Advert
ANTALYA
Giriş Tarihi : 26-07-2019 08:10

‘Verdiğimiz sözün arkasındayız’

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, gazetemize göreve geldiği günden bugüne yaptığı çalışmalar ile gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. “Biz kimsenin ekmeğiyle oynamak için buraya gelmedik” diye konuşan Başkan Topaloğlu, “Bizim kaçtığımız filan yok. Sonuçta çözümler karşılıklı oturulur konuşulur ondan sonrada beraber uygulamaya konulur. Alınan tüm kararların arkasındayız. Oluruna bırakıyoruz diye bir şey yok. Biz verdiğimiz sözün arkasındayız” dedi.

‘Verdiğimiz sözün arkasındayız’

Ahmet Duran YENİGÜN

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, gazetemize göreve geldiği günden bugüne yaptığı çalışmalar ile gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz hafta esnafların KESDER binasında bir araya gelerek yaptıkları açıklamayı değerlendiren Başkan Topaloğlu, esnafların eylem yapmak ve kendi dertlerini anlatmakta haklı olduklarını ancak bu duruma her iki taraftan da bakılması gerektiğini söyledi.

‘ÇÖZÜM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE’SİNDE’

İşlerin kötü gitmesi nedeniyle esnafın bu yola başvurduğunu ifade eden Başkan Topaloğlu, “Esnafımız o gün açıklamalarında hanutçuluktan bahsediyorlar, bizimle ilgili ise pazar yeri ve otobüslerle ilgili söz veriliyor ancak tutulmuyor diye bahsediliyor. Aslında KESDER Başkanı Abdullah Çilengir de bu konuların içerisinde zaten. Her taşıma ile ilgili toplantı yaptığımızda Abdullah bey de burada, alınan kararlarda da burada, beraber kararlar alıyoruz ama sonuç olarak bu ulaşım Büyükşehir Belediyesi’ne ait. UKOME Başkanı gelerek burada toplantı yapıyor, sadece o değil, Şoförler Odası Başkanı, Kemer Tur durak başkanları, meclis üyeleri ve STK temsilcilerimizde o toplantıda hazır bulunuyor. Defalarca toplandık ancak bir sonuç alamadık. Tabi esnaflarımız, ‘gelen tüm otobüsler niye orada duruyor, ikiye bölelim’ diyor haklı olarak. Antalya tarafından olsun Tekirova tarafından olsun gelen tüm otobüsler Cumhuriyet Meydanı’ndaki durakta yolcu indirip orada duruyor. Yani adaletli bir dağıtım olsun istiyor esnaflarımız. Tabi ki konularında da haklıdırlar. Ama burada defalarca toplandık ama sonuç çıkmadı. Geçtiğimiz gün yine Büyükşehir Belediye Başkanımızın yanına giderek bu konuyu kendilerine ilettik. O da bizi dinledikten sonra, tamam bu işin çözümü artık bende dedi.”

‘İTİRAZ ETTİK VE SONUCUNU BEKLİYORUZ’

“Biz kimsenin ekmeğiyle oynamak için buraya gelmedik” diyen Başkan Topaloğlu sözlerine şöyle devam etti:

“Biz istiyoruz ki buradaki gelir dağıtımı adaletli olsun. Mesela Pazar yeri ile ilgili arkadaşlarımız konuşuyor. Pazar yerini bizim Ralli Sahasına almamızın nedeni şudur: bugün sadece Ahmet Çavuş Caddesi’ndeki pazar yerinden turist alışverişini yapıyor oradan da konakladığı oteline geri dönüyor. Ama Ralli Sahasında olursa turistler otellerine dönerken Liman Caddesi ve Atatürk Caddesi’nden geçerek oradaki esnaflardan da alışveriş yapabiliyor. Yani buraya gelen turist Kemer’i görmeden ülkesine dönmesin diye uğraşıyoruz. Amacımız buydu. Meclisteki arkadaşlarımız karar aldı ve taşıdık, ama pazarcı arkadaşlar itiraz ettiler ve yürütmeyi durdurma kararı aldırarak tekrar geri taşıdılar. Bizde yürütmenin durdurulması için itiraz ettik ve onun sonucunu bekleyeceğiz. Yani biz Beldibi’nden Çıralı’ya kadar Kemer’deki tüm esnaflarımızın gelirlerini arttırmak için elimizden ne geliyorsa yapacağız.”

‘KAÇTIĞIMIZ FİLAN YOK’

Alınan tüm kararların arkasından durduklarını belirten Başkan Necati Topaloğlu, “Esnaflarımız istedikleri zaman belediyemize gelebildikleri gibi bizi çağırdıkları zaman bizde onların yanına gidiyoruz. Mesela dün akşamüzeri meclis üyesi arkadaşlarımızla Liman Caddesi’nde esnaf ziyaretlerimizi gerçekleştirdik. Yani bizim kaçtığımız filan yok. Sonuçta çözümler karşılıklı oturulur konuşulur ondan sonrada beraber uygulamaya konulur. Burada alınan kararların hepsinin arkasında duruyoruz. Oluruna bırakıyoruz diye bir şey yok, çünkü ulaşım bizim işimiz değil. Ulaşım Büyükşehir Belediyesi’nin işi. Biz burada karar alıyoruz Büyükşehir’e anlatıyoruz. Bizde derdimizi başkasına anlatıyoruz. Mesela çözüm bizdeydi, meclis kararıyla pazar yerini aldık taşıdık, ama mahkeme kararı alındı ve geri gitti” dedi.

‘VERDİĞİMİZ SÖZÜN ARKASINDAYIZ’

Kemer’de yaz sezonun başlaması ile birlikte artan seyyar satıcı ve yol kenarlarını işgal eden araçlarla ile ilgili de konuşan Başkan Topaloğlu, “Seçim atmosferinin bitmesiyle sezon açıldı. O seçimin sıcaklığıyla bunlar çoğaldı. Burada biz hatamızı kabul ediyoruz, meclis üyesi arkadaşlarımız da kabul ediyor. Bugün akşam 15 meclis üyesi arkadaşlarımızla toplantı gerçekleştirerek Kemer’in bugünü ve geleceğini masaya yatırıyoruz. Herkes tek tek Kemer’in eksileri ve artılarını sıralayacak, görüşülen konuların hepsi eylül ya da ekim ayı meclis toplantısında gündeme getireceğiz. Kemer’in geleceğini tüm meclis üyelerimizle belirleyeceğiz ve 2020 yaz sezonunda yapılacak olan her şey meclisten geçecek, bu kararların içinde seyyar satıcılardan büfelere yolları işgal eden araçlar da dahil olmak üzere hepsini masaya yatıracağız ve bir karar alacağız. Bu konular mecliste karar alındıktan sonra 2020 yılının ilk aylarında yürürlüğe girecek. Yani biz verdiğimiz sözün arkasındayız, büfe kalmayacak, seyyar satıcılar olmayacak ve yolları trafiğe kapatan araçlar o yollardan kaldırılacak” diye konuştu.

‘ARSLANBUCAK’A MOLA EVİ’

Büyük çalışmaların hepsinin sezon sonunda başlayacağını ifade eden Topaloğlu, “Biliyorsunuz Kuğulu Park’a giden yol çok kötü olduğu için asfalt ihalesini hemen yaptık. Biraz uzun sürdü ama çok da güzel oldu. Şimdi belediyemizin hemen yanındaki yol içinde şuanda hazırlıkları yapılıyor, sanıyorum eylül ayının başında ihalesi gerçekleştirilecek ve Ayışığı’na giden yol komple sıcak asfalt olacak. O etapta da kaldırımlar engellilerin kullanımına uygun olarak yapılacak. Hatta engelli vatandaşlarımız için Arslanbucak’ta belediyemize ait parsele Mola Evi yapmayı düşünüyoruz, arkadaşlarımız şuan proje çalışmalarını yapıyorlar, bütçeyi biraz toparladıktan sonra da önümüzdeki günlerde de ihaleye çıkartacağız. Nedir bu Mola Evi, engelli çocuğu olan vatandaşlarımız bir yere gidecekleri ya da işleri olduğu zaman çocuklarını bize emanet edebilecekler ve çocuklarımızın her türlü ihtiyaçlarını da biz karşılayacağız” dedi.

‘KINDILÇEŞME 1 HAFTA İÇİNDE AÇILACAK’

Vatandaşların kullanması için yeni halk plajları açacaklarını ve Kındılçeşme’deki çalışmalarda sona gelindiğini anlatan Başkan Topaloğlu sözlerini şöyle devam etti:

“Belediyemiz bünyesinde Kuğulu Park, Göynük ve Çamyuva’da içecekler, şemsiye ve şezlonglar gibi halkımızın ihtiyaçlarını karşılayabilecek alanlarımız var. Zaten geçen mecliste alınan kararda şezlonglar 5 lira olarak belirlendi ve şuanda hem Göynük’te hem de Çamyuva’da uygulanıyor. Önümüzdeki günlerde de Olbia Parkı’nın yanına Halk Plajı’nı açacağız. En büyük yer olan 11 dönümlük alan ise Kındılçeşme’de. Oradaki işletmeci itiraz etmeden sağ olsun çıktı ve oraları yıktık temizledik. Belediye personellerimiz özverili bir şekilde çalışarak son şekline getirdi. 3 erkek 3 bayan 1 de engelli tuvaleti olmak üzere soyunma kabinlerinden kafeteryaya otoparktan peyzaj ve piknik alanlarına kadar yapıldı. 1 hafta içerisinde de açmış oluruz. Vatandaşlarımız orada ücretsiz bir şekilde denize girip duşunu alacak, piknik yapmak isteyen pikniğini yapacak. Ama büfelerden bir şeyler almak isterlerse de cüzi bir fiyat uygulanarak yaralanacak.”

‘PLANLAR İÇİN OLUMLU BİR CEVAP ALDIK’

Geçtiğimiz günlerde Ankara’ya gittiklerini belirten Başkan Necati Topaloğlu, “Bölgenin planları için Ankara’ya gittik. Beldibi Mahallesi’nin hala 1000’lik ve 5000’lik planları duruyor. Tekirova Mahallesi’nin de 1000’lik planlarına da itiraz etmişler. O süreç görüşülüyor, her ikisinden de olumlu bir cevap aldık” dedi.

‘ÜNİVERSİTE KUZDERE’DE AÇILACAK’

Kemer’e üniversite açılması konusunda çalışmaların sürdüğünü hatırlatan Başkan Topaloğlu, “Üniversite ile ilgili de valimiz sayın Münir Karaloğlu bu konu üzerinde çok duruyor. Geçenlerde kaymakamımızla da Kuzdere Mahallesi’nde ormanın hemen yanında bulanan 35 dönümlük alanı üniversitemiz için istedik ve gerekli yazışmaları da yaptık. Denizcilik Fakültesi Kemer merkezden oraya taşınacak. Çünkü tahsis edilen binanın fiziki şartları kötü olduğu için öğrenciler Antalya’da eğitim görüyor. Biz merkezden Kuzdere’ye taşıyarak Kemer’e yakışır şekilde bir üniversite kazandıracağız. Şu anda ağaç röleveleri yapılıyor, ön onay verildikten sonra üniversitemizin yapım aşamasına geçerek orayı bitireceğiz.”

‘ORTAOKUL OLACAK’

FETÖ operasyonu kapsamında el konulan eski Güven Koleji binasının tekrar okul olarak açılacağı bilgisini de veren Topaloğlu, “Daha önce Güven Koleji olarak bilinen okulumuzun tadilatını belediyemiz olarak üstlendik, ihale hazırlıkları sürüyor ve Mustafa Rüştü Tuncer’deki ortaokul öğrencilerimizi oraya taşıyacağız. Yani ilkokulla ortaokulu ayıracağız. Milli Eğitimle de görüşüyoruz zaten. Şuanda Mustafa Rüştü Tuncer okulumuzun üstü akıyormuş, onun izolasyon çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Tüm okullarımızın istekleri doğrultusunda hareket ediyoruz. Yani sezona okullarımızı da hazırlıyoruz” diye konuştu.

Önümüzdeki günlerin daha güzel olacağını belirten Başkan Topaloğlu, “Göreve geleli 3,5 ay oldu. Sadece kendi partimizin meclis üyeleriyle değil tüm meclis üyelerimizle uyumlu bir şekilde çalışıyoruz. Kemer için yapılması gereken her şey için de tüm arkadaşlar elini taşın altına sokmuş bir şekilde” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 •   Takım P O
 • 1 Fenerbahçe 6 2
 • 2 Alanyaspor 6 2
 • 3 Sivasspor 3 1
 • 4 Yeni Malatyaspor 3 1
 • 5 Yukatel Denizlispor 3 1
 • 6 Antalyaspor 3 1
 • 7 Çaykur Rizespor 3 1
 • 8 Beşiktaş 3 2
 • 9 MKE Ankaragücü 2 2
 • 10 Trabzonspor 1 1
 • 11 Konyaspor 1 1
 • 12 Kayserispor 1 2
 • 13 Kasımpaşa 1 2
 • 14 Gençlerbirliği 0 1
 • 15 Galatasaray 0 1
 • 16 Medipol Başakşehir 0 2
 • 17 Göztepe 0 2
 • 18 Gazişehir Gaziantep 0 1
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA