bursa escort Şüheda CEPHE
Advert
CEPHE
Şüheda

CEPHE

Bu içerik 2795 kez okundu.
Advert

             2019’ a sayılı günler kaldı. Yurdunu ve milletini canından çok seven her yurttaş gibi ben de düşünmeden edemiyorum bundan tam yüz yıl öncesini. Bir yanda İngilizlerin uşağı olmuş, onların arzu ve ısrarlarıyla hareket eden sözde bir meclis diğer yanda da kendini vatanına ve milletine adamış gerçek bir vatansever ve dahi olan Mustafa Kemal Atatürk …

            Günümüzdeki tabloya bakınca hainler ve hainlerin iplerini ellerinde tutan emperyalistler, tuzaklar, algı oyunları, düzenler, düzenekler hep aynı. Yine milletimizin manevi değerleri ve inancı üzerinden siyaset yapmalar, dini siyaset için kullanmalar… Bundan tam yüz yıl önce İngilizlerin isteğine göre hareket eden vatan hainleri, Mustafa Kemal’i halka hain, asi ve zararlı bir adam olarak göstererek Millî Mücadelemizi baltalamaya çalışmışlardı. Ancak Tarih hem hainlere hem de hainlerin iplerini ellerinde tutan emperyalist zalimlere gereken dersi verdi. Büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, bütün dünyaya sömürgeci devletlere hadlerinin nasıl bildirildiğini göstermiştir. Türk’ün asil kimliğine ve özüne yakışan Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz bağımsızlığın, özgürlüğün, çağdaşlığın, aydınlığın kutup yıldızı olarak parlamış ve sömürge altındaki uluslara umut vermiş ve örnek olmuştur. 

            Bundan yüz yıl önce Atatürk’ün ve onun fikirlerinin büyüklüğünü anlayamayan zavallı basiretsiz zatlar günümüzde de maalesef mevcut. Atatürk’ün getirdiği seçilme hakkını kullanarak devletin yönetimine gelmiş ama demokrasi ve cumhuriyet kültürünü benimseyememiş zatlar bugün de emperyalist devletlerin kuklası olmuş ve koskoca bir milletin geleceğiyle oynamaktadırlar. ‘’Kılavuzu karga olanın burnu ….. ‘’ devamını söylemeye gerek yok, kendini tarihçi sanan fesli şarlatanı kendine danışman yapan bir zihniyet sizce kimlere ve neye hizmet ediyor? Tabii ki emperyalist güçlerin bıkmadan usanmadan gerçekleştirme gayretiyle debelendikleri eyalet sistemine geçilmesi planlarına hizmet ediyor. Yasama, yürütme ve yargının tek adamda toplandığı bu çağ dışı sözde yönetim sistemi birinci adımdı. Bu adımı Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler takip edecek. İktidar hırsıyla gözleri kararmış ve basiretleri bağlanmış olan yönetim, yerel seçimlerle iç kaleleri fethedip eyalet sistemine geçiş için gerekli şartları akla hayale gelmeyecek oyunlarla hazırlamayı planlıyorlar. Bu emperyalist güçlerin planı ve oyunu, ancak onların maşası olanlar iktidarın bedelini onlara böyle ödüyorlar. 

            Devir kendini düşünme devri değil. Sadece kendini ve çıkarlarını düşünerek oy verenler kısa vadede kazanmış gibi görünseler de uzun vadede kaybedenlerden olacaklar ki kaybeden de bir tek kendileri değil bütün milletimiz olacak. Kendi menfaatini düşünmeyip, önce yurdum ve milletim diyenler belki zor durumlarda kalacaklar; ama gün gelecek bütün milletimizle birlikte içi rahat, gönlü ferah mutlu kazananlardan olacaklar. 

             Bütün kalbimle inanmak istiyorum ki aziz milletimiz oyuna gelmeyecek, gözlerine bağlanan bağı çözecek ve gerçekleri açık ve net bir biçimde görerek doğru kararı verecektir. 

            Atatürk’ü anlayamamış, onun ‘’Cumhuriyetçilik, Laiklik, Milliyetçilik, Devletçilik, İnkılapçılık ve Halkçılık’’ ilkelerini benimseyememiş, özümseyememiş hiçbir partinin ve hiçbir iktidarın vatanımıza ve milletimize hayırlı olması, faydalı olması mümkün değildir. Kimse kendini kandırmasın. Ülkemizi ekonomide, tarımda, hayvancılıkta, sanayide dışarıya bağımlı hâle getiren ve kaynaklarımızı har vurup harman savuran, hoyratça yapılan özelleştirmelerle dışarıya bağlı ve bağımlı hâle gelmemize sebep olanlar elbet bir gün bunun hesabını ödeyeceklerdir. En güzel hesap ödetme biçimi seçim sandıklarında başlar, bağımsız yargı tarafından da gereken adil kararlar alınarak lazım olan ders verilir. Bu hem emperyalist devletlere hem de onların kuklası olanlara verilecek en güzel derstir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa