bursa escort 4 yıldızlı otelde 5 yıldızlı hizmet
Reklamı Geç
Advert
Advert

4 yıldızlı otelde 5 yıldızlı hizmet

Residence Rivero Hotel Genel Müdürü Arzum Kezer Durmuş, sezon açılışı ve Rivero Hotel’in yeni konsepti hakkında bilgiler verdi. Gelen turistlerin, en çok alt kademe kadrodaki personeller ile iletişime geçtiğini hatırlatan Durmuş, müşteri memnuniyetini ön planda tutmak amacıyla personellerin eğitim durumlarının önemli olduğuna vurgu yaptı.

4 yıldızlı otelde 5 yıldızlı hizmet
4 yıldızlı otelde 5 yıldızlı hizmet
Bu içerik 5667 kez okundu.
Advert

22 yıldır turizm sektöründe hizmet veren Durmuş, 4 yıldızlı Residence Rivero Hotel’in havaların ısınmasıyla birlikte sezonu açtığını kadroda yeni değişikliklere gidildiğini belirtti. İşletme Sahibi Bülent Gündüz’ün de katkılarıyla yeni hedeflerinden bahseden Durmuş “Belli şartlarla burada göreve başladım. İlk hedefim kaliteyi arttırmak” dedi.

En önemli faktörün ekip olduğuna dikkat çeken Genel Müdür Arzum Kezer Durmuş “Çalıştığınız ekibin eğitimli olması gerekir. Aynı şekilde departman müdürlerinin de yönetici vasıflarına sahip olması önem arz etmektedir. Sezon başından beri personel sirkülasyonumuz, diğer otellerin tüm sezonuna eşdeğer oldu. Çok fazla seçici olduk. ‘Her Şey Dahil’ konseptinde yenikliklere gittik. Yani 4 yıldızlı Residence Rivero Hotel’e, 5 yıldız bir kaliteyi getirmek amacıyla yola koyulduk. Hedeflerimizin peşindeyiz”

Gelen turistlerin, en çok alt kademe kadrodaki personeller ile iletişime geçtiğini hatırlatan Durmuş, müşteri memnuniyetini ön planda tutmak amacıyla personellerin eğitim durumlarının önemli olduğuna vurgu yaptı. “Avrupalılar; kaliteyi, hizmeti almayı en çok bekleyen misafir portföyüdür” diyen Durmuş, konuşmasını şöyle devam etti: “Birebir ilişkiyi göz önünde bulundurarak geliyorlar. Maddiyat kesinlikle en son plandadır. Çünkü teknoloji çağında artık her şey mümkün. Avrupalı internet sitelerinden bakıp, yorumları okuyup, araştırıp geliyor. Müşteri memnuniyetinin birinci aşaması dildir. Hem vücut dili hem de konuşma dili fazlasıyla önemlidir.”

4 yıldızlı olarak birçok 5 yıldızlı otelden daha iyi bir hizmet verdiklerini söyleyen Durmuş “Çoğu 4 yıldızlı otelde Mini Club yok, animasyon yok. Biz bunların hepsini sağlıyoruz. Bebek arabalarımız bile var. Gelenler bizim misafirlerimiz, ülkemizin misafirleri . Evde misafiri nasıl ağırlıyorsak; otellerde de durum aynı olmalıdır” dedi ve konuşmasını şöyle sürdürdü: “Rivero Hoteli tercih etsinler. Çünkü bizim otelimizin fiyatları 4 yıldız otel fiyatında. 4 yıldızlı oteliz ama kalitede 5 yıldızlı hizmet veriyoruz.”

Turizm kültürünün yavaş yavaş değiştiğini ancak hala eksiklikler olduğunu belirten Durmuş, hali hazırda var olan ve yeni yapılan otellerde hizmet kalitesinin ön plana çıkarılması gerektiğini ifade etti. Durmuş Residence Rivero Hotel ile ilgili de şu bilgileri paylaştı: “150 odalı, maksimum 450 kapasitede misafir ağırlayabiliyoruz. 60 personelle hizmet veriyoruz. Hizmetin, turizm ve otelciliğin, ekip işi olduğunu göstermek istiyoruz.”

İLKNUR ŞAHİN

 

 

 

kemer residence rivero hotel antalya
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X