Advert
GÜNDEM
Giriş Tarihi : 09-10-2019 09:29   Güncelleme : 09-10-2019 14:48

Trafik cezalarını bile Başkan Topaloğlu ödedi

Kemer’in eski Belediye Başkanı Mustafa Gül, başkanlığı boyunca elde ettiği lüks yaşamın tadını yat turlarında müzik eşliğinde oynayarak hayatına devam ederken, Kemer Belediyesi’nde keyfi yaptığı harcamaların borçlarını ise Başkan Necati Topaloğlu ödüyor. Ödenen borçlar arasında eski başkan Mustafa Gül’ün eşi Neşe Gül’e tahsis edilen araca kesilen trafik cezaları da var. Şahsi kullanımı için Neşe Gül’e tahsis edilen belediyeye ait aracın 634 ve 732 liralık trafik cezalarını da Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu kendi cebinden ödedi. Öte yandan başkanlığı boyunca Kemer’e taş döşeme ve gecekondulardan başka hiçbir şey yapmayan Mustafa Gül’ün bıraktığı borçlar yüzünden alacaklı firmalar tarafından Kemer Belediyesi’ne ait 140 araca icra yoluyla şerh konuldu.

Trafik cezalarını bile Başkan Topaloğlu ödedi

Ahmet Duran YENİGÜN

Kemer’de 2009-2019 yılları arasında Belediye Başkanlığı yapan Mustafa Gül’ün 10 yıl boyunca hiçbir yatırım dahi yapmadan sadece keyfi harcamaları yüzünden Kemer Belediyesi’ne bıraktığı 60 milyon 289 bin liralık borç konuşulmaya devam ediyor. Başkan olmadan önceki hayatında borç batağında olan Mustafa Gül’ün başkanlık boyunca elde ettiği gelirle lüks bir yaşam sürmeye devam ederken, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından çıktığı yat turunda Kemer’in haline erik dalı türküsü eşliğinde oynaması vatandaşların tepkisini çekmişti.

2019 Yerel Seçimlerinde DSP’den aday olan Necati Topaloğlu’nun belediye başkanlığını kazanmasıyla Kemer Belediyesi’nin toplam borcunun 60 milyon 289 bin lira olduğu tespit edilmişti. Belediye kaynaklarını sadece eğlence organizasyonları için fütursuzca harcayan Mustafa Gül’ün 31 Mart yerel Seçimleri öncesi düzenlediği 14 Şubat Aleyna Tilki ve 8 Mart Linet konserlerinin Belediye olan mali yükünün 709 bin 770 TL olduğu, 10 yılda ise temsil ağırlama ve tanıtıma 34 milyon 996 bin lirayı harcama yaptığı ortaya çıkmıştı.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ise göreve başladığı sadece 5 aylık dönemde 20 milyon borç ödeyerek, 4 milyon 300 bin liralık da yatırım gerçekleştirdi.

140 ARACA İCRA

Başkanlığı boyunca Kemer’e taş döşeme ve gecekondulardan başka hiçbir şey yapmayan Mustafa Gül’ün bıraktığı borçlar yüzünden alacaklı firmalar tarafından Kemer Belediyesi’ne ait 140 araca icra yoluyla da şerh konuldu. 13 Mayıs’ta Kemer İcra Hukuk Mahkemesi’nden Kemer Belediye Başkanlığı’na gönderilen yazıda görülmekte olan dava nedeniyle belediyeye ait araçların tek tek ne amaçla kullanıldığı ve nerede oldukları konusunda bilgilendirme yapılmasını istedi. Başkan Necati Topaloğlu, aradan geçen 5 aylık süreç içerisinde 07 Ekim Pazartesi günü şerh koyulan 3 belediye aracından haczi kaldırdı.

NEŞE GÜL’ÜN TRAFİK CEZALARINI DA TOPALOĞLU ÖDEDİ

Öte yandan Mustafa Gül’ün eşi Neşe Gül’e 2017 yılının temmuz ayında tahsis edilen ve kızı için Antalya’daki okula gidip gelen 07 KCV 01 plakalı araca Ekim 2018’de 488 TL ve Şubat 2019’daki 488 TL toplamda faizleriyle birlikte 1366 liralık kesilen trafik cezalarını da Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu kendi cebinden ödedi. Mustafa Gül’ün başkanlığı kaybetmesinin ardından defalarca aranan ve trafik cezalarını ödeyeceğini bildiren Neşe Gül’ün halen geri dönüş yapmadığı öğrenildi.

‘KEMER’İ BU HALE BEN GETİRMEDİM’

Konu ile ilgili görüşlerini aldığımız Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, göreve gelir gelmez tasarrufa giderek hem borçları ödemeye başladıklarını hem de yatırımları yapmaya devam ettiklerini söyledi. 5 aylık dönemde 20 milyon borç ödediklerini kaydeden Başkan Topaloğlu, “4 milyon 300 bin liralık da yatırım gerçekleştirdik ve yatırımlarımız da devam ediyor. Sayın Mustafa Gül, Kemer’in haline oynuyor, peki Kemer’i ve Kemer Belediyesi’ni bu hale getiren kim? Bu hale ben getirmedim, ben halen ondan kalan borçları ödüyorum. Ama oynaması normal Kemer’i konserlerle oynayarak yönetti ve oynadığı için bu borçlar kaldı. Bu borçlar yatırımlardan kalan borçlar değil. Eşine tahsis edilen aracın trafik cezalarını defalarca aranmasına ve ödeyeceğini bildirmesine rağmen yine ben kendi cebimden ödedim. Sayın Gül’ün artık derdi yok, borcu yok. Oynar tabi. Ama bunun hesabı elbet sorulacaktır. Biz Kemer Belediyesi olarak borçlarımızı ödemeye ve yatırımlarımızı yapmaya devam edeceğiz” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
kemergozcu
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA