Advert
YAŞAM
Giriş Tarihi : 30-01-2020 09:15

Belediyeye kira dopingi

Mülkiyeti Kemer Belediyesi’ne ait Asdem Park Otel’in 10 yıllık kiralama ihalesi dün yapıldı. Kapalı zarf usulü gerçekleşen ihalede en yüksek teklif veren otelin eski işletmecisi Asdem İnşaat Turizm Ticaret ve Sanayi A.Ş., 6 milyon 925 bin lira teklif vererek ihaleyi kazandı. Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, “Önceki dönemde bir otel ve 12 dükkan 1 milyon 505 bin liraya verilmiş. Bugün yapılan ihalede ise bir otel ve 5 dükkan KDV dahil 6 milyon 925 bin liraya verildi. Bunun yanında 7 dükkan ise daha sonra ihaleye çıkacak. Belediyemizin buradan 5 milyon 400 bin lira karı var” dedi.

Belediyeye kira dopingi

Şüheda PARTAL

Mülkiyeti Kemer Belediyesi’ne ait olan Asdem Park Otel’in 10 yıllık kiralama ihalesi Şehit Ömer Halisdemir Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Merkez Mahallesi Deniz Caddesi üzerinde bulunan 171 odalı otel için ihaleye toplam 4 firma katıldı. Yıllık 504 bin Euro + KDV muhammen bedelle üzerinden ihaleye çıkan otel için teklifler kapalı zarf usulü ile verildi. Oteli işleten Asdem İnşaat Turizm Ticaret ve Sanayi A.Ş., en yüksek rakam olan 6 milyon 925 bin lira teklif vererek ihaleyi kazandı.

Asdem İnşaat Turizm Ticaret ve Sanayi A.Ş temsilcisi Metin Demirsu’ya hayırlı olsun dileklerinde bulunan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, ihale sonrası açıklamalarda bulundu. Seçim zamanında şeffaf bir belediyecilik anlayışı içerisinde olacaklarının sözünü verdiklerini hatırlatan Topaloğlu, Kemer halkına hizmet yapmaya geldiklerini ve halka vefa borçlarının olduğunu söyledi.

Başkan Topaloğlu, yapılan ihalelerin her zaman şeffaf olduğunu ve canlı yayınlandığına dikkat çekerek, “Kemer Belediyesi’ne ait bir otel ve 12 dükkanın ihalesi yapıldı. Bu daha önce iki blok olarak yapılmış. Birisinin ihalesi 2012 yılında bitmiş ama önceki dönem belediye Başkanı Mustafa Gül birer yıl olmak üzere 2019’a kadar uzatmış. 2886 devlet ihale yasasına göre bir ihalenin süresi bittiğinde tekrar ihaleye çıkmak zorundasın. Birisinde de 3 yıl uzatmış” dedi.

‘BELEDİYENİN 5 MİLYON 400 BİN LİRA KARI VAR’

Kemer halkının parasını çarçur etmeyeceklerinin sözünü veren Başkan Topaloğlu, “Kemer halkı bunu iyi dinlesin. Önceki dönemde bir otel ve 12 dükkan 1 milyon 505 bin liraya verilmiş. Bugün yapılan ihalede ise bir otel ve 5 dükkan KDV dahil 6 milyon 925 bin liraya verildi. Bunun yanında 7 dükkan ise daha sonra ihaleye çıkacak. Belediyemizin buradan 5 milyon 400 bin lira karı var. Bu Kemer halkının parasıdır. Kemer halkı rahat olsun. Bunlar bu şekilde devam edecektir. Kemer halkının parasını kimseye yedirmem, kendim de yemem. 7 dükkan ihaleye çıktıktan sonra belediyemizin elde ettiği karı Kemer halkına tekrar hatırlatacağım. Biz hizmetlerimize devam ediyoruz. Bundan sonra da ihalelerimiz şeffaf olacak ve Kemer halkı Şubat ayından itibaren de tüm gelir ve giderlerimizi belediyemizin internet sitesinde görebilecek” diye konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
kemergozcu
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA