Advert
ANTALYA
Giriş Tarihi : 23-08-2019 17:11   Güncelleme : 23-08-2019 17:12

‘Gemi su alırsa hepimiz batarız’

Göynük Belediye Başkanlığı görevi boyuncu her ay ‘Bizim Sokak Toplantısı’ adı altında turizmcilerle bir araya gelen Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, bu geleneği yeni başkanlık görevinde de devam ettirdi. Tekirova Mahallesi’nde turizmciler ve Sivil Toplum Örgütleri temsilcileriyle toplantı düzenleyen Başkan Necati Topaloğlu, “Bundan sonra her ay bölgelerde otelci arkadaşlarla bir araya gelip toplantılar yapacağız. Biz aynı geminin içindeyiz. Gemi su alırsa hepimiz batacağız. Ama gemi normal seyrini yaparsa herkes kurtulur” dedi.

‘Gemi su alırsa hepimiz batarız’

Şüheda DAYANTÜRK

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun Göynük Belediye Başkanlığı görevi boyunca her ay düzenlediği Bizim Sokak Toplantıları yeni başkanlık görevinde tekrar başladı. Başkan Topaloğlu, ilk toplantısına Tekirova Mahallesi’nden başladı. Toplantıya Başkan Topaloğlu’nun yanı sıra Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Gülsüm Bal, Kemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bolat Ünsal, Kemer İşadamları Derneği (KEMİAD) Başkanı Rıza Sönmez, Kemer Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Mehmet Akın, turizmciler Faruk Karaca, Adem Barış, Mustafa Barış, Kadir Şen, Mustafa Kelep, Erkut Öztürk, İlkay Ayhan, Erdoğan Dönmez, Fırat Aksoy, Mehmet Baskın, Mehmet Kavuz, Ali Balaban, Şinasi Gürocak ve Levent Gültekin de katıldı.

‘HEP BERABER BİR YOLA ÇIKACAĞIZ’

Toplantıda konuşan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, bundan sonra turizmcilerle bir araya gelerek toplantılar düzenleyeceklerini belirterek, “Bu toplantılarda alınacak olan kararlar ve sorunların hepsi masaya yatırılıyor. Buradan ortak bir karar zaten çıkıyor ve bu konuda Göynük’te çok başarılı olduk. Onu da biz baz alarak, bundan sonra mümkün olduğunca her ay bölgelerde otelci arkadaşlarla bir araya gelip hepimiz birbirimizi tanıyarak toplantılar yapacağız. Herkes bölgesinde verilen kararı imzalayacak. Bugün toplantıda otelci arkadaşlar dışında sivil toplum örgütlerinden üç arkadaş var. Onlar sorunları söyleyecek hep beraber bu sorunları çözmeye çalışacağız. İnşallah bundan sonra daha iyi olması için neler yapmalıyız, bu gibi toplantılar da olmasa zaten tanışma toplantısı olacak ama önümüzde ki toplantılarda mutlaka yapılma imkanı çok fazla olanları bir sıralama yaparak hep beraber bir yola çıkacağız” dedi.

‘BİR ŞEY İSTENECEKSE BEN İSTERİM’

Kemer Belediyesi olarak şartların elverdiğince sonuna kadar yatırımcının yanında olacaklarını söyleyen Başkan Topaloğlu, “Çünkü eğer yatırımcı olursa istihdam olacak. Yoksa yatırımcı burada olmazsa sen ben biz bu oda da otururuz. Kimisi tavla oynar, kimisi ağacı dibine yatar. O yüzden biz yatırımcı varsa zaten oluruz. Mesela Göynük’e ben öğretmen olarak geldim, emekli olduğumda gider köyde yatardım, ama yatırımcılar geldi bölge büyüdü, bize bu millet belediye başkanlığını verdi. Şimdi de Kemer Belediye Başkanlığını verdi. Şunu net olarak söylüyorum her biriniz sorunlarınızda bana ulaşabilirsiniz. Benim adıma sizden hiç kimse bir şey istemeye hakkı yoktur. Eğer bir şey istenecekse ben isterim. Onun bunun selamı var diyerek böyle bir dünya yok. Sorun varsa atlar gelirim ben burada karşılıklı konuşur sorunu çözeriz. Benim adıma da sizden hiç kimsenin bir şey istemeye hakkı yoktur” diye konuştu.

‘GEMİ SU ALIRSA HEPİMİZ BATARIZ’

Kemer’de bir sistemi oturtmak için göreve geldiklerinin altını çizen Topaloğlu, “Biz aynı geminin içindeyiz. Gemi su alırsa hepimiz batacağız. Ama gemi normal seyrini yaparsa herkes kurtulur. Esnaflar 12 ay boyunca sizlere ve bizlere hizmet veriyorlar. Ama sizden ricam benim bakış açımın sizlere karşı daha iyi olması için, mümkün olduğu kadar alışverişlerimizi kendi bölgemizden yapalım. Bakın bu bizim için kanayan bir yara. En ufak kaleme bile Antalya ya gidiliyor en ufak çiviye bile Antalya’ya gidiliyor. Bakın Kemer’in kışı çok kötü geçiyor. Siz bizlere bu esnaf arkadaşlara, fiyat aranızda olan bir şey sonuçta pazarlık yapacaksınız. Ama bu alışverişlerimizi en azından buralardan karşılayabileceğimizi karşılarsak herkes mutlu olur. Allah göstermesin yarın bir gün başınıza bir iş geldiğinde ne olacak Kemer’den hemen arabasını alıp gelecek. Bizim üzerimize düşen bir şey var mı diyecek. Ama öteki türlü el elin eşeğini ıslık çalarak arar. Adam parayı alıyor gidiyor ama olan yine burada kalıyor. Onun için bu arkadaşlarla her şeyden önce karşılıklı saygı ve güven meselesi olmalıdır. Güveni kaybettiğimiz zaman zaten her şey biter. Onun için ben bir kez daha teşekkür ediyorum. Biz sorunlarımızı konuşalım, çözümlerimizi konuşalım, ona göre de hareket edelim” dedi.

‘BUNDAN SONRAKİ DAHA İYİ OLACAK’

Toplantının ardından açıklamalarda bulunan Başkan Topaloğlu, toplantıya katılanlara teşekkür ederek şunları söyledi:

“Tekirova’dan başladık çünkü biz bunu 10 yıl Göynük’te ‘Bizim Sokak Toplantısı’ altında yürüttük ve çok başarılı oldu. Bugün de arkadaşlarla tanıştık. Sorunlarımızı masaya yatırdık ama ondan sonraki toplantılarımızda çözüm odaklı olarak devam edeceğiz ama gerçekten de iyi bir ortam oldu. Kendilerine teşekkür ediyorum. Tekirova bölgesinin sorunlarını daha sonra görüşeceğiz. Yani biz bir gemideyiz. Kemer esnafından alışveriş yaparsanız bizi ayakta tutarsanız. Yoksa bu gemi batar. Bunu toplantıda söyledim. Onlar da doğru dediler. Artı net bir şey daha söyledim ‘Benim adıma sizden hiç kimse bir şey isteyemez. Eğer bir şey söylenecekse ben gelir söylerim ve çayınızı içerim. Benim adıma kimse sizden iş isteyemez.’ Daha önceki yaşadığım tecrübelere dayanarak bunları söylüyorum. Bana her zaman ulaşabilirler. Çünkü yatırımcının biz de kanunlara göre verdiği ölçüde her zaman yanındayız. Çünkü yatırımcı olmazsa sen ben biz burada otururuz, bizlere kim kahve-çay ısmarlayacak diye bakarız. Onun için ben kendileriyle bugün ki toplantıdan çok zevk aldım. Bundan sonraki daha iyi olacaktır.”

‘ESKİ ALIŞKANLIKLARINDAN VAZGEÇSİNLER’

Hiç kimseyi kötülemeyeceklerini aktaran Başkan Topaloğlu, “Yaklaşık 4 aydır görev başındayız. Yavaş yavaş ekibimizi kuruyoruz. Yani Kemer Belediyesi şunu bilsin, çalışanlar da bilsin Kemer halkı da bilsin, Kemer Belediyesi’nden para verilerek hiçbir şeyin çözülmeyeceğini görecekler. Göynük nasıl gördüyse Kemer’de görecek. Eski alışkanlıklarından vazgeçsinler. Biz buraya Necati Hoca olarak ekibimizle birlikte hizmet etmeye geldik. Hiç kimseyi kötülemiyoruz. Bakın bunun örneği Kındılçeşme’dir. 11 dönüm yeri halkın kullanımına açtım. Duşlarımız, tuvaletlerimiz… Seneye daha güzel olacak, mangal yerlerimiz olacak. Kendi işlettiğimiz büfelerimiz var. Halka hizmet veriyor. Bizi beklesinler” dedi.

‘SÖZ BİZİM SÖZÜMÜZDÜR’

Anaokulundan sekizinci sınıflara kadar öğrencilerin kırtasiye malzemelerinin hazır olduğuna da değinen Topaloğlu, “Vatandaşa verdiğimiz kırtasiyeler anaokulundan sekizinci sınıfa kadar hazırlanıyor, okullar açıldığında herkesin masasına bırakılacak. Lisenin servisleri görüşülüyor. Liselileri biz taşıyacağız. Dershanelerle görüşülüyor. Dershanelere biz göndereceğiz. Artı üniversitede ki maddi durumu kötü olan öğrencilere burs vereceğiz. Söz bizim sözümüzdür. Arkasında duracağız çünkü ben bir eğitimciyim, ben yokluğu görerek buraya geldim. Yeter ki çocuklarımız, gençlerimiz görmesin. Durumu iyi olmayan Kemerli halkımıza da yardımlarımızı yapıyoruz. Biz de muhtarlıklar ve Kaymakamlıktan gelen listeler var. Bazılarına gıda yardımı yapılıyor. Büyük bir bölümüne de maddi yardım her ay yapılıyor” diye konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 •   Takım P O
 • 1 Alanyaspor 13 5
 • 2 Fenerbahçe 10 5
 • 3 Gazişehir Gaziantep 10 5
 • 4 Denizlispor 8 5
 • 5 Çaykur Rizespor 8 5
 • 6 Galatasaray 8 5
 • 7 Yeni Malatyaspor 7 5
 • 8 Trabzonspor 6 4
 • 9 Konyaspor 6 5
 • 10 Sivasspor 5 4
 • 11 Göztepe 5 5
 • 12 Antalyaspor 5 5
 • 13 MKE Ankaragücü 5 5
 • 14 Beşiktaş 4 4
 • 15 Kasımpaşa 4 5
 • 16 İstanbul Başakşehir 4 4
 • 17 Kayserispor 3 5
 • 18 Gençlerbirliği 2 5
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA