Advert
GÜNDEM
Giriş Tarihi : 18-09-2019 09:39

Kemer Plajı’nda çalışmalar başlıyor

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ve Kemer’deki turizmciler ile birlikte Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i makamında ziyaret etti. Her iki ziyaretinde olumlu geçtiğini belirten Başkan Topaloğlu, Kemer Sahil bandında yaşanan kıyı erozyonu konusunda Vali Karaloğlu’nun talimatları doğrultusunda Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Antalya Bölge Müdürlüğü’nde bir heyetin Kemer’e gelerek incelemelerde bulunacağı ve gerekli çalışmaların hız bir şekilde başlanacağını bildirdi. Topaloğlu ayrıca, arıtma tesisleri konusunda Cuma günü ASAT Genel Müdürlüğü’nde Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in de katılacağı bir toplantı gerçekleştireceklerini belirtti.

Kemer Plajı’nda çalışmalar başlıyor

Ahmet Duran YENİGÜN

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) Başkanı Şener Gürler, KETOB Başkan Yardımcısı Tayyar Gül, Club Hotel Phaselis Rose Genel Müdürü Şinasi Gürocak ve Rixos Premium Tekirova Genel Müdürü Faruk Karaca ile birlikte Antalya’da Vali Münir Karaloğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i makamında ziyaret ederek Kemer’de yaşanan kıyı erozyonu, arıtma tesislerinin iyileştirilmesi ve bazı sıkıntıları aktardı.

KIYI BANDINDA İNCELEMER YAPILACAK

Görüşmeler sonrası gazetemize açıklamalarda bulunan Başkan Topaloğlu, her iki görüşmenin de Kemer adına olumlu geçtiğini söyledi. Kemer kıyı bandında sahilin 13 metre çekilmesi konusunda Vali Münir Karaloğlu’nun çalışmalar konusunda tam destek verdiğini ifade eden Başkan Topaloğlu, “Sayın valimize Kemer’deki sorunlardan bahsettik, ancak en önemli konunun sahilde yaşanan çekilme konusu olduğunu bildirdik. O da konunun bir takipçisi olarak Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Antalya Bölge Müdürü Rıfkı Kocaman’ı aradı. Rıfkı bey, ilgili bakanlıktan mutlaka burada kum tutucular yapılması gerektiği konusunda yazının geldiğini ve çalışmalara başlanacağı bilgisini verdi. Bu hafta yeni bir heyetle birlikte Kemer’e gelip bölgede incelemelerde bulunacaklar. Ama sayın valimiz bu konunun çok hassas olduğunu ve bu işin bir an önce bitmesi konusunda talimat verdi. Çünkü bu bizim içinde çok önemli bir konu, daha önce 6-7 şezlong sığarken şimdi 2 taneyi zor sığdırıyoruz. Sayın valimizde bunu bildiği için bu konuda tam destek veriyor” dedi.

HIZ SINIRI ARTIYOR

Denizcilik Fakültesi konusunda da Vali Karaloğlu’nun hem Orman Bölge Müdürü hem de Akdeniz Üniversitesi Rektörü ile görüşerek çalışmaların bu Cuma gününe kadar bitirilmesi konusunda talimat verdiğini bildiren Başkan Topaloğlu, “Biz ayrıca valimizden Antalya-Kemer Karayolu’nda 50-70 kilometre olan hız sınırı konusunda da destek istedik. O da bölünmüş yol olduğunu yollarında çok güzel olduğunu dile getirerek Karayolları Bölge Müdürümüzle görüşerek hız sınırlaması konusunda da gerekli talimatları verdi. Karayolları hız sınırını 70 kilometre ya da daha fazla olması konusunda tekrar bir çalışma yaparak hız sınırı arttıracak. Ayrıca Kemer genelindeki okulların tadilatları ve Güven Koleji’nin tekrar ortaokul olarak eğitime açılması konusunda da valimize bilgiler verdik, o da bu konudaki hassasiyetimiz için bizlere teşekkür etti” diye konuştu.

ARITMALAR İÇİN ASAT’TA TOPLANTI YAPILACAK

Valilik ziyaretlerinin ardından Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i ziyaret ettiklerini belirten Başkan Toaploğlu, “Burada da gündemimiz arıtma tesisleri ve deniz kirliği oldu. Görüşmeler neticesinde Cuma günü saat 15.00’da ASAT Genel Müdürlüğü’nde Kemer’deki turizmciler ile bizlerin olacağı ve Başkan Muhittin Böcek’in de katılacağı bir toplantı gerçekleştireceğiz. Toplantıda bir yol haritası oluşturulacak ve ona göre de hareket edilecek” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
kemergozcu
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA