bursa escort Şüheda TURAN
Reklamı Geç
Advert
Advert
TURAN
Şüheda

TURAN

Bu içerik 3891 kez okundu.
Advert

Biz Türkler, kadim bir milletiz; ancak ne özümüzün ne de gücümüzün yeterince farkındayız. Dünyada yaşayan milletler içerisinde nüfusu en fazla olan üçüncü milletiz. Dünya tarihine yön verebilecek güce de meziyetlere de tecrübeye de sahibiz; ama derin bir uykudayız. Türk Milleti şahlanması için gereken kudretin özünde saklı olduğunu unutmuş, daha doğrusu unutturulmuş. Unutturanlarla uyutanlar el ele vermişler milletimizi şanlı Tarihimizden, Türkçemizden, özümüzden, kültürümüzden uzaklaştırmak için akla hayale gelmeyecek oyunlar oynamakta, tuzaklar kurmaktalar. Ne yazık ki bizi Tarihimizden, geçmişimizden koparmak için yine tarihi kullanıyorlar ama çarpıtarak… Türk’ün Tarihi kesintisizdir. Türk Devleti,  geçmişten günümüze kadar faklı bayraklarla ve farklı adlarla Tarihte yer alsa da aslında tek Devlet, tek Millet olarak varlığını devam ettirmektedir. Artık özümüze dönmenin ve gücümüzü fark etmenin zamanı gelmedi mi?

Ülkeler arasında çeşitli birlikler vardır; Avrupa Birliği, NATO, Varşova vb… Bunlardan bazıları ekonomik, bazıları askeri özellikler taşımaktadır. Bazıları dağılmış, bazıları ise devam etmektedir. Atatürk’ten sonra özellikle de 1945’ten sonraki dönemlerde maalesef ki siyasilerimizin bir grubu bir kutba, diğer grubu başka bir kutba girmenin zorunlu olduğunu düşünmüşler ve at gözlüğü takarak sadece kendi düşüncelerinin doğru olduğunu ispatlama yarışına girmişlerdir. Günümüzde de durum bundan farklı değildir. Avrupa Birliğine girmek için kırk takla atanlar, bu birliğe giremeyeceklerini anlayınca hali hazırda olan başka bir birliğe girmek için çabalamaktadırlar. Neden üçüncü ve faklı bir yolu düşünememektedirler. Çünkü korkuyorlar, kendilerine güvenleri yok. Çünkü üçüncü yola girmek yürek ister, cesaret ister, fedakârlık ister, yurdunun ve milletinin çıkarlarını her şeyin üstünde tutmak ister, bağımsız bir ruha sahip olmak ister, Mustafa Kemal Atatürk’ü her yönüyle tanımak, anlamak ve büyük bir deha olduğuna inanarak onun açtığı aydınlık yoldan hiç ayrılmadan yürümek ister…

Peki, nedir bu üçüncü yol? Bu üçüncü yol, Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘’Millet Dâvası ve Şuurlu Bir Ülkü Meselesi’’ dediği ‘’Türk Birliğidir’’. Büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ‘’Yurtta barış, cihanda barış’’ sözüyle öncelikle komşularımızla iyi ilişkiler içinde olmamız ve dünyanın neresinde olursa olsun Türk Milletinin dil, tarih, öz, kültür başta olmak üzere manevi ve maddi birliği hususunda büyük çaba göstermiş, kendisinden sonra da bu kutlu ülküyü hem bir miras hem de önemli bir vazife olarak ulusuna emanet etmiştir.

Türk Birliğini kurmanın zamanı artık gelmedi mi? Günümüzde bağımsız olan yedi Türk Devleti, federal veya özerk olan on beş Türk Devleti vardır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak bizdeki teknolojiyi, kaynakları, gücü, ilimi ve bilimi kardeşlerimiz olan diğer Türk Devletlerinin kaynaklarıyla, gücüyle, bilimiyle birleştirerek ekonomik, sosyal,  kültürel birlik kurarak Türk Milletinin büyük şahlanışını gerçekleştirebiliriz. Türk Birliği çatısı altında her Türk Devleti bağımsızlığını sürdürerek kendi öz değerleriyle hem sosyal, kültürel, bilim, eğitim alanında hem de ekonomi ve kalkınma alanında güç birliğiyle dünya tarihine yön verebilir; gerçek manada bağımsız ve özgür olabiliriz.

Türk Birliği; sadece Türk Milletinin şahlanışı, güçlenmesi, zenginleşmesi demek değildir, aynı zamanda da dünyadaki adaletin, barışın, huzurun ve güvenin sağlanmasında büyük bir güç olarak katkıda bulunması demektir. Atatürk’ün ‘’Millet Dâvası ve Şuurlu Bir Ülkü Meselesi’’ dediği Türk Birliğini kurmak ve bu uğurda canla başla çalışmak için gerçek anlamda millî bir duruş ve adanmışlık gerekir. Türk Birliğinin kurucusu olacak lider, Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği aydınlık yolda yürüyen, ilke ve devrimlerine bağlı, mert, cesur, korkusuz, bilgili, gerçek bir vatan ve millet sevdalısı olmalıdır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X