bursa escort Ey Genç
Advert
Advert
Ey Genç

Ey Genç

Bu içerik 544 kez okundu.
Advert

Nereden geldiğini, benliğini bil. Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.

      Yıl 1923, Altımda birkaç cümleyi tekrar eden sesler. “Yaşasın Cumhuriyet… Yaşasın Hürriyet…” Uçuk saçık sevinçleri var hepsinin… Gözlerinde de yaşları… Gülerken ağlıyor birçoğu. Elleri kanarken silah tuttukları gibi… Başka kıyafetleri yokken üstündekileri feda ettikleri gibi… Kendilerinde umut yokken, başkalarına umut verdikleri gibi… Açken tok oldukları, bittikleri yerden doğdukları gibi… Gözyaşları var hepsinin…  Kıyamet kopmadı dercesine, uzun uzun…

      Yıl 1933, Uzun uzun yaş döken asil kan, döktüğü göz yaşı kadar “Ne mutlu Türküm diyene!” diyerek bağırdı altımda. Her bir kan damlaları vücutlarından çıkarken, tek bir damlasına bile bağırmadıklarına inat. Türk “Türk” oldukça ağızlarından bunu düşürmeyeceklerini bilenlere inat, bilmeyenlere inat. Bölmeye çalışıp bölemeyenlere inat…

      Yıl 1934, Cengiz Han’ın eşine, herkesin önünde Han’ım demesiydi saygı. Ergenekon destanındaki herkesi kurtaran, onlara pusula olan Asena’nın, kadın olduğunu vurgulamaktı saygı. Dünyanın hiçbir yerinde kadına kadın denilmezken, onu erkekle eşit kılan Türklüktü saygı. Her Türk erkeğinin buda benim Han’ım diyebilmesi, kendisine verilen hakları kadına da tereddütsüz, dünyada ilk yaparak bahşetmesiyle, her kadına Asena diyebilmekti saygı. Bunu bana bakarak yapmalarıydı asil kan.

      Yıl 2016, Altımda kan var. Uğruma can verilen asil kan. Gecenin doruklarından alacakaranlığa kadar süren sela seslerinden korkan çocuklara “Korkulacak bir şey yok. Kalp tek kalp, kan tek kan oluyor.” Diyen anneler var gölgemde, kurşunun altına yatanlar var altımda. Sırtına beni alarak, tankların önünde duran asil kan var damarlarında. Cesaret, hırs, sadakat var gölgemde… Öyle ki ışık olmadığında gölge olur mu? Dur yerinde Türk’ü izle. Türk’sen kendini izle. Gölgemdesin. Karanlıkta bile.

      Ey genç, BEN BAYRAK. Türk olmanın kudretini bil. Ve unutma, ne mutlu Türk olana değil. Ne mutlu Türküm diyene. Sen kendine Türk demesini bil. Geçmişini, soyunu ve kanının destanını ezberlet kalbine. Kanında zaten mevcuttur. “Yaşasın Cumhuriyet... Yaşasın Hürriyet...” lafını sakın sakınma dilinden. Andımıza ant iç her sabah. Kadını Hor görme. O senin pusulandır. Cennete giden yolundur. Emanetindir. Cesaretinden ödün verme, kalbinden vatanı eksik etme. Seni sen yapan yegâne şey budur. İlelebet muhafaza ve müdafaa etmektir. Gün gelsin 2023, gün gelsin 2123, gün gelsin 2223. Türk soyu devam ettikçe bu senin en büyük hazinendir. O hazineden vazgeçme.

Adres:

Türk’ün var olduğu her bir toprak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X