Advert
EĞİTİM
Giriş Tarihi : 09-09-2019 09:11   Güncelleme : 14-09-2019 01:14

Final Akademi açılıyor

Kemer’de hem eğitim kadrosu, hem de eğitimde elde ettiği başarılar ile ilçenin eğitim çıtasının yükselmesine verdiği katkılar ile adından sıkça söz ettiren Özel Final Okulları, ilk ve ortaokulun ardından yeni eğitim-öğretim döneminde Kemer Final Akademik Anadolu Lisesi’ni de açıyor.

Final Akademi açılıyor

Şüheda DAYANTÜRK

Kemer’de ilk ve ortaokul ile eğitim-öğretime devam eden Özel Kemer Final Okulları, 2019-2020 eğitim öğretim döneminde Kemer Final Akademik Anadolu Lisesi’ni de açıyor. İlk ve orta eğitim kurumları Göynük Mahallesi’nde bulunan Final Okulları, Final Akademik Anadolu Lisesi’ni ise Yeni Mahalle Dörtyol Bulvarı üzerinde açıyor.

Eğitim Öğretim hayatına yeni başlayacak Final Akademi Anadolu Lisesi’nde okul müfredatının yanı sıra sınava hazırlık programının da yer alacağını belirten Kemer Final Okulları kurucusu Taylan Şahin, “Akademik başarıyı ön planda tutan, kaliteli ve sıcak bir eğitim yuvası olacak Kemer Final Akademi Anadolu Lisesi'nde sadece öğretmeye değil, öğrenmeyi öğretmeye; ezberciliğe değil anlamaya, analiz ve sentez yapabilmeye; başarısızlığı değil, başarıyı ölçmeye; tek kaynağa değil, çok farklı kaynaklara; zorlamaya değil, istekli olmaya, istek yaratmaya; korku ve otoriteye değil, sevgiye ve demokratik olmaya önem verilir. Sınava hazırlık konusunda deneyimli öğretmen kadrosunu bünyesinde barındıran lisemizde, öğrencilere bilgiyi depolamaktan çok ona erişme ve kullanma yolları öğretilecek. Öğrencilerin okumayı, araştırmayı, keşfetmeyi zevk haline dönüştürmesi, dürüst, değerler bilinci taşıyan, sorumluluk sahibi, özgüveni yüksek, kişisel yeteneklerinin farkında olan, kendisiyle barışık, çevreyle uyumlu, değişime açık, yeniliğe istekli, ülkesini çağdaş medeniyet düzeyinin üzerine çıkarmayı hedefleyen bireyler olarak yetişmesini hedefliyoruz” dedi.

DERS SAATLERİ ARTIRILDI

Kemer Final Akademi Anadolu Lisesi’nde dersler öğrencilere sunulan program dahilinde düzenli, sistemli ve zengin içeriklerle öğretileceğini anlatan Şahin, “Müfredatın detaylı bir şekilde işlenebilmesi ve tam öğrenmenin gerçekleşebilmesi için ders saatleri artırılmıştır. Öğrencilerle sürekli irtibat halinde olan rehberlik servisimiz her öğrencimiz için ayrı ayrı, etkili ve verimli haftalık çalışma programı hazırlayacak ve takip edecek. Ayrıca öğrencilerimiz ders bitiminden sonra okuldan ayrılmadan ihtiyaç duyduğu ek çalışmalara katılarak günü tamamlayabilecek. Ayrıca, ödevler branş öğretmenleri tarafından düzenli olarak kontrol edilecek ve ödev performansları SMS yoluyla velilerimize bildirilecek. Öğrencilerimize sunulan kitaplarımızdaki karekodlu, interaktif soruların video çözümlerine de istenildiği zaman ulaşılabilecek” diye konuştu.

EKSİĞİ OLAN ÖĞRENCİYE EK DERS

‘Finale Doğru’ sınavları ile öğrencilerin görmüş olduğu konulardaki başarısının ölçüleceğini belirten Taylan Şahin, “Genel Deneme Sınavlarında ise tüm konulardaki başarısı ölçülerek, her öğrencinin sınav sonuç karnesi rehber öğretmeni tarafından değerlendirilerek hangi dersten, hangi konudan eksiği varsa ona göre ek çalışmalar önerilecek.Rehber öğretmenler sınav sonuçlarını takip ederek, öğrencilerimize katılmaları gereken ek dersler konusunda yardımcı olacak. Öğrencilerimize ihtiyaç duydukları konular her gün yapılan ek derslerde tekrar öğretilecek. Buölçme ve değerlendirme çalışmaları, deneyimli rehberlik servisimiz ve bilgi işlem departmanımız ile birlikte yürütülür. Uygulanan sınavların ardından öğrencilerin genel başarısı ve ders başarısı hakkında bilgi edinmek, konu eksiklerini saptamak amacıyla sınav sonuç karneleri büyük bir titizlikle incelenerek istatistiki analizler hazırlanır.”

REHBER ÖĞRETMENLER ÖNERİLERDE BULUNACAK

Öğrencilerin her gün rehber öğretmenlerle iletişim halinde olacağını ifade eden Şahin, “Her öğrencimiz için ayrı ayrı, etkili ve verimli haftalık çalışma programları rehber öğretmenlerimiz tarafından yapılacak. Yine öğrencilerimizin haftalık çalışma programlarındaki performanslarını rehber öğretmenlerimiz takip edecek. Rehber öğretmenlerimiz sınav sonuçlarını da değerlendirerek öğrencilerimize katılmaları gereken ek dersler konusunda da yardımcı olacak. Ek çalışmaların yapılması amacıyla, ders öğretmenleri, danışman öğretmenler sınıf ve öğrenci durumları hakkında bilgilendirilir, önerilerde bulunarak, öğrencilerimizin uğraşıp çözemediği sorular, soru çözüm saatlerinde öğretmenlerimizle birlikte çözülecek” dedi.

DÖRT DİL BECERİSİ

Final Akademi Anadolu Lisesi’nde ayrıca öğrenciler için gözetmenler eşliğinde kesintisiz ve cep telefonsuz bireysel çalışma saatleri düzenleneceği bilgisini de veren Kemer Final Okulları kurucusu Taylan Şahin, “Yabancı dil eğitiminde öğrencilerin dört dil becerisini (okuma, yazma, dinleme ve konuşma) geliştirip farklı ortamlarda kendilerini ifade edebilmeleri, bilgi alışverişinde bulunabilmeleri, çağdaş dünyaya uyum sağlayabilmeleri amaçlanmaktadır. Değişen ve gelişen dünyada kültür farklılıklarını tanıyarak gelecekteki yaşamlarında da ufuklarını açabilmek için, öğrencilerin yabancı dili ‘yaparak-yaşayarak’ öğrenmeleri ve günlük yaşamlarında kullanabilmeleri amacıyla farklı öğretme yöntemleri de kullanılacak” diye konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 •   Takım P O
 • 1 Alanyaspor 12 4
 • 2 Çaykur Rizespor 8 4
 • 3 Fenerbahçe 7 4
 • 4 Yukatel Denizlispor 7 4
 • 5 Galatasaray 7 4
 • 6 Gazişehir Gaziantep 7 4
 • 7 Yeni Malatyaspor 6 4
 • 8 Trabzonspor 6 4
 • 9 Konyaspor 6 4
 • 10 Sivasspor 5 4
 • 11 Antalyaspor 5 4
 • 12 MKE Ankaragücü 5 4
 • 13 Beşiktaş 4 4
 • 14 Medipol Başakşehir 4 4
 • 15 Kayserispor 2 4
 • 16 Göztepe 2 4
 • 17 Gençlerbirliği 1 4
 • 18 Kasımpaşa 1 4
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA