Advert
GÜNDEM
Giriş Tarihi : 04-10-2019 02:09

Kemer Belediyesi'nde ekim meclisi

Kemer Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısı, Şehit Ömer Halisdemir Meclis Salonu’nda Belediye Başkanı Necati Topaloğlu başkanlığında gerçekleştirildi.

Kemer Belediyesi'nde ekim meclisi

Şüheda DAYANTÜRK

Kemer Belediyesi'nin ekim ayı meclis toplantısı Şehit Ömer Halisdemir Meclis Salonu'nda Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'nun yönettiği oturumda gerçekleştirildi. Plan ve Bütçe Komisyonu'nda yer alan meclis üyesi Mustafa Bilici'nin DSP'den istifa etmesi nedeniyle yerine meclisteki siyasi parti dağılımına göre yeni üye seçimi konusu görüşülerek, oy birliğiyle meclis üyesi Hasan Ali Acar'ın getirilmesine karar verildi.

2020 mali yılı bütçesinin görüşülmesi ve 2020 yılı gelir tarifesinin görüşülmesi konuları oybirliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonu'na havale edildi.

5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 14/b bendine istinaden üstün başarı gösteren ve derece alan güreşçi İsmail Erkal'a ödül verilmesi konusu görüşüldü. Erkal'a oybirliğiyle 5 tam altın verilmesi kararlaştırıldı.

Göynük 1, 2 ve 3. bölge ile Arslanbucak Mahallesi parapet yüksekliği 1/1000 ölçekli uygulama imar planı plan hükmü değişikliği konusu oybirliğiyle 120 santimetre olarak belirlendi.

Kuzdere, Ovacık, Beycik ve Ulupınar mahalle sınırlarının belirlenmesi konusu oybirliğiyle kabul edilirken, belediye Zabıta Müdürlüğü bünyesinde gönüllü zabıta ve çevre denetmeni çalıştırılması konusu oybirliğiyle reddedildi.

Antalya'da ikamet eden belediye personellerinden toplanan servis ücretinin otobüslerin yakıt maliyetini karşılamaması nedeniyle, personel servisinin devam edip etmeyeceği, devam etmesi halinde ücretinin yeniden belirlenmesi konusu oybirliğiyle 140 lira olarak kabul edildi.

Çamyuva Mahallesi 143 ada 1 parsel üzerinde yapılacak olan kapalı pazar yeriyle ilgili olarak Antalya Seyyar ve Sabit Meyve Sebzeciler Esnaf Odası ile belediye arasında yapılan protokol gereği işlemlerin devam edip etmeyeceği konusu, oyçokluğuyla kabul edildi.

Çin'in Panzhou şehrinde 14- 16 Ekim'de TUOLE Formu esnasında düzenlenecek olan 2. Belediye Başkanı Kulübü Toplantısı'na Belediye Başkanı Necati Topaloğlu'nun katılması konusu oybirliğiyle kabul edildi.

Kemer Belediyesi Personel LTD. ŞTİ'nin geçmiş aylardan ödenmeyen SGK borçlarının taksitlendirilmesi için kamu hizmetinde kullanılmayan bir taşınmazın teminat olarak gösterilmesi konusunda, 468 parsel A blokun 36 ay süreyle teminat olarak gösterilmesi oybirliğiyle kabul edildi.

Meclis toplantısı öncesi sunulan önergelerden devlet üniversitelerinde okuyan ve maddi durumu iyi olmayan öğrencilere burs niteliğinde olmayan 'eğitim yardımı' adı altında bir defaya mahsus olmak üzere 1300 lira maddi destek verilmesi, oybirliğiyle kabul edildi.

Bir diğer önergede eylül ayı meclisinde mülkiyeti veya tasarrufu belediyeye ait olup, Kemer Belediyesi'nce yapılacak olan kiralamalarda kira süresinin 10 yıl olarak belirlenmesine karar verildiği hatırlatılarak, 10 yıllık kira süresinin çok uzun olduğu düşünüldüğünden, bunun 5 yıl olarak yeniden belirlenmesi konusu oyçokluğuyla kabul edildi.

Meclise sunulan bir başka önergede, Kemer Belediyesi'nin Beldibi Çifteçeşmeler günübirlik alan talebine ilişkin, Tarım ve Orman Bakanlığı'nın cevabı yazısının görüşülmesi ve işletmecilik ihalesine ilişkin olarak belediyenin katılımının sağlanması konusu oybirliğiyle kabul edildi.

ÇİFTEÇEŞMELERİ TURİZME KAZANDIRMAMIZ LAZIM

Belediye Başkan Necati Topaloğlu, Beldibi Çifteçeşmeler günübirlik alanın belediye olarak işletilmesi ve ihaleye çıkılması konusuyla ilgili konuştu. Başkan Topaloğlu, "Burayı turizme kazandırıp halkımızın kullanımına açmamız lazım. Burayı vatandaşın hizmetine kazandırabilirsek, özellikle Antalya'da ikamet eden vatandaşlarımız buraya akın eder. Burası 1. derece sit alanı. Buraya belediye olarak bir el atıp temizlememiz gerekiyor. İhaleye girip buranın işletmesini alırsak bizim için iyi olur" dedi.

Devlet üniversitelerinde okuyan ve maddi durumu iyi olmayan öğrencilere, burs niteliği taşımayan ve sadece bir defaya mahsus eğitim yardımı adı altında yardım edilmesi konulu önerge hakkında da konuşan Başkan Topaloğlu, "Zaten yasaya göre öğrencilere burs vermemiz yasak. Biz sadece eğitim yardımı adı altında 1300 liralık bir yardımda bulunmak istiyoruz. Amacımız sadece eğitime destek vermek" diye konuştu.

Maddelerin görüşülmesinin ardından toplantı sona erdi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
kemergozcu
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA