Advert
GÜNDEM
Giriş Tarihi : 12-09-2019 09:15   Güncelleme : 14-09-2019 01:11

KEMİAD’dan yeni alanlara tepki

Kemer İşadamları Derneği (KEMİAD) Başkanı Rıza Sönmez, Kemer’de yeni otel alanları yapılmasını doğru bulmadıklarını belirterek, “Artık otellerdeki yatak kapasiteleri yeterli seviyeye geldi. Sahillerimizde bile oteller plaj bulmakta zorluk çekerken yeni otellerin yapılması Kemer’in alt yapısına da turizm kalitesine de zarar verir. Devlet büyüklerimizin bu konuda çok dikkatli davranması, Kemer’i en azından tekrar bir gözden geçirmeleri gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

KEMİAD’dan yeni alanlara tepki

Ahmet Duran YENİGÜN

KEMİAD Başkanı Rıza Sönmez, komite başkanları ve yönetim kurulu üyeleriyle gerçekleştirdikleri toplantı sonrası gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Gerçekleştirdikleri toplantının Kemer Belediyesi’nde yapılacak toplantı için ön hazırlık çalışması olduğuna değinen Sönmez, “Kemer’deki markamızı tanıtmak için yeni hazırladığımız ticari markamızla ilgili çalışmamızı tamamladık. Bu anlamda yarına dair Kemer turizminin gelecek turizm politikalarına KEMİAD olarak nasıl bir yol alacağımızı istişare edeceğiz. İstişarenin akabinde toplantıda turizm paydaşlarına ve belediye başkanımıza bunları aktaracağız” dedi.

‘YENİ OTELLER KEMER’E ZARAR VERİR’

Kemer’de imar değişikliği yapılarak yeni otel alanları oluşturulmasını doğru bulmadıklarını belirten Başkan Sönmez, “KEMİAD olarak bu zamana kadar birkaç faaliyetimiz var, ama ondan öncesinde önemli bir konu var; Kemer’deki yapılaşma ile ilgili. Artık otellerdeki yatak kapasiteleri yeterli seviyeye geldi. Yatak kapasitelerinin yatak taleplerinin fiyatla karşılanması gerektiğini söyledik. Maalesef ki yeni yatak artışları ile ilgili gelişmeler olduğunu duyuyoruz. Bu artışların Kemer turizmine katkısının olacağını düşünmüyoruz. Bu bölgelerin kamuya ait toplumun turizm etkinlikleri için kullanılması gerektiği konusunda hem fikiriz ve Kemer’deki tüm kamuoyu yaptığımız görüşmelerde bu konuda bir hassasiyeti var. Devlet büyüklerimizin bu konuda çok dikkatli davranması, Kemer’i en azından tekrar bir gözden geçirmeleri gerektiğini düşünüyoruz. Doğru bulmuyoruz ve yapılmasından da yana değiliz. Bu alanların halka kazandırılmaya devam edilmesi lazım. Şunun bilinmesi lazım ki sahillerimizde bile oteller plaj bulmakta zorluk çekerken yeni otellerin yapılması Kemer alt yapısına da zarar turizm kalitesine zarar ve turizm politikasında fiyatlara zarar verir.”

‘FİYAT POLİTİKASI YUKARI ÇIKMALI’

Kriz zamanı otellerde 20 dolara konaklama olduğunu ifade eden Sönmez, “O 20 dolarlık müşteriler ne otelciye kazandırdı ne de dışarda hiçbir alışveriş sağlamadı. Bu bizim en büyük meselemiz. Buradaki fiyat politikasının yukarı çıkması esnafımızdan taşımacımıza kadar her birini etkiliyor. Bizim elimizi kolumuzu bağlayan birçok faktör var. Kemer’e gelen turist kalitesi milliyetinin bu kadar olması da gelir seviyesi düşük müşteri profili bize sıkıntı veriyor” diye konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
kemergozcu
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA