Advert
SİYASET
Giriş Tarihi : 31-01-2020 09:30

‘İYİ Parti üyeleriyle güç bulacak’

Kemer Gözcü Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ahmet Duran Yenigün, İYİ Parti Antalya İl Başkanı Yavuz Temizer’i ziyaret etti. Ziyarette Yenigün’ün sorularını yanıtlayan Temizer, “Kemer’de şu anda üyeliklerimiz devam ediyor. Yanılmıyorsam üye sayısı yüzde 6-7’lere ulaştı. Yüzde 10’nu doldurduğunda ilçe yönetiminin alacağı kararla birlikte biz bir kongre takvimi oluşturacağız. Buradan da tüm Kemer’deki hemşerilerimize ve İYİ Partililere şunu söylüyorum; kim ilçe başkanı olmak istiyorsa kim ilçe yöneticisi olmak istiyorsa çıksın çalışsın, mücadele etsin, üye yapsın, üye kaydetsin, oraya çıksın partisini Kemer’de birinci parti yapmak için mücadele etsin” dedi.

‘İYİ Parti üyeleriyle güç bulacak’

Ahmet Duran YENİGÜN

Akdeniz Gazete Sahipleri Derneği Başkanı ve Kemer Gözcü Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ahmet Duran Yenigün, İYİ Parti Antalya İl Başkanı Yavuz Temizer’i ziyaret etti. Ziyarette Yenigün’ün sorularını yanıtlayan Temizer, İYİ Parti olarak 2 yıllık zaman zarfında 3 seçim 5 kongre atlattıklarını belirterek, “Sayın Meral Akşener önderliğinde ve liderliğinde çok bedel ödedik, her türlü iftiraya, hakarete, şantaja maruz kaldık. Ama hamdolsun bugün Türkiye’de korku duvarlarını yıkan partidir İYİ Parti. Bugün Türk demokrasisi nefes aldıysa burada İYİ Parti’nin rolü yadsınamaz, bugün Millet İttifakı belediyeleri aldıysa burada İYİ Parti ve İYİ Partililerin büyük emekleri vardır” dedi.

KEMER TEŞKİLATI EN AZ 390 ÜYE YAPACAK

Ahmet Duran Yenigün: İYİ Parti’nin Antalya’da yeni bir örgütlenmesi var, sizin başkanlığınızda yeni bir soluk gelecek anladığım kadarıyla, her ilçede en az 600 üye sloganıyla yola çıkıldı, bu konuda sizin değerlendirmeniz nedir?

Yavuz Temizer: Öncelikle tüm Kemerli hemşerilerimize selamlarımı saygılarımı sunuyorum. 26 Eylül 2019 tarihinde genel başkanımızın talimatı ve teveccühüyle Antalya İl Başkanlığı görevine başladık. İlk geldiğimizde kendimize bir hedef koyduk, o da 24 Haziran 2018 seçimlerinde İYİ Parti Antalya’da yaklaşık 250 bin oy almıştı. Yüzde 10 üye yani 25 bin üye hedefini ilk geldiğimizde koyduk. Bu da her ilçede alınan oyun yüzde 10 noktasında alınan bir hedef. Kemer’de 3 bin 890 oy almıştık 24 Haziran 2018 seçimlerinde, Kemer Teşkilatı en az 390 üye yapacak. Muratpaşa’da 48 bin oy almışız en az bir 4 bin 800 üye yapıp o üyelerle ilçe delegelerini seçeceğiz.

8 İLÇEMİZDE KOTA DOLDU

Biz iktidara yürüyen bir partiyiz, bu noktada hedefimiz çok net ve bunun yolunun da ne olduğunu biliyoruz. Bir siyasi parti üyeleriyle vardır, çünkü o hem aidiyet hem mensubiyet getirir. Biz Antalya’da bu çalışmaları yapıyoruz, ilk göreve geldiğimizde 3 bine yakın üyemiz vardı bugün çok şükür 13 binlere ulaştık ve hızlı bir şekilde de kampanyamız devam ediyor. Kotalarını dolduran ilçelerimizde kongre kararlarımızı alıyoruz. Şu anda 8 ilçemizde kota doldu, hedeflenen kota doldu, üyelikler bir yandan devam ediyor ama kotayı doldurmadan teşkilatlara kongre yok, o yüzden bir an evvel kotalarının dolması gerekiyor. Bu noktada da ben il yönetimine ve il başkan yardımcılarıma çok teşekkür ediyorum.

Şöyle bir sistem kurduk; il başkan yardımcılarımıza ilçelerde görevlendirme yaptık çünkü, her hafta divan toplantısı yapıyoruz ve orada alınan kararların hızlı bir şekilde ilçelerde uygulamaya konulabilmesi için arkadaşlarımıza sorumluluk alanı verdik. Ondan sonra ilçe yönetimiyle hemen sonrası toplantı yapıyorlar ve oradan yapılacaklarla ilgili direkt herkes sahaya iniyor. Bunun yansımalarını karşılığını da sahada görüyoruz.

ÇOK BEDEL ÖDEDİK

İYİ Parti çalışıyor, hazırlıklarını yapıyor, bu iktidar hazırlığıdır. Biz iktidar olmak için bu partiyi kurduk. Çok zor şartlarda çok büyük emeklerle çok büyük fedakarlıklarla kuruldu. Sayın Meral Akşener önderliğinde ve liderliğinde çok bedel ödedik, her türlü iftiraya, hakarete, şantaja maruz kaldık. Ama hamdolsun bugün Türkiye’de korku duvarlarını yıkan partidir İYİ Parti. Bugün Türk demokrasisi nefes aldıysa burada İYİ Parti’nin rolü yadsınamaz, bugün Ankara’da ve İstanbul’da 25 yıllık yönetimler yıkıldıysa devrildiyse burada Meral Akşener ve arkadaşlarının ortaya koyduğu o cesurlar hareketi dediği hareketin büyük bir önemi vardır. Bunu Antalya’da da görüyoruz, bugün Millet İttifakı belediyeleri aldıysa burada İYİ Parti’nin ve İYİ Partililerin büyük emekleri vardır. Doğru işlerler yapacağız, doğru yürüyeceğiz, doğru duracağız, doğru söyleyeceğiz, doğru nerdeyse orada duracağız ondan sonrası rabbimin takdiri.

HİÇBİR SİYASİ PARTİ HAZIRLIKLI DEĞİLDİ

Ahmet Duran Yenigün: Yerel seçimlerde biliyorsunuz bazı aday tespitlerinde yanlış demeyelim ama hatalı tespitlerden dolayı başta Kemer kaybedildi ve buna benzer ilçeler var kıl payı kaybedilen yerde var. Bu konuda neler söyleyeceksiniz?

Yavuz Temizer: Türkiye ilk defa bir yerel seçime ittifaklarla girdi. Aslında bunun yasal altyapısı yoktu ve buna biz parti olarak işbirliği güç birliği demiştik. İlk defa bir sistemle karşı karşıya kaldık ve buna hiçbir siyasi parti hazırlıklı değildi. Aslında bugün bir yerel seçim olsa ve tekrar ittifak olarak gidilse önünüzdeki rota çok daha net bir şekilde görülürdü. Çok sıkışık bir takvimdi. Partilerin bir araya gelip aday tespitlerini işte ilçede hangi parti aday çıkartacak ittifak olacak mı olmayacak mı orada bir işbirliği yapılacak mı yapılmayacak mı ve biz daha 1,5 yıllık bir partiydik bu işbirliği görüşmeleri yapıldığında. Teşkilatlanmamızla bir taraftan uğraşırken İYİ Parti çok ciddi badireler atlattı. Partiyi kurduk 7 ay sonra genel seçimlerle karşılaştık, hemen 1,5 yıl sonra yerel seçimlerle karşılaştık, bu arada 4 tane olağan üstü 1 olağan kongre yaşadık.

SAHADA OLAN TEK LİDER MERAL AKŞENER’Dİ

İstanbul seçimini ayrı bir seçim olarak alırsanız orada da bambaşka bir vaziyet oldu, çünkü sahada olan tek lider Meral Akşener’di. Buda ayır bir değerlendirme konusu onu da es geçmeyelim, İstanbul’da 31 Mart seçimlerinin iptalinden sonra sayın Bahçeli sahaya çıktı geri döndü, sayın Erdoğan sahaya çıkmadı Binali Yıldırım oy kaybedecek diye, Kılıçdaroğlu sahada değildi İmamoğlu’na sağdan gelecek oylarda bir sıkıntı yaşanmaması için, ama 39 ilçeyi karış karış gezen bir lider vardı o da Meral Akşener. Dolayısıyla İYİ Parti olarak o bizim için bir seçimdi. Bu 2 sene zarfında biz 3 seçim 5 kongre atlatmışız. Birtakım yerlerde hata oldu mu? Evet oldu ve bundan da tabi ki derslerimizi çıkartıyoruz ve eksiklerimizi görüyoruz. Tabi ki burada yereldeki teşkilatların sorumluluğunun yanında genel merkezlerinde sorumluğu vardır, milletvekillerimizin, il başkanlarımızın, ilçe başkanlarımızın, genel başkan yardımcılarımızın sorumlulukları vardır. Ama şükürler olsun biz işe şu taraftan da bakıyoruz; Türk demokrasisi bir nefes aldı. Bundan sonra mesele ne? Mesele dersleri çıkara çıkara gitmedir.

BELKİ ÇIRAK ÇIKTIK AMA TÜRK DEMOKRASİSİ BÜYÜK BİR NEFES ALDI

 

İYİ Parti olarak sayın genel başkanımızın ifadesiyle söylüyorum; evet biz bu seçimden çırak çıktık, bir tane büyükşehir belediyesi alamadık, bir tane il belediyesi alamadık ama İYİ Parti olarak biz Türk demokrasisine çok büyük bir hizmet verdiğimizin de farkındayız. Sayın genel başkanımız bu konuda çok büyük bir çığır açmıştır. Bugün eğer yeni partiler konuşuluyorsa ve insanlar eğer buna cesaret edebiliyorsa bunun arkasındaki gerçeği görmek lazım. Meral Akşener’in yıktığı o korku duvarları önemlidir. Yani İYİ Parti’nin kuruluş dönemini böyle bir gözümüzün önüne getirirsek çok zor şartlarda kurulup çok büyük mücadelelerle kurulduğunu gördüğünüz zaman evet biz parti olarak belki çırak çıktık ama Türk milleti ve Türk demokrasisi büyük bir nefes aldı.

YÜZDE 10’NU DOLDURDUĞUNDA KONGRE TAKVİMİNİ OLUŞTURACAĞIZ

Ahmet Duran Yenigün: Özellikle Kemer’deki çalışmalarınız ne aşamada? Neler yapmayı düşünüyorsunuz? Önümüzdeki süreçte neler olacak?

Yavuz Temizer: Kemer’de şu anda üyeliklerimiz devam ediyor. Yanılmıyorsam yüzde 6-7’lere ulaştı. Yüzde 10’nu doldurduğunda ilçe yönetiminin alacağı kararla birlikte biz bir kongre takvimi oluşturacağız. Ben ilk göreve geldiğim gün şunu söyledim; kim ilçe başkanı olmak istiyorsa Ankara’ya gitmesin, kendi ilçesindeki partililerine gitsin. Kim il başkanı olmak istiyorsa gidip Ankara’da genel başkan yardımcılarının önünde önünü iliklemesin kendi partililerine gidip oy istesin. Kim milletvekili olmak istiyorsa gidip Ankara’dan medet ummasın çünkü biz buraya sandığı koyacağız Antalyalılar belirleyecek. Çok net söylüyorum; üye üye üye ve genel merkezde sayın genel başkanla çalıştığım için düşüncesini biliyorum, demokrasiyi tam anlamıyla sözde değil özde noktada işletme noktasında kararlı. Bizimde teşkilat mensupları olarak üzerimize düşen onun açtığı bu yolda teşkilata doğru işleri yaptırmaktır. Kongre kararımızı alacağız. Buradan da tüm Kemer’deki hemşerilerimize ve İYİ Partililere şunu söylüyorum; kim ilçe başkanı olmak istiyorsa kim ilçe yöneticisi olmak istiyorsa çıksın çalışsın, mücadele etsin, üye yapsın, üye kaydetsin, oraya çıksın partisini Kemer’de birinci parti yapmak için mücadele etsin.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
 • 1Trabzonspor2653
 • 2Başakşehir FK2653
 • 3Galatasaray2650
 • 4Sivasspor2649
 • 5Beşiktaş2644
 • 6Alanyaspor2643
 • 7Fenerbahçe2640
 • 8Göztepe2637
 • 9Gaziantep FK2632
 • 10Denizlispor2631
 • 11Antalyaspor2630
 • 12Gençlerbirliği2628
 • 13Kasımpaşa2626
 • 14Konyaspor2626
 • 15Yeni Malatyaspor2625
 • 16Çaykur Rizespor2625
 • 17MKE Ankaragücü2623
 • 18Kayserispor2622
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
kemergozcu
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA