Advert
TURİZM
Giriş Tarihi : 26-01-2020 16:03

Tarihi yapılar turizme kazandırılacak

Antalya Valiliği ve Finike Belediyesi işbirliğiyle ilçede bulunan tescilli tarihi binalar ile belirlenen caddeler yenilenerek, sağlıklaştırma çalışmaları kapsamında güzelleştirilecek ve turizme kazandırılacak.

Tarihi yapılar turizme kazandırılacak

Finike merkezinde bulunan ve tarihi yapı olarak tescillenen bakımsız binalar restore edilecek. Belirlenen ana caddelerde gerçekleştirilecek sağlıklaştırma çalışmalarıyla turizme kazandırılması hedeflenen proje kapsamında; ilçe merkezinde bulunan Eski Mahalle, Kale Mahallesi, Atatürk Caddesi, 2. Hastane Caddesi ile 109, 112, 113, 137, 202, 214 sokaklarında sağlıklaştırma çalışması başlatıldı.

Sahada inceleme yapmak ve detaylı bilgi almak için ilçeye gelen Antalya Vali Yardımcısı Atıf Çiçekli, Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, Başkan Yardımcısı Sıdıka Gökyar Kızılca ve Başkan Yardımcısı Cavit Aktar ile meclis üyeleri tarafından karşılandı. Saha çalışması öncesi Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, Vali Yardımcısı Atıf Çiçekli'ye ziyareti dolayısıyla anı plaketi takdim etti.

TARİH GÜN YÜZÜNE ÇIKACAK

İlçenin tarihi hafızasında önemli bir yer edinen yapıların iyileştirme çalışmalarının, Antalya Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu Müdürlüğü tarafından da onaylandığını ifade eden Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, "Finike tarihi bir yerleşim merkezidir. Batı Akdeniz'in belki de tarihi korumak ve turizme sunmak adına geç kalınmış en talihsiz ilçesi. Bu nedenle göreve geldiğimiz günden bu güne kadar tarihimizi gün yüzüne çıkarmak için çalışmalar yürütüyoruz. Bu projenin tescil onayları alındı ve maliyet hesaplamaları da kabul edildi. Artık bu son incelemeyle birlikte restore çalışmaları başlayacak ve ilçemiz yenilenecek. Belirlenen caddeler yenilenecek ve ilçemizin çehresi güzelleşecek. Finikeli hemşehrilerimiz adına çok mutluyum" dedi.

(DHA)

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
kemergozcu
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA