Advert
ANTALYA
Giriş Tarihi : 11-10-2019 09:28

Başkan Topaloğlu’ndan eğitime bir hizmet daha

Kemer Belediye Başkanımız Necati Topaloğlu, eğitim alanında yaptığı hizmetlerine bir yenisini daha ekledi.

Başkan Topaloğlu’ndan eğitime bir hizmet daha

Şüheda DAYANTÜRK

Daha önce, üniversite öğrencilerine burs imkanı sağlayacaklarının sözünü veren Başkan Topaloğlu, verdiği sözü yerine getirmenin haklı gururu olarak açıklamalarda bulundu.

“Eğitim varsa gelecek var” sloganıyla hareket eden Başkan Topaloğlu, 27 yıllık öğretmenlik hayatında fakir öğrencilerin boyunlarının bükük olduğunu gördüğünü belirterek, 8. sınıfa kadar eğitim alan 6 bin öğrencinin kırtasiye malzemelerini hazırladıklarını ve öğrencilere teslim ettiklerini söyledi.

BİN 38 LİSE ÖĞRENCİSİNİ ÜCRETSİZ OLARAK BİZ TAŞIYORUZ

Topaloğlu, Kemer’de eğitim gören lise öğrencilerinin servislerini ücretsiz yaptıklarını hatırlatarak, “C plaka sahibi şoför arkadaşlarla görüştük ve bin 38 lise öğrencisinin taşınmasını biz sağlıyoruz. Öğrencilerin servis ücretlerini belediye olarak biz üstlendik. Bunun maliyeti yaklaşık olarak 240 bin lira. Ayrıca Ahmet Erkal Spor Tesisleri’ndeki binayı 12 derslik olacak şekilde etüt merkezi olarak hazırlıyoruz. Çalışmalar son aşamalara geldi. Kısa zaman içerisinde burayı da eğitime kazandıracağız.” dedi.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE EĞİTİM YARDIMI

Belediyelerin burs vermesinin yasalara göre yasak olduğuna dikkat çeken Topaloğlu, şöyle konuştu:

“Üniversite öğrencilerimize burs veremiyoruz ama biz ilk defa, maddi durumu iyi olamayan üniversite öğrencilerine eğitim yardımı adı altında bin 300 lira destek vereceğiz. Bu konuda destek veren tüm meclis üyelerimize de ayrıca teşekkür ediyorum. Konuyla ilgili evraklar hazır. İmzaladıktan sonra Sayıştay’a göndereceğim ve Sayıştay onayladıktan sonra ilk dönem 650, ikinci dönem 650 olmak üzere öğrencilerin hesaplarına yatacak. Bu para, inşallah seneye daha çok olacaktır. Bu çocuklar bizim çocuklarımız. Eğitim olmadan hiçbir şey olmaz. İlk önce eğitim işini çözerek çocuklarımıza sahip çıkmamız lazım.”

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
kemergozcu
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA