Advert

Gaziler Günü kutlandı

Kemer’de 19 Eylül Gaziler Günü kutlamaları kapsamında Atatürk Anıtına çelenk sunuldu ve İlçe Jandarma Komutanlığı bahçesine de protokol üyeleri tarafından fidan dikildi.

Gaziler Günü kutlandı
Gaziler Günü kutlandı
Bu içerik 2114 kez okundu.
Advert

Kemer Belediyesi önünde gerçekleştirilen Gaziler Günü kutlama törenine, Kaymakam Bayramali Köse, İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Yasin Berçil, Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, CHP İlçe Başkanı Belma Murtezaoğlu, MHP İlçe Başkanı Hüseyin Karadüz, daire amirleri ve belediye meclis üyeleri katıldı. Kaymakam Bayramali Köse, İlçe Garnizon Komutanı Yasin Berçil ve Belediye Başkanı Mustafa Gül, protokol sırasına göre Atatürk Anıtına çelenk bıraktı. Çelenk sunma töreninin ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Hacı Mehmet Saygın İlkokulu 4’üncü sınıf öğrencileri Devrim Yaman ile Ezgi Gökkaya, ‘Gazi Kemal’in Askerleri’ ve ‘Gazilerimize’ adlı şiirleri okudu.

ÜSTEĞMEN ÇAKAR’DAN ANLAMLI KONUŞMA

Kemer İlçe Jandarma Komutanlığı’nda görevli Jandarma Üsteğmen Mithat Çakar ise, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Çakar, çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmanın ancak tarih bilinciyle mümkün olduğunu belirterek, Türk milletinin her ferdinin, yaşadığı hayatın geçmişte edinilen tecrübelerin bir sonucu olduğunu bildiğini vurguladı. Türk milletinin, bu bakış açısıyla gazilerinin ve şehitlerinin hatırasını canlı tuttuğunu söyleyen Çakar, gazi ve şehitlerin yazdığı destanın sonraki nesillere aktarıldığını ifade etti. “Böylece Türk olmanın şuurunu çocuğuna da öğretir” diye konuşan Mitat Çakar, “Milletimizin kahramanlıklarının en şanlılarından birisi ve bize zaman olarak en yakını, milli mücadelemizdir. Türk insanı kendine yakışan zaferi, burada da elde etmeyi bilmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün etrafında kenetlenerek, onun rehberliğine inanarak, bağımsızlığına göz dikenleri vatanından kovmuştur. Bu mücadelede gazilik ve şehitlik şerefine ulaşan atalarımızın destanı hala anlatılır, kahramanlık türküleri hala söylenir. Bulunduğumuz coğrafya tarihin en kanlı savaşlarına, en karmaşık siyasi oyunlarına sahne olmuştur. Bu olumsuzluklar etrafımızda sürüp gidiyor. Böyle olmasına rağmen milletimiz ülkesini bir istikrar ve güven ortamı haline getirmeyi başarmıştır. Gazi yahut şehit olmaya hazır milyonlarca ferdiyle bu huzur, bu sükun sürecektir. Kahramanlığı ve hürriyet tutkusunun yanında, milletimizin bir üstün özelliği de sahip olduğu vefa duygusudur. Bize Türkiye Cumhuriyetini emanet eden gazi ve şehitlerimize gösterdiğimiz hürmet bundandır. Türk insanı gazi veya şehit olan atasını en derin duygularla anmaktadır. Sohbetinde, işinde, ibadetinde bulduğu her fırsatı bu uğurda değerlendirmektedir. Büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e Mareşal rütbesi ve Gazi unvanı verilişinin yıldönümünü ve Gaziler Gününü kutluyoruz. Bu vesileyle aramızdan ayrılmış gazi ve şehitlerimizi rahmetle anıyor, tüm gazilerimizi saygıyla selamlıyoruz” dedi.

GAZİLER İÇİN FİDAN DİKİLDİ

Protokol üyeleri daha sonra Kemer İlçe Jandarma Komutanlığı’na geçti. Gaziler Günü nedeniyle İlçe Jandarma Komutanlığı’nın bahçesine fidan dikildi. Kaymakam Bayramali Köse, İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Yasin Berçil, Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Culfa ve daire amirleri, diktikleri fidanları suladı.

 

Leyla ÜNAL

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X