bursa escort Şüheda Ne Mutlu Türk’üm Diyene
Advert
Ne Mutlu Türk’üm Diyene
Şüheda

Ne Mutlu Türk’üm Diyene

Bu içerik 2963 kez okundu.
Advert

Her ulusun eksikleri, hataları olabilir. Hatasız kul olmadığı gibi hatasız ulus da yoktur. Ancak bazı hatalar Tarihin sayfalarına birer kara leke olarak yazılır. Çünkü kara leke misali hataların telafisi mümkün değildir; bu hatalar sonraki nesillerin geçmişine utançla bakmasına sebep olur.

Biz şanslı bir milletiz, ecdadımız geçmişimize onurla bakacağımız şanlı bir Tarih yazmışlar ve bizlere miras olarak da iftihar edeceğimiz bir Tarih bırakmışlardır. Türk’ün tarihi bir bütündür. Bu bütünlüğü bozmak ve ulusumuzu bölüp parçalamak isteyenler; içinde TÜRKadı geçen her sözden rahatsız olmaktadırlar.

Türk demek adaletli, merhametli, yiğit demektir. Biz ancak ve ancak öz değerlerimize sahip çıkarsak var olabiliriz. Var olmak demek, sadece yaşamak demek değildir. Biz esir yaşamayı, yaşamak saymayan bir milletiz. Türk’ün, var olmaktan anladığı özgürce, kendi yurdunda ay yıldızlı al bayrağının altında bağımsızca yaşamaktır. Bizi biz yapan millî değerlerimize sımsıkı sarılıp, onları koruyarak ve yaşayarak özgür ve bağımsız olabiliriz.

Büyük önderimiz, Türk milletinin iftiharı Mustafa Kemal Atatürk; Tarihi doğru okumuş ve bütün derinliğiyle anlamış üstün bir zekâya sahiptir. Atatürk, her fırsatta Türk milleti ile ilgili çok güzel ve özel sözler söylemiştir. Çünkü söylediği güzel sözlerin gelecek nesillere manevi bir miras olarak kalacağını, bu mirasla milletimizin çocuklarının ve gençlerinin Tarihimizle kıvanç duyarak geçmişimizden aldığı güçle geleceğimizi inşa edeceğini biliyordu.

Özgüveni olmayan uluslar Tarih yazamazlar, Tarihe yön veremezler. Bunu çok iyi bilenler hem Türk sözünden rahatsız olmaktalar hem de Tarihe altın harflerle yazılmış büyük bir destanla kurduğumuz Türkiye Cumhuriyeti Devletimizden rahatsız olmaktalar. Bu rahatsızlıkları, taktıkları sözde yerli ve millî maskelerinin ardından öyle açık ve net belli oluyor ki… Andımızın kaldırılmasının sebebi de işte hazımsızlıklarıdır.

“Ne Mutlu Türk’üm Diyene”Bu anlamlı ve güzel söz öyle derin anlamlar ifade etmektedir ki; bunu anlayabilmek için temiz bir dimağ ile Tarihi doğru okumak ve doğru anlamak gerekir.

Türk ulusunun Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum. Cumhuriyet Bayramımız; alnımızın akı, Atatürk’ün bizlere emanetidir.Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü ve bütün silah ve fikir arkadaşlarını, vatanımız için şehit olan, millî mücadelemize katılan Büyük Türk Milletini kıvanç ve minnetle anıyorum. Cumhuriyetimize ve Atatürk’ün bütün ilkelerine sahip çıkacağımıza söz veriyoruz. “Cumhuriyetçilik, Milliyetçilik, Laiklik, Halkçılık, Devletçilik, İnkılâpçılık’’

Atatürk; ilkelerinin her birini yurdumuzda bağımsız, özgür, mutlu, gönenç içinde yaşayabilmemiz ve Türk ulusunu çağdaş uygarlık düzeyine getirip Tarihe yeniden yön verebilecek kudrete sahip olabilmemiz için koymuştur. Bu ilkeler, Türk milletinin karakteristik özelliklerine çok uygundur. Cumhuriyetimizle birlikte bu ilkeler de Atatürk’ün Türk ulusuna emanetidir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa