bursa escort Şüheda Reklam denildiği an...
Reklamı Geç
Advert
Advert
Reklam denildiği an...
Şüheda

Reklam denildiği an...

Bu içerik 1138 kez okundu.
Advert

Merhaba…

Reklam, iyisini güzelini ilk başa getirebilme çabasıyla, günümüz jenerasyonundaki reklam çalışmaları, son teknolojinin sunduğuyla birleşerek, istenilen hedeflere ulaşmada, kurum ve kuruluşların, firmaların büyük tanıtım ayağını kurarak, müşteri potansiyelini her daim belirli seviyeye çıkardığı aşikardır.

Reklam denildiği an, ilk oluşan algı, tanıtım olarak karşımıza çıkan ve kendi alanında yarattığı sistematiksel bazın, evrensel alana yansıttıklarıyla, kurum ve kuruluşların, kişilerin portföylerini oluşturmadaki strateji uzmanı da diyebiliriz. Örneğin; Kemer ilçemizin turizm tanıtım reklamları, konjonktürel alanla istenilen yerde, kendi mevcut potansiyel hacmiyle, işlevsel bir hakimiyette yerini koruyabilen, bir sektör olma durumunu rahatlıkla gösterebilmektedir. Biraz açmak istersek bu durumu şöyle de özetleyebiliriz, dünya turizm projektöründeki yerimizi belirleyip göstermede, cast direktöründen alınan rolle, verilen mesajlarda, Kemer ilçemizin dünya turizm kenti olduğunu en iyi tanıtım yapan ve gösterenin reklam olduğunu bilmektir... Reklam yapılan yerin elbette tamamen dokusunu oluşturan tüm güzellikleri ortaya çıkarmadaki ve insanlara göstermedeki reklamın payı çok büyüktür. Bunun tartışılabilir tarafından ziyade, yanında işlenecek konu olarak, tanıtım rehabilitesiyle özleşen, çoğul makamda yerini sağlamlaştıran, ekonomik bağlamda artı kazanımlar sağlayan, dinamizmi efora dönüştüren, alt yapı çalışmalarını bütünleyen, bu sektörel faaliyetler zincirinde, olmazsa olmazı taşıyan tek sektör reklam sektörüdür. Günümüz de çok etken rol üstlenen reklam için, söylem vasfı arz eden en önemli konularda da kendini kanıtlayan başarılara imzasını her daim atmış atmaya da devam etmektedir. Örneğin; ülke genelindeki yapılan seçim çalışmalarındaki, başkan adaylarının, birinci derecede izlediği stratejideki tercihlerinin reklam olduğu gerçeğidir. Güçlü bir reklamın gerçeği yakalamadaki payından ziyade hedefe ulaştırmadaki sağladığı kazançtır. Reklam, insanın sektörel bazda, kazancına tamamen endeksli bir olay cereyan etmesinden dolayı, göz ardı edilen, olmasa da olur, düşüncesini yerinden bir kulaçta olsa, değiştirebilme sarf etindeki çabanın, bilinirlikten öte yapacağı, göz aşinalığından kurtaran, bir köprü oluşturup kurmadaki en büyük etken olsa dır. Reklam aynı zamanda rekabeti doğurur. Yaşam felsefe diliyle bunu farklı açıdan şöyle destekleyebiliriz “reklam korunmaya muhtaç olmayan doğurmanın adıdır”.  Gücü simgeler, kişiyi ödüllendirir, nasıl mı?  Örnek; yaşadığımız kaygılar hayatta muhtaç olmayı doğuran yegâne sebeplerden biri olsadır. Reklam, her an muhtaçlıkla açılan yeri, doldurmaya hazır olan gücünü, kişinin kullanacağı işsel veya kişisel alanda yapacağı tercihle kapatabileceğinin farkındalığını bilmesidir.

Reklamın faktörel açıdan, daha geniş bazda, kazandıracağı getiriler zaten reklamı veren kişi tarafından esasta bilinir. Sadece, ekstra külfetle eşleştirilen, farklı karşıt düşünceler adına, bilinirlik teşkil etmesi için reklamın külfet olmadığını, reklamın her zaman artı sonuçlar kazandırdığını, reklamın aynı zamanda prestij getirdiğini, tekrardan yineleyerek yeni istenilen için, mutlak reklam denilir... Reklamın da iyisi kötüsü, büyüklüğü küçüklüğü ne kadar tartışılır ne kadar beğenilir ne kadar etkiler ne kadar iz bırakır ne kadar kazandırır, kim bilir tabiî ki de reklamı veren bilir.

Burada reklamın geniş bir yelpazede ki üstlendiği rolün etkilerinden siz okuyucularında etkilenmesi dileğiyle hoşcakalın…

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X