bursa escort Şüheda Elbet hesap günü gelecek
Reklamı Geç
Advert
Advert
Elbet hesap günü gelecek
Şüheda

Elbet hesap günü gelecek

Bu içerik 1174 kez okundu.
Advert

       Zaman su gibi akıp giderken kör, sağır, topal koşuyor kimi insanlar. Zamanı da kendilerini de bilmeden geçip tüketiyorlar günlerini. Bazı insanlar vardır, kendi menfaatleri ve hedeflerine ulaşmak için her şeyi ve her yolu mubah görürler. Mubah gördükleri şey yahut yol insanlara, vatanına ve milletine zarar verecek olsa da sırf gayesine ulaşmak için gayri insani, gayri vicdanı ve gayri ahlâki her şeyi yapabilecek kadar gözü dönmüştür böyle insanların. Dimağları zehirli, vicdanları susmuş, kalpleri kararmış bed zatlar şunu sakın unutmasınlar ki elbet yaptıkları ve yapmaya devam ettikleri her kötülüğün bir gün hesabını verecekler. Sanmasınlar ki gizliden gizliye yaptıkları hep öyle gizli kapaklı kalacak, bir gün maskeleri düşecek ve işte o zaman kimlerin hakkına girip iğne ucu kadar bile olsa zarar verdilerse hepsini bir bir ödeyecekler. Allah’ın verdiği aklı ve ilmi, insanlara zarar vermek, onları kullanmak, kukla gibi yönlendirmek için kullananlar o kadar zavallı ve aciz kimseler ki kibirlerinden yaptıkları yanlışlıkları, çirkinlikleri, fenalıkları göremeyecek kadar körleşmişlerdir. En kötüsü de nedir biliyor musunuz? Allah’ın verdiği aklı ve ilmi kötüye kullanan bu bed zatlar, bunu yaparken insanların dini inançlarını kullanarak, güvenini suistimal ederek öyle bir kul hakkına giriyorlar ki… Koskoca bir milletin hakkına girmenin vebalini bilemeyecek kadar hırs bürümüş gözlerini.

 

           Mevkii, mal, şan, şöhret, makam, para vb. hırslar insanlıktan çıkarmıştır bazı insanları. Kapalı kapılar ardındakileri de kimselere belli etmediklerini düşündükleri kötü niyetlerini de elbette gören, bilen bir Rabbimiz var. Biz Yaradan’a güveniyoruz, ona olan inancımız her şeye ve böyle bed zatlara karşı yılmadan ve yıkılmadan durmamız için bize dayanak oluyor. İlâhi adalete inanıyor ve güveniyoruz. Allah herkesin niyetini görüyor, biliyor. Kendilerini çok akıllı sanan bu kimseler yaptıkları her kötülüğün dönüp dolaşıp kendilerini bulacağını bilmiyorlar mı? Biliyorlar bilmesine de hırs ve kibir öyle bir kör etmiş ki gözlerini artık aklıselim düşünemez olmuşlar.

 

         Hırs ve kibir, insanı insanlıktan çıkaran iki kötü huydur. Koskoca evrende bir noktacık kadar yer kaplamıyor iken bedenimiz büyüklenmek niyedir. Gönül ise, nice evrenleri sığdırabilir içine. Kalbi gönül yapan da güzel huylardır, iyiliktir, sevgidir, aşktır… İnsan özünden uzaklaşırsa güzel ve iyi olan özelliklerinden de uzaklaşmış demektir. Maalesef ki ülkeleri karıştıran, insanların birbirine düşmesine sebep olanlar hırsına ve kibre yenik düşmüş zavallı kimselerdir.  Yanlışı doğrudan ayırt edemeyecek hâle geldiklerinden yaptıklarının insanlara nasıl zarar verdiğini dahi görememektedirler. Ben ben ben diye diye benlikleri öyle bir öne çıkmıştır ki bencillikleri hat safhaya ulaşmıştır. Bir an durup kendilerine bir baksalar, bir sorgulasalar kendilerini hem kendileri için hem de insanlar için hayırlı bir iş yapmış olurlar. Zararın neresinden dönülse kârdır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X