Advert
GÜNDEM
Giriş Tarihi : 31-12-2019 18:24

‘Bu bir siyasi engellemedir’

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. AK Parti Kemer İlçe Başkanı İsmail Selami Minta’ya TOKİ konusunda tepki gösteren Başkan Topaloğlu, “Bulanık suda kimlerin balık avladığını Kemer halkı çok iyi biliyor. Geçmişine bir dönsün baksın. Bulanık suyu bekleyenler belli. Ben verdiğim sözün arkasında duruyorum. Hiçbir zaman TOKİ’yi ben yapıyorum demedim. Orada hiçbir mahkeme kararı yok. Vatandaşın karşısına çıktığın zaman doğruları söyleyeceksin. Hodri meydan diyorum. Çıksın gelsin. Burada TOK’nin arazilerini işgal diye bir şey yok. Açılmış dava da yok mahkeme kararı da yok. Yazık. Siyaset Kemer’i kalkındırmak için yapılır ama burada engellemek için yapılıyor. Bu bir siyasi engellemedir” dedi.

‘Bu bir siyasi engellemedir’

Ahmet Duran YENİGÜN

Kemer Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Meclis Toplantı Salonu’nda basın toplantısı düzenleyen Başkan Necati Topaloğlu gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Toplantı öncesi genel bir değerlendirme yapan Başkan Topaloğlu, yaptıkları işleri şeffaf belediyecilik adına yaptıklarını ve bu kapsamda kendi dönemlerinde ilk defa ihaleler ve meclis toplantılarını canlı verdiklerini kaydetti.

KÖMÜRLÜK OLAN YERLERE İSKAN VERİLMİŞ

Geçtiğimiz haftalarda Kemer’de yaşanan su baskınlarından bahseden Başkan Topaloğlu, su basan evlerle ilgili daha önce belediye meclisinden odunluk ve kömürlük olarak bilinen yerlere iskan verildiğini anlattı. Odunluk ve kömürlük olarak görünen 37 evi su bastığını hatırlatan Topaloğlu, “Bu evlere 70 bin Lira yardım yapıldı. Bununla birlikte su basan 55 evin halı, kilim gibi zarar gören eşyaların temizliği için firmalara verildi ve temizletildi. Bunun da ödemesini 12 bin lira olarak firmalara ödedik” dedi.

‘TEMMUZ’DA BELEDİYENİN BORCU KALMAYACAK’

Hiçbir zaman borç edebiyatı yapmadığına dikkat çeken Topaloğlu, “Borçları açıklamamdaki sebep, halkımızı bilgilendirmek içindir. Geçen sene 4 nisandan bu yılki 4 Nisan’a kadar önceki belediye başkanı Mustafa Gül’ün özel kalemden harcadığı para 5 milyon 728 bin lira. Aynı dönemde ben 952 bin lira harcadım. Sadece özel kalemden yapmış olduğum tasarruf 4 milyon 775 bin lira. Daha önce yapılan ihalelere tek firma katılırken bizim dönemimizde en az 8 tane firma katılıyor. Bu, Kemer Belediyesi’nin artık güvenilir olduğunu gösteriyor. Kemer Belediyesi’nin 2020 temmuz ayında hiçbir borcu kalmayacak. Ayrıca kasasında çok parası olur” diye konuştu.

‘YILLARDIR YAPILMAYAN İŞLERİ YAPIYORUZ’

Belediye Park ve Bahçeler ile Fen İşleri Müdürlüklerinin bugüne kadar yaptığı çalışmalar hakkında da kısa bilgiler veren Başkan Topaloğlu, “Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz kendi seralarımızı kurdu. Burada ilçemizde dikimi yapılan çiçekleri ve ağaçları yetiştiriyor. Dışarıda sadece kendi yetiştiremediğimiz malzemeleri alacağız. Fen işleri müdürlüğü ekiplerimiz, gece gündüz demeden çalışıyor. Göynük Mahallesi Kurtuluş Caddesi’nde daha önce Antalya Büyükşehir Belediyesi bölgenin kanalizasyon ve içme suyu projelerini yaptı ama 5 yıl boyunca orası bekledi. Şimdi biz oraya el attık. Aydınlatma direklerimiz dikildi. Sıcak asfalt döküldü. Çiçeklendirme çalışmaları yapılıyor. Ayışığı Koyu’na giden yolda tüm çalışmalar hızla devam ediyor. Kısacası yıllardır yapılmayan işleri yapıyoruz. Ekiplerimiz bugüne kadar, 50 bin 750 metrekare kilit parke taşı, 6 bin metrekare bordür, 30 metrekare asfalt ve 148 adet aydınlatma direği dikmiştir” dedi.

BİZ YAPTIK DEMEDİK

Eski Güven Koleji’nin Arslanbucak Ortaokulu adıyla tekrar eğitime kazandırılması ile ilgili de konuşan Topaloğlu, şunları kaydetti:

“Eski Güven Koleji’ni biz yaptık demedim. Buraya, belediye olarak yaklaşık 300 bin lira masraf yaparak açılmasına yardımcı olduk. En son 17 tane klimasını ayarladık ve okula teslim ettik. 600 ilkokul öğrencisini belediye olarak ücretsiz taşıyoruz. 1100 lise öğrencisini ücretsiz taşıyoruz. Bir defaya mahsus ihtiyaç sahibi öğrencilere tahsil yardımı adı altında 1300 lira destek verdik. Ahmet Erkal Spor Tesisleri’nde yapılan etüt merkezi bitti. Ocak ayının ortalarına doğru öğrenciler kurslarını alabilecek. Eğitime yaptığımız hizmetlere son hızla devam ediyoruz.”

İMAR PLANLARI GELDİ

İmar planları ile ilgili de konuşan Topaloğlu, “Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Ersoy’a ve çalışma arkadaşlarına çok teşekkür ediyorum. Şu ana kadar Tekirova Mahallesi’nin imar planı geldi. Gerçi bizden önceki dönemde çıkmıştı ama biz ufak tefek düzeltmelerini yaptık. Bunun dışında Çamyuva ve Göynük Mahallelerinin de imar planları tamamlandı. Beldibi’nin imar planı ile ilgili olarak çalışmalarımızı tamamladık. Onu da umarım ki ocak ayının ortasına doğru tamamlanmasını bekliyoruz. Bu imar planı tamamlandıktan sonrasında da Beldibi için tüm çalışmalarımızı yapacağız ve mahallemizi güzelleştireceğiz” ifadelerine yer verdi.

‘BANA MASAL ANLATMASINLAR’

Önceki dönem Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün Beldibi Mahallesi’ndeki bütün kaçak yapıları Başkan Topaloğlu’nun yaptığını iddia ederek demeç verdiğine değinen Topaloğlu, şunları söyledi:

“Beldibi Mahallesi, benim görev sürem bitmeden bizde 15 ay kaldı. 3 tane kaçak yapı yapıldı. Bizim Beldibi’nde kaçak yapılarla işimiz olmadı. Kaçak yapıları yıktırdım diye övündü ama seçim zamanında 96 tane kaçak yapı yapıldı. Bunların nasıl yapıldığını biz çok iyi biliyoruz. Seçimlerden önce Beldibi’nde kaçak yapı başlıyor. Belediye yapı kontrol ekipleri gidiyor. Ekipleri 156 bin lira ceza yazıyor. İnşaat devam ediyor. Kaçak yapı devam ediyor diye ekipler fotoğraflarını çekiyor ve 312 bin lira bir ceza daha yazıyor. Vatandaş yapı kayıt belgesi getiriyor. Encümen de bu yapı eskiymiş diye iptal ediyor. Bana masal anlatmasınlar. Burayı encümene tekrar getirdik ve 600 küsur bin lira ceza yazdık. Herkes hesabını verecek. Kaçak yapıları Necati Hoca yaptırdı demek yok. Herkes belgeyle konuşacak. Çok merak ediyorlarsa bu belgeleri kendilerine verebilirim.”

‘BULANIK SUYU BEKLEYENLER BELLİ’

Günlerdir Kemer’de gündemi meşgul eden TOKİ konutları ile ilgili de açıklamalarda bulunan Topaloğlu, TOKİ serüvenini anlattı. TOKİ Başkanı Ömer Bulut’tan randevu isteyerek görüştüklerini hatırlatan Başkan Topaloğlu, “Yapılan görüşmede Başkan Yardımcım Gülsüm Bal da vardı. Gülsüm hanım planları ve tapu tescillerini kendisine teslim etti. Hiçbir sıkıntı yok dedi. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 100 bin konut yapılacak demesi üzerine bunun içine Kemer’i de koyarız diye söyledi. Yani İsmail Selami Minta’nın dediği gibi 4 kat değil 3 kat. Bunu kim yaparsa yapsın 3 kat olacak. Daha sonra Ömer bey aradı ve sisteme düştü dedi. İki gün ses çıkmadı. Daha sonra paralar alınmamaya başlandı. Bu haberi yayınlamadan önce sosyal medyada paylaşım için kendileri ile görüştük ve herhangi bir sorun olmayacağını belirttiler. Kendilerine ulaştık ve bir müddet askıya alındığını söylediler. Hiç kimse bir şey demesin. Siyasi yönden bastırdılar. Bunu ben yapmıyorum. Belediyenin 5393 sayılı kanunda TOKİ diye bir şey yok. TOKİ ayrı bir kuruluştur” dedi.

‘BU BİR SİYASİ ENGELLEMEDİR’

AK Parti Kemer İlçe Başkanı İsmail Selami Minta’nın kendisi için ‘Necati Hoca bulanık suda balık avlamayı sever’ dediğini hatırlatan Başkan Topaloğlu, “Bulanık suda kimlerin balık avladığını Kemer halkı çok iyi biliyor. Geçmişine bir dönsün baksın. Bulanık suyu bekleyenler belli. Ben verdiğim sözün arkasında duruyorum. Hiçbir zaman TOKİ’yi ben yapıyorum demedim. Benim amacım buradaki fakir fukara ev sahibi olabilir mi diye uğraşmak. Orada hiçbir mahkeme kararı yok. Vatandaşın karşısına çıktığın zaman doğruları söyleyeceksin. Hodri meydan diyorum. Çıksın gelsin. Burada TOK’nin arazilerini işgal diye bir şey yok. Açılmış dava da yok mahkeme kararı da yok. Yazık. Siyaset Kemer’i kalkındırmak için yapılır ama burada engellemek için yapılıyor. Bu bir siyasi engellemedir” diye konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
 • 1Trabzonspor2653
 • 2Başakşehir FK2653
 • 3Galatasaray2650
 • 4Sivasspor2649
 • 5Beşiktaş2644
 • 6Alanyaspor2643
 • 7Fenerbahçe2640
 • 8Göztepe2637
 • 9Gaziantep FK2632
 • 10Denizlispor2631
 • 11Antalyaspor2630
 • 12Gençlerbirliği2628
 • 13Kasımpaşa2626
 • 14Konyaspor2626
 • 15Yeni Malatyaspor2625
 • 16Çaykur Rizespor2625
 • 17MKE Ankaragücü2623
 • 18Kayserispor2622
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
kemergozcu
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA