Advert
SİYASET
Giriş Tarihi : 07-01-2020 09:45

'Laf canbazlığıyla siyaset yapılmaz'

AK Parti Kemer İlçe Başkanı İsmail Selami Minta, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun TOKİ hakkında yaptığı açıklamaya belgelerle cevap verdi. 9 aydır siyasetin yalansız dolansız bir şekilde yapılması gerektiğini söylediğini belirten Minta, “Ama maalesef Kemer Belediye Başkanı bir türlü bunu anlayamadı ve hala yalan siyasete devam ediyor. ‘Ben belgelerle konuşuyorum’ diyor, o belgeler nerde? Bu dava yok diye kim ona belge vermiş o belgeyi bende istiyorum. 9 aydır hodri meydan diyor, artık iş bize geldi bende hodri meydan diyorum, nerde isterse hangi yerde olursa olsun karşı karşıya bütün her şeyi ortaya koymaya hazırım. Laf gevezeliğiyle laf canbazlığıyla siyaset olmaz. Kendi mış muş yok diyor, ama sayın başkanın her şeyi mış mış hiç yaptım dediği yok. İşte ilçe başkanı engelledi, kaymakam yıktı, belediye başkan vekilleri işten çıkardı, belediye başkan vekilleri yer yıktı 9 aydır sistemi bu” dedi.

'Laf canbazlığıyla siyaset yapılmaz'

Ahmet Duran YENİGÜN

AK Parti Kemer İlçe Başkanı İsmail Selami Minta, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun TOKİ hakkında yaptığı açıklamaya cevap verdi. Minta, parti binasında düzenlediği basın toplantısında Kemerlileri yeni yılını kutlayarak tüm insanlığa mutluluk, barış ve huzur getirmesini diledi.

Kemer’de TOKİ konutlarıyla ilgili bilgi kirliliği oluşması üzerine vatandaşlara doğru bilgi vermek adına daha önce bir basın toplantısı düzenlediklerini hatırlatan İsmail Selami Minta, “Bütün olayları tüm çıplaklığıyla anlatmıştık. Bunun üzerine geçen hafta Kemer Belediye Başkanı bir basın toplantısı düzenlemiş ve TOKİ ile ilgili yalan yanlış beyanlarda bulunarak bizi suçlamış. Ancak biz düzenlediğimiz toplantıda TOKİ’nin neden askıya alındığını, TOKİ’nin durdurulmadığını, sadece arazi üzerinde işgalci konumundaki vatandaşlarla oluşan davadan dolayı bu işin çözümü noktasında askıya alındığını ve TOKİ’nin kaldığı yerden devam edeceğini söylemiştim. Ben bunları neye göre söyledim? TOKİ Başkanımız sayın Ömer Bulut ve TOKİ Emlak Daire Başkanımızla görüştüm, onlarda bana işgalci vatandaşlarla davaları olduğunu ve o yüzden durdurduklarını beyan ettiler. Bunun üzerine bizde Kemer halkımızla bu konuyu paylaştık. Ama sayın belediye başkanı düzenlediği basın toplantısında ‘vatandaşların karşısına çıktığın zaman doğruyu söyleyeceksin. Hodri meydan diyorum. Çıksın gelsin. Burada TOKİ’nin arazileri üzerinde işgalci diye bir şey yok. Açılmış davada yok, mahkemede yok. Yazık, siyaset Kemer’i kalkındırmak için yapılır. Ama burada engellemek için yapılmıştır ve bu bir siyasi engellemedir’ demiş. Ben bunun üzerine ihtiyatlı davranışımızı sürdürerek bir araştırma yaptık. Cuma günü giderek Kemer 1. Asliye Hukuk Mahkemesi’nden bu süren davanın evrakını aldım. Buradan da bunu Kemer halkıyla paylaşıyorum. Evet siyaset hizmet için yapılır ve bizde zaten öyle yapıyoruz. TOKİ’ye ait arazilerdeki işgalci vatandaşların tahliyesi için yine TOKİ tarafından 2017 yılında açılan davanın tutanağıdır bu” diye konuştu.

‘BENDE HODRİ MEYDAN DİYORUM’

9 aydır siyasetin yalansız dolansız bir şekilde yapılması gerektiğini her seferinde söylediğini ifade eden Minta, “Ama maalesef Kemer Belediye Başkanı bir türlü bunu anlayamadı ve hala yalan siyasete devam ediyor. ‘Ben belgelerle konuşuyorum’ diyor, o belgeler nerde? Bu dava yok diye kim ona belge vermiş o belgeyi bende istiyorum. ‘Hodri meydan’ diyor, evet bende hodri meydan diyorum. 9 aydır hodri meydan diyor, artık iş bize geldi bende hodri meydan diyorum nerde isterse hangi yerde olursa olsun karşı karşıya bütün her şeyi ortaya koymaya hazırım. Öyle laf kalabalığıyla yalanla dolanla siyaset yapılmaz. İadeli taahhütlü bir tanede başkana yollayacağım. Artık ne yapar onu bilemem” dedi.

‘SÖZLER AYNIYSA BEN SİYASETİ BIRAKACAĞIM’

Başkan Topaloğlu’nun “TOKİ ben yapacağım demedim” diye beyanatını da hatırlatan İsmail Selami Minta sözlerine şöyle devam etti:

“Sadece dediği şuymuş: ‘Teşekkür ederim. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Kemerimize hayırlı olsun’ başkanın açıklaması buymuş. Bir gazetede başkanın sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşıma yer vermiş ve başkan, ‘TOKİ Başkanımız Sn. Ömür Bulut bey ile yapmış olduğumuz görüşmeler sonucunda Kuzdere Mahallemizde bulunan TOKİ'nin imarlı arsa üzerine 100 adet konut yapılacağına karar verilmiştir’ diyor. Şimdi bu söylediğiyle basın toplantısında söylediği sözler aynıysa ben siyaseti bırakacağım. Artık bu kadarda yalanı ben Kemer’i yöneten birine yakıştıramıyorum. Bir Kemerli olaraktan kendimize de yakıştıramıyoruz. Tabi başkanın bu yalanları saymaya kalksan 3 gün bunları saymam lazım.”

‘HOCANIN ANLATMADA MI BİR SIKINTISI MI VAR?’

Göreve gelir gelmez Arslanbucak Mahallesi’nde okul sıkıntısı var olduğunu düşünerek FETÖ operasyonu kapsamında el konulan eski Güven Koleji binasını ortaokul olarak hizmete açmak adına girişimlerde bulunduklarını da hatırlatan Minta, “Çeşitli sebeplerden dolayı geçen 2018 yılında bu binayı hizmete açamadık, ama 2019 yılında bu bina Arslanbucak Ortaokulu olarak hizmete açıldı. Hizmete açıldığı zaman işte boyadır elektrik su tesisatıdır Kemer Belediyesi’nin de katkıları oldu. Biz çıktık o gün orada yaptığı katkılardan dolayı Kemer Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz dedik. Peki belediye başkanın belediyenin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ise ‘Başkanımız Topaloğlu’ndan eğitime bir hizmet daha. Belediye Başkanımız Necati Topaloğlu eğitime katkılara bir yenisini daha ekledi. Arslanbucak Mahallesi’ndeki Mustafa Rüştü Tuncer İlkokulunun ortaokul bölümü başkanımız Topaloğlu’nun girişimleriyle eski Güven Koleji’ne taşındı.’ diyor ve böyle devam ediyor. Şimdi sayın başkan diyor ki; ‘Ben bir öğretmenim, okulu kimin açıp kimin kapatacağını iyi bilirim. Ben birilerinin söylediği gibi Güven Koleji’ni yaptık demiyorum. Kemer Belediyesi olarak açılması için oraya yaklaşık 300 bin lira katkıda bulunduk’ diyor. Biz bunları saydık zaten. Şimdi belediyenin sitesinden yapılan bu açıklamayla buradaki dediği aynı şey mi? Yoksa ben mi algılayamıyorum? Yoksa hocanın anlatmada mı bir sıkıntısı mı var? Yoksa tamamen yalancılık hastalığına yakalanmış bir hali mi var? Bunları Kemer kamuoyunun takdirine bırakıyorum” dedi.

‘KAYMAKAMLIĞIN ÜSTÜNE YIKMIŞ’

“Başkan Necati Topaloğlu’nun bu ilk yalanı değil tabi sonda olmayacak” diyen Minta sözlerine şöyle sürdürdü:

“Biliyorsunuz göreve gelir gelmez kaçak yapı diye Yeni Mahalle Muhtarlığı yıkıldı. Tabi biz bastırınca Yeni Mahalle Muhtarlığına yeni bir yer yapma durumunda kaldılar ve bir parkın içerisine prefabrik bir bina koydular. Ben şimdi soruyorum sayın başkana; yeni muhtarlığın yerine iskan mı vereceksiniz? Orası da yıkılan yerin durumundaydı. Madem başka bir park yerine bina koyulacaktı da eski binayı neden yıktınız? Şimdi laf gevezeliğiyle laf cambazlığıyla siyaset olmaz. Hele hele Kemer Belediyesi hiç yönetilmez. Kemer merkezde Aspava Restoran vardı, sayın başkan seçim zamanında bile burayı kaldırıp çay bahçesi yapacağız demişti. Eyvallah o da Kemer için bir hizmettir. 2886 sayılı devlet ihale kanununa göre kaymakamlığa yazı yazarak buranın yıkımını talep etmiş belediye. Kaymakamlıkta yasa gereği belediyenin talebi doğrultusunda bu restorandın olduğu yer yıkıldı. Sayın başkan yıkımın ardından bir gazeteye beyanat veriyor ve beyanatında; ‘Celal Karakaş meydanlarda belediye beni yaktı diye bağırıyor. Buranın tahliyesini biz değil kaymakamlık yapar, burada Kemer Belediyesi’ne bir şey demeye hakkı yoktur’ diyor. Yani binayı sayın başkan yıkmamış, kaymakam yeni gelmiş göreve başlayalı 1-2 ay olmuş Kemer’i tanımaz hemen bu işi kaymakamlığın üstüne yıkmış. Bu TOKİ arazilerinde oraya buraya attığı gibi.”

‘ÖNCELİK KEMER VE KORKUTELİ’NE VERİLDİ’

9 aydır bu tür karalamalarla iftiralarla mücadele ettiklerini ifade eden AK Parti Kemer İlçe Başkanı İsmail Selami Minta, “Halbuki bizim Kemer’de yaklaşık 2 yıldır başladığımız çok güzel projelerimiz var. İşte hükümet konağı ve adliyenin yer tahsislerini yaptırdık. 10 gün önce sayın kaymakamımız avam projeyi çizdirip bakanlığa gönderdi. Bunun yanında doğalgazla ilgili çok ciddi gelişmeler var, öncelik Kemer ve Korkuteli’ne verildi. Bu ayın 15’i ya da 20’si gibi Ankara’ya giderek sayın bakanımızla, milletvekillerimizle, il başkanımızla, merkez karar yönetim kurulu üyelerimizle bir toplantı gerçekleştirerek ilçemize gelecek hizmetlerin önceliğiyle alakalı birçok girişimlerimiz olacak” dedi.

‘SON NOKTAYI KOYACAĞIZ’

Denizcilik Fakültesi ile ilgili son noktayı koyacaklarını ve fakültenin eski TUREM binasında açılacağını belirten Minta, “Biz göreve gelir gelmez 4 ay gibi kısa bir sürede Kemer’e bir Denizcilik Fakültesi kurdurmuştuk. Hatta onunla da kalmadık eski TUREM binasını Akdeniz Üniversitesi’ne tahsisini yaptırmıştık. Çeşitli sebeplerden dolayı bu binayı yaklaşık 2 yıldır kullanamıyoruz. Denizcilik Fakültesi öğrencileri şu anda Akdeniz Üniversitesi Kampüsünde eğitimlerine devam ediyorlar. Onunla alakalı da bir sürü ayak oyunları oynandı, ama neticede biz ne dediysek o oldu. Biz o binaya zaten Kemer Denizcilik Fakültesi diye tabelasını astırmıştık ve aynı şekilde fakülteyi bu önümüzdeki sezona yetiştirmek için çalışmalara başladık. Yarın (bugün) il başkanımız ve MGK üyemiz Gökçen Özdoğan Enç ve üniversite rektörümüzle birlikte son noktayı koyacağız. Ama yüzde 90 oranında bizim dediğimiz şekilde Denizcilik Fakültesi orada açılacak. Tabi fakülteyle alakalı da bir sürü hadiseler var, hatırlarsınız bir kanalda belediye başkanı çıkıp buranın güçlendirme çalışması için 15-16 milyon harcanır mı diye açıklamaya yapmıştı. Bizde bununla alakalı aynı başkanın açıklama yaptığı kanaldan güçlendirme ne kadar yapılıyor, neden engellenmek istenmiş amaçları neymiş hepsini orada kamuoyuyla paylaşacağım” diye konuştu.

‘BELGELER BİR BİR YÜZÜNE VURACAĞIZ’

Her toplantıda herkesin işini yapması konusunda sözler söylediğini de hatırlatan İsmail Selami Minta, “Basit olan şeyleri de siyaset malzemesi yapmayalım Kemer küçük bir yer herkes yüz yüze bakıyor diye o kadarda üstünde durmuyoruz. Tabi böyle bir faciayla karşı karşıya kalınca ben biraz araştırma yaptım, bu yalan söylemek gerçekten ciddi bir hastalıkmış, ama iyi tarafı da tedavisi olması. Ben sayın başkana gidip bir an önce bu hastalıktan kurtulmasını öneriyorum. Çünkü bunun bu hastalıklı hali hepimizi ilgilendiriyor, neticede Kemer’in belediye başkanı. Yok ben öyle bir şeyde değilim böyle devam edeceğim diyorsa da bundan sonra da yaptığı bütün bu yalanları bir bir yüzüne vurarak onu bu hastalıktan biz kurtaracağız. Başka bir çaremizde kalmazsa aynı bu şekilde belgeler yüzüne vuracağız. Hani kendi diyor ya belgelerle konuşurum diye aynı bizde belgelerle konuşuyoruz. Kendi mış muş yok diyor, evet bizde de mış muş yok, ama sayın başkanın her şeyi mış mış hiç yaptım dediği de yok. İşte ilçe başkanı engelledi, kaymakam yıktı, belediye başkan vekilleri işten çıkardı, belediye başkan vekilleri yer yıktı gibi 9 aydır sistemi bu” dedi.

‘HER ŞEYİ FARKLI YERLERE ÇEKİYOR’

Necati Topaloğlu’nun asıl yapması gereken işlere odaklanması gerekirken her şeyi farklı yerlere çektiğini ifade eden Minta, sözlerine şöyle devam etti:

“Biz herkes işini yapsın derken neyi kastediyoruz; belediyenin yapması gereken işleri kastediyoruz. Daha 15-20 gün önce Kemer’in orta yerinde belediyenin kepçesiyle derince açılan çukura bir vatandaşımız düştü ve hayatını kaybetti. Kemer’in orta yerinde oluyor bu olay. Bunu kim yapacak? Kemer Belediyesi yapacak. Hadi önce yapmadılar, aradan 20 gün geçti ne yaptılar? Var mı yapılan bir şey? hala yok. Oraya buraya laf yetiştirmekle, TOKİ peşinde koşar, fakülte peşinde koşar. Ya bırak bunları. Bunları zaten yapan var. Sen önce aslı yapman gereken işlere bak. Ahmet Cavuş Caddesi yapılalı yıllar oldu, oradaki derenin kenarlarına koskoca Kemer Belediyesi bir korkuluk yapamıyor mu? Basit bir şey olsun insanlar hiç olmazsa düşeni görsün ama o da yok ve bunlar Kemer’in ücra köşelerinde de değil Kemer’in orta yerinde olan şeyler. Ondan sonrada çıkıyor belediyenin kasasında 15-20 milyon lira para var diyor. Hadi bakalım o 15 milyona giden o canın bir tırnağını getir. Böyle bir şey yok, önce insan. Bizim siyaset etme anlayışımız bu, önce insan diyoruz. Ama bunlar başka şey peşindeler ve her şeyi farklı yerlere çekiyorlar.”

‘DÜŞÜNDÜĞÜN TEK ŞEY, OĞLUMA NASIL SU SPORLARI İSTASYONU ALIRIM’

Başkan Toaploğlu’nun garibanı düşünmek yerine tek düşüncesinin oğluna bir yerler almak olduğunu iddia eden Minta, “TOKİ düşünürken sayın başkan garibanı düşünmüş. Allah aşkına kimseyi güldürme. Sen işçilerin elinden işlerini aldın, işini elinden aldın diye senin evinin önünde işimi geri ver diye işçi bileklerini kesti. Senin düşündüğün bir tek şey var o da açık ve seçik ortada. Senin düşündüğün tek şey, oğluma nasıl su sporları istasyonu alırım, nasıl sauna alırım, nasıl market alırım, nasıl hafriyat işi alırım senin düşündüğün tek şey bu. Garibanı düşünen tek adres AK Parti’dir. 18 yıldır böyle olmuştur ve bundan böylede böyle olacaktır. Bir kez daha söylüyorum Ankara’ya gittiğimizde bu TOKİ işini tekrar görüşeceğiz, bu işi de zaten yapacak olan biziz. O görüşmede de bu mahkeme olayları sürerken nasıl bir çözüm bulunur diye TOKİ başkanımızla da görüşüp TOKİ’yi Kemer’e getireceğiz. Bizim dışımızda kim ne söylerse hepsi yalandır. Biz olayı tüm çıplaklığıyla değerli hemşerilerimizle paylaştık. Ama bundan sonra her söylenen yalanda hiç üşenmeden işin doğrusu neyse belgeleriyle ortaya koyup hemşerilerimizle paylaşacağız. Haddini bilip yalan söylemeyi bırakıncaya kadar bu sistem böyle devam edecek. Artık bu toplantıdan sonra kim mışlı muşlu konuşuyor kim yalan söylüyor bunları kamuoyunun takdirine bırakıyorum” diye konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
 • 1Trabzonspor2653
 • 2Başakşehir FK2653
 • 3Galatasaray2650
 • 4Sivasspor2649
 • 5Beşiktaş2644
 • 6Alanyaspor2643
 • 7Fenerbahçe2640
 • 8Göztepe2637
 • 9Gaziantep FK2632
 • 10Denizlispor2631
 • 11Antalyaspor2630
 • 12Gençlerbirliği2628
 • 13Kasımpaşa2626
 • 14Konyaspor2626
 • 15Yeni Malatyaspor2625
 • 16Çaykur Rizespor2625
 • 17MKE Ankaragücü2623
 • 18Kayserispor2622
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
kemergozcu
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA