer için bir şeyler yapmak istiyorsa biz kendisine hatırı sayılır bir liste yapabiliriz. Zira Kemer’in yerel yönetimden beklediği çok ciddi işler vardır” dedi.

SİYASET - 01-08-2019 09:30 3718 kez okundu.

Şüheda DAYANTÜRK

AK Parti Kemer İlçe Başkanı İsmail Selami Minta, ilçe teşkilatında toplantı düzenledi. Toplantıya, Kadın Kolları Başkanı Özlem Çakırgöz, Gençlik Kolları Başkanı Uğur Ozan Gazioğlu, Yönetim kurulu üyeleri Durmuş Can, İsa Biçer, Süreyya Kaya, Çetin Çakallıoğlu, Ergün Nizam ve Semih Özdemir katıldı.

‘BİNANIN DEPREME DAYANAKSIZ OLDUĞU DOĞRUDUR’

Geçtiğimiz günlerde yaptığı ve yapacağı çalışmalar hakkında açıklamalarda bulanan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu hakkında vatandaşları yanılttığını belirten İsmail Selami Minta, “Kemer Belediye Başkanı, geçtiğimiz günlerde özel bir röportaj vermiş. Röportajında kendine yöneltilen bir takım suçlamalara cevap verirken, Kemer için yaptığı ve yapacağı çalışmalar hakkında bilgi vermiş. Bunlardan bir tanesi üniversite, yani Denizcilik Fakültesi’nin Kuzdere Mahallesi’ne taşınması ile ilgili. Yaklaşık bir buçuk yıl önce Ak Parti İlçe Teşkilatı olarak bizzat bizim talebimizle Dışişleri Bakanımız Sn. Mevlüt Çavuşoğlu ve dönemin milletvekillerinin yoğun çalışmaları neticesinde açılmasına karar verilen Denizcilik Fakültesi için öngörülen ve Akdeniz Üniversitesi’ne tahsis edilen binanın depreme dayanaksız olduğu doğrudur. Fakat yeni yer çalışması belediye başkanının görev ve sorumluluğunda değildir. Konu ile ilgili Hükümet yetkililerimiz ve Akdeniz Üniversitesi yetkilileri ile görüşmelerimiz devam etmektedir. Röportajda bahsi geçen Kuzdere Mahallemizde bulunan yerde zaten Orman Bakanlığımıza aittir.”

‘MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI’NA TAHSİS EDİLMESİNİ SAĞLADIK’

FETÖ operasyonu kapsamında el konulan eski Güven Koleji binasının Milli Eğitim Bakanlığı’na tahsis edilmesini sağladıklarının da altını çizen Minta sözlerine söyle devam etti:

“İkincisi, FETÖ’den kapatılan eski Güven Koleji’nin ortaokul olarak tekrar eğitime hizmet vermesi ile ilgili. Yaklaşık bir buçuk yıl önce bölge halkının talebi üzerine; Adalet Bakanlığı’na geçen bu bina için çalışmalara başladık. Raporumuzu hazırlayarak milletvekillerimiz ile birlikte Adalet Bakanımızı ziyaret edip, bu binanın Milli Eğitim Bakanlığı’na tahsis edilmesinin önemini ve gereğini arz ettik. Adalet Bakanımızın oluru ile eski Güven Kolejinin ortaokul olarak tekrar eğitim vermesi için karar verilerek, Milli Eğitim Bakanlığı’na tahsis edilmesini sağladık. AK Parti ilçe teşkilatı olarak başlattığımız ve neticeye kavuşturduğumuz bu projeyi de yakından takip ediyoruz.”

‘VATANDAŞI OYALAMAKTA VE YANILTMAKTADIR’

Başkan Necati Topaloğlu’nun verdiği beyanatlarla Kemer halkını yanıltmakla kalmadığını, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nu, milletvekillerini ve Ak Parti İlçe Teşkilatının çalışmalarını da hiçe saydığını iddia eden Minta, “Hükümetimiz sayesinde zaten var olan, çalışmaları devam eden ve Kemer için önem arz eden bu iki büyük projeyi sanki kendi çalışmasıymış gibi anlatan, üzerine vazife olmayan görüşmeler yapan belediye başkanı, hem kurumlarımızı hem de vatandaşı oyalamakta ve yanıltmaktadır. Belediye Başkanı illa çalışmak, Kemer için bir şeyler yapmak istiyorsa biz kendisine hatırı sayılır bir liste yapabiliriz” dedi.

‘KADIN MUHTARIMIZ MAĞDUR EDİLMİŞTİR’

Kemer’in yerel yönetimden beklediği çok ciddi işler olduğu belirten Başkan Minta, “Örneğin; Yeni Mahalle Muhtarımızın hizmet binası mevcut yönetimin iradesi ile yıkılmış, muhtarımız elinde mühürle sokakta bırakılmıştır. Turizmin göz bebeği, Antalya’nın incisi Kemerimize hiç yakışmamıştır. Son seçimlerde Türkiye genelinde 50,157 muhtarlığın sadece 1071’ni kadın muhtarlarımız oluşturmaktadır. Bu sayı Antalya ilimizde toplam 12’dir ve ilçemizde 1 tanedir ve kendisi mağdur edilmiştir. Kadının olduğu, dokunduğu her yer çiçek bahçesine dönüşürken, Belediye Başkanı bu bahçeyi dikenli çit ile çevirmiştir. Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın muhtarlarımıza verdiği önem tüm halkımız tarafından bilinmektedir. Bizde aynı sorumluluk bilinciyle; belediye başkanına ve yetkililere ivedilikle bu sorunu çözmesi gerektiğini hatırlatır, muhtarımıza yapılacak hizmet binası ile ilgili belediye bütçesinde bir sıkıntı varsa da, biz Ak Parti Kemer İlçe Teşkilatı olarak, yetkililerin göstereceği yere binayı yapmaya hazır olduğumuzu belirtmek isteriz” diye konuştu.

‘ÇIKAR İLİŞKİLERİN YOKSA 1 GECE DE ÇÖZERSİN’

Başkan Necati Topaloğlu’nun seyyar satıcılarla ilgili açıklamasına da değinen Minta, “Belediye Başkanı Kemer’de yaz sezonun başlaması ile çoğalan seyyar satıcıların durumunu değerlendirmiş ve bu sorunu kabul etmiştir. Mevcut kanunlar ve yasalar; o seyyar satıcıları oldukları yerden, 4 zabıta görevlisi ile 1 saatte kaldırabilecekken, belediye başkanı bu konunun çözümünü 2020 yılına ertelemiştir. Meclis üyeleri ile Kemer’in sorunlarını masaya yatıracakmış. Seyyar satıcı konusunu uzun uzun masaya yatırmanıza gerek yok. Eğer başka hesabın yoksa çıkar ilişkilerin yoksa 1 gece de çözersin, vatandaşın aklı ile oynamaya hiç kimsenin hakkı yok.”

‘KEMER’İN BEKLEDİĞİ BİRÇOK İŞ VAR’

Başkan Topaloğlu’nun zamanını ve enerjisini doğru kullanmasını öneren Minta, “Bu liste sayfalarca uzar. Gördüğünüz gibi, Kemer’in yerel yönetimden beklediği birçok iş var, belediye başkanı artık kendi sorumluluğunda ve görev alanında olan işlere odaklanması ve bir an önce bu sorunlara çözüme kavuşturması gerekmektedir. Bürokratlarımızı da boş yere meşgul ederek, onlarında zaman kaybetmesine neden olan başkana; Zamanını ve enerjisini doğru kullanmasını öneriyorum” dedi.

Neler Söylendi?
DİĞER HABERLER
Bakan Selçuk: 2 yılda 16 bin çocuk işçiye ulaştık

Bakan Selçuk: 2 yılda 16 bin çocuk işçiye ulaştık

15-10-2019 - ANTALYA

10. Antalya Kitap Fuarı’na ziyaretçi akını

10. Antalya Kitap Fuarı’na ziyaretçi akını

15-10-2019 - ANTALYA

Konyaaltı’nda ‘süpürücüler’ iş başında

Konyaaltı’nda ‘süpürücüler’ iş başında

15-10-2019 - ANTALYA

Kepez'de oto drag heyecanı

Kepez'de oto drag heyecanı

15-10-2019 - SPOR

Manavgat at yarışlarında 'Haskaya' birinci

Manavgat at yarışlarında 'Haskaya' birinci

15-10-2019 - SPOR

Finike ilk galibiyetini aldı

Finike ilk galibiyetini aldı

15-10-2019 - SPOR

Aytemiz Alanyaspor - FC Desna: 2-2

Aytemiz Alanyaspor - FC Desna: 2-2

15-10-2019 - SPOR

Akrobasi finalinde Mehmetçiğe akrobatik destek

Akrobasi finalinde Mehmetçiğe akrobatik destek

15-10-2019 - SPOR

Antalyaspor'un futbolcusu Drole'un ayağı kırıldı

Antalyaspor'un futbolcusu Drole'un ayağı kırıldı

15-10-2019 - GÜVENLİK

Otomobil uçurumdan yuvarlandı: 4 yaralı

Otomobil uçurumdan yuvarlandı: 4 yaralı

15-10-2019 - GÜVENLİK