Advert
YAŞAM
Giriş Tarihi : 25-10-2019 16:43

Belediye personeline yangın tatbikatı

Kemer Belediye personeline yönelik yangın söndürme, kurtarma, tahliye ve ilk yardım konularında eğitim ve tatbikat çalışması yapıldı.

Belediye personeline yangın tatbikatı

Şüheda DAYANTÜRK

Kemer Belediye personeline, Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı tarafından, “Afet ve Acil Durum Bilincinin Geliştirilmesi, Yangın Bilgisi ve Güvenliği” eğitimi verildi. Arslanbucak Düğün Salonu’nda Eğitim Uzmanı Hasan Altuntaş, belediye birim müdürleri ve belediye personeline olası bir yangın durumunda yapılması gerekenler, alınacak önlemler, yangın tüpünün kullanımı hakkında bilgiler verdi. Jeoloji Yüksek Mühendisi Şahap Engin Deniz ise deprem, sel, hortum ve fırtınalarda yaşanabilecek olumsuzluklara karşı alınacak tedbirler hakkında sunum gerçekleştirdi.

Eğitimin ardından personelimize, yangın anında yapılacaklar ve yangına yaklaşım yöntemleri uygulamalı olarak gösterildi. Bir el arabasının içerisine benzin ve mazot dökülerek yaktıktan sonra, senaryo gereği bir otomobilde çıkan yangının söndürülme metotları gösterildi. Yangın tüpünü kurallarına göre açarak yangına müdahale eden belediye personeli, senaryo gereği yapılan tatbikattı başarılı olarak tamamladı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığından eğitim için gelen Jeoloji Yüksek Mühendisi Şahap Engin Deniz ve Eğitim Uzmanı Hasan Altuntaş, belediye personelinin eğitime yoğun katılımından dolayı Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’na teşekkür etti.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
kemergozcu
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA