bursa escort Şüheda Yarınların çığlığı
Advert
Yarınların çığlığı
Şüheda

Yarınların çığlığı

Bu içerik 985 kez okundu.
Advert

Yarınların, yarınlar da yeni bir günde günlenen, güncel olmayan her ne varsa, bugünlerin yarına taşıya geldikleri içinde görülmemiş, işlenmemiş ham mamulünden kopmamış olanlardır.

Şimdi bugündeyiz…  Bugünün, evrensel kuşamasının yansımalarında, yankılanan tek şey, açı ölçerimiz olan ölçü boyutumuzun, boyut farklılığının konuşa gelindiğidir.

Ölçü denilince, insanoğlu evrensel bir akımın sürüklediği, menşesinin yapılmadığı bir lisanla, ha bire anlata gelip durdukları durak hattının koptuğu gerçeğidir.

Nasıl mı?

Anlatayım…

Şimdi, Görülen… Verilen… Alınan… Üçlemesiyle, kişinin kendi baz istasyonunda yarata geldiği dönüşümün, hangi bazlarda işleme tabi tutacağının, kendi birinci koşul şahsında emir kipi teşkil eden olmazsa olmazı bildiren almak olsa dır…

Günümüzde almak, vermenin karşılandığı bir eylemin karşılığı olarak ne kadar görülürse görülsün, asıl görülenin şahsında olmazsa olmazı işleyişe geçiren tek faktörün kendi şahsına alacak olduklarıdır.

Şahsın şahsiyetiyle pek de bağdaşmayan alma güdüsü burada alıntı yapılan alınanlardır hani.  Farklı bir alma politikasının çarkıyla, çarklananın, çarptıklarıdır alınan.

Yok ki almadan öte verilen…

Önce alınır, sonra verilir peki kim kârlı çıkar?

Şimdi buradaki çelişki esasta ihtiyaçtan öte irtica oluvermiştir. Nasıl mı?

Bir zamanlar, çıkılan yol, yokluğun çadırında bekleyiş sergilerken, sergilenemeyen serzenişlerin var olma handikabıyla tutuşturdukları tutumun birisi tarafından bu beklenilen ve bekleyenlere uydurduğu tutuşma olsa dır…

Asıl, esas mühim olan burada kazanma uğruna kazıdıklarıdır.

Kazılamayan kazandıkları ise maalesef kazılan kuyular…

Niye mi?

Çünkü, insan evladı bugünde, bugünün güzellikleriyle boğuşma yaşarken, kazındıklarıyla, çirkinleşen şahsiyetlerinde tutuşturdukları şahsın, şahsız şahmaranlığı olmasın…

Öyledir elbet, mümkün atı var mı ispata?

Yoktur… Elden de bir şey gelmez zaten. Çünkü insanın yarınlar adına yapa duracağı değişim kuşamasında kendine giydirmiş olduğu kılıfta şahsiyetsizlik abidesi mevcutluk olarak baş köşede yerini almıştır.

İnsanoğlu lafa geldi mi, sözde harman yüzde karman oluverir ya…

İşte anlatılabilecek en zor şey şahsın şahsiyet plan ve projesindeki yatılı duran gizli kaynak mevcudiyetini oluşturan almak politikasındaki yatılı derin mevzular olduğu gerçeğidir.

Şimdi, günümüz insanoğluna bakılınca da görülen tek şeyin almaktan geçtiği mantalitesinin büyük yer tuttuğu ve bu tutulanın tutuşturduklarıyla da, yarınlar adına hiçbir faktörel gelişim sağlanamadığı kanısında, kimlerin tutuş hikayesi varsa, tuttuklarından ziyade tutkularıyla bütünleştirdikleri bütünün almakla kaybedilenler kulübünün üyesi olarak yarınlarda boy gösterecek olanlardır.

Burada iç içe geçen “tutma, tutulan, tutuşan,” almanın göstere geldiği boyutun içler acısı vahametidir de işte, kimseciklerin kazananlar kulübü üyesi olmak için ömrü billah o kaybedilenler kulübünden üyeliklerini sildiremeyişleri canları pahasına yarınlara kazıya durdukları en büyük yıkım olsa dır..

Almanın, yarına bırakıp devrettiği atık malzemeler deposunda, maşallah kimse benim atığım da var diyememektedir.

Kolay mı öyle yarını bugünden harcırah olarak harcamak…

Harcanılan harçlık oda açlık!

Açın hâli yarının kabili!

Var mı?  Arkadaş Habil!

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa