bursa escort Şüheda Görünürün ardındaki gerçekler
Advert
Görünürün ardındaki gerçekler
Şüheda

Görünürün ardındaki gerçekler

Bu içerik 1165 kez okundu.
Advert

          Maskelerle dolu bir çağdayız. Bir değil, üst üste takılmış birçok maskeyle yaşıyor insanlar, daha doğrusu yaşadığını sanıyorlar. Kurgulanmış gündemlerle, gerçekte cereyan eden ve insanlık tarihine derin izler bırakması amaçlanan eylemlerin gözden kaçması sağlanıyor. Her geçen gün önce uyutulan sonra da uyuşturulan beyinler sağlıklı işleyişini yitirmek üzere. Sanal bir dünyanın içine hapsolmuş çocuklar, gençler, yetişkinler… Kitap okumaya zaman bulamayan; ancak yedi yirmi dört adeta güçlü bir tutkalla yapıştırılmışçasına ellerinden düşüremedikleri cep telefonlarına, tabletlerine bağımlı şekilde bitkisel hayattaymışçasına geçip giden ömürler… Zaman hızla akıp giderken insanoğlu acımasızca özünden uzaklaşıyor. Özünden uzaklaşma insanlıktan da uzaklaşmayla eşdeğer yol alıyor. Kim kime rol model olacak; nerede kaldı eski zamanların bilge insanları. Çocukların ve gençlerin ufkunu açması gereken, örnek alınması beklenen yetişkinlerin hâli içler acısı iken biz nasıl çocuklardan, gençlerden geleceğe dair umudumuz olmasını bekleyebiliriz ki. Karamsar değilim, sadece toplumun büyük bir kesimine ayna tutmaya çalışıyorum. Elbet de hâlâ özünden bigâne düşmemiş, akli selim güzel insanlarımız var aramızda çok şükür.

            Vatan ve millet sevdalısı Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ‘’Bir Türk dünyaya bedeldir.’’ demiş. İşte bu söze layık olabilecek bilgi ve kültürel donanıma sahip olabilecek biçimde kendimizi geliştirmek her Türk vatandaşının görevidir. Bilgi güçtür, bilgi özgürlüktür, bilgi güvendir… Millet olarak yeniden doğrulmak ve şahlanmak istiyorsak kitaplara, sanata dört elle sarılmalıyız. Körü körüne inanmamalıyız, anlamalı, sormalı ve sorgulamalıyız ki yenilenelim.

           Görünürün daha doğrusu gösterilmek istenenlerin ardındaki gerçekleri görebilmek için uyanık olmamız gerekir. Dizilerle, reklamlarla, çeşitli televizyon programlarıyla, sanal oyunlarla ve adına sosyal ağ denen aslında insanı asosyal yapan sanal ortamlarla bizi gerçek gündemden ve en önemlisi de özümüzden uzaklaştırmak amaçlanmaktadır. Lütfen artık silkelenip özümüze dönelim; bunun zamanı çoktan geldi de geçiyor bile… Gerçekler ne kadar gizlenirse gizlensin elbet de bir gün gün yüzüne çıkacaktır. İşte o gün maskelerin düştüğü gün olacaktır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa