Advert
ANTALYA
Giriş Tarihi : 18-07-2019 08:20

‘Her şey ortaya çıkacak’

Geçtiğimiz hafta Kemerspor 2003 Başkanı Ahmet Öncelik’in yapmış olduğu açıklamalarına cevap veren Kemerspor 2003’ün önceki dönem başkanı ve Ak Parti Kemer İlçe Başkanı İsmail Selami Minta, “Bizim 1 milyon lira üzerinde bir alacağımız vardı, bunun 900 bin lirasını senet olarak aldık. Onu da tarihi 6’ncı ayın 15’i. Şimdi kulüp kayıtlarında olmayan bir para deniliyor. Aslında çokta yadırgamıyorum, sonuçta bilmeyebilirler. Ama keşke bir sorsalar, 4,5 yılın sonunda oluşan bir rakam bu. 5 vermişizdir, 10-20-100 vermişizdir. Baktığınız zaman 900 bin lira oraya girdi diye elbette bir kayıtta yok. Zaten bizim öyle bir iddiamızda yok. 4,5 yılın sonunda doğan bir alacak bu. Süreç zaten devam ediyor, önümüzdeki günlerde de her şey ortaya çıkacak” dedi.

‘Her şey ortaya çıkacak’

Ahmet Duran YENİGÜN

Kemerspor 2003’ün önceki dönem başkanı ve Ak Parti Kemer İlçe Başkanı İsmail Selami Minta, geçtiğimiz hafta Kemerspor 2003 Başkanı Ahmet Öncelik’in yapmış olduğu açıklama sonrası gazetemize açıklamalarda bulundu. Kemerspor ile ilgili son bir defa daha açıklama yapma gereği duyduğunu ifade eden Minta, “Biz arkadaşlarımızla birlikte Kemerspor’u yaklaşık 4,5 yıl yönettik. Burada bunu özellikle belirtmek istiyorum; biz Barselona gibi bir kulübü devralmadık, her tarafı borçlar içerisinde, pazardaki maydanozcuya kadar borcu olan bir kulüp devraldık. Ama hiçbir zaman mazeret üretmedik. Arkadaşlarımızla birlikte gücümüzün yettiğince kulübü yönetmeye çalıştık ve kulübü ilk devraldığımızda da ilk kuruculardan eski yöneticilere kadar destek veren herkese teşekkür ettim. Şimdi de kulüp için elini taşın altına koyanlara ve destek verenlere teşekkür ediyorum. Çünkü biz Kemerspor’a ‘Kemer’in bir değeridir’ diye sahip çıktık ve elimizden geldiği kadarda da destek olduk. Sırf Kemer’in değeri olduğu için. Ama bizim yönettiğimiz dönemlerde bazı arkadaşlar bunun böyle olduğunu idrak edemedi ve destek vermek yerine her zaman köstek olmak gibi bir tavır takındılar. Biz her şeye rağmen yinede hiçbir şikayette bulunmadan yılmadan kulübü sürdürülebilir bir hale getirmek için elimizden geldiğince çalıştık. Biz kulübü yaklaşık 2 milyon TL borçla devraldık. Zaten kayıtlara bakıldığı zaman görülür, her yıl bu kulübün yaklaşık 1 milyon TL civarı gelir gider açığı var. Yani 1 milyon liraya yakın dışarıdan para eklemeniz gerekiyor, bu da az bir rakam değil. Ama biz özellikle son iki yıl bunu bir şekilde sürdürmeye çalıştık. Geçen yıl geldiğimiz noktada ve kendi rahatsızlığımın da nüksetmesiyle kulübü artık taşıyamayacağımız kanısına vardık. Arkadaşlarımızla birlikte olağan üstü kongre kararı aldık” dedi.

‘KÜÇÜK İŞLER PEŞİNDE KOŞAN İNSANLARDAN DEĞİLİZ’

Kemerspor2003’u başkanı olduğu dönemde asıl amacının Kemer’e yakışır bir stat kazandırmak olduğunu aktaran İsmail Selami Minta, “Kulüpte benim sadece Kemerspor2003’u yönetmek ya da başkanlık koltuğunda oturmak gibi bir derdim yoktu. Asıl amacım hem Kemer’e hem de Kemerspor’a yakışır bir stat kazandırmak oldu ve bunu Ankara’da bir kulüpler birliği toplantımızda dönemin Spor Bakanına aktardım. Kemer’de bir stat olmadığını duyunca bakanımızda şaşırdı ve hemen Gençlik ve Spor Genel Müdürüne talimat verip, Kemer’e bir stat kazandırılması için çalışmaların başlatılmasını istedi. Bizde müdürümüzle görüşmemizde ‘belediyemize ait bir stat var, geçmişte de Kemerspor karşılaşmalarını burada gerçekleştiriyordu. Burayı tadilatla belki kullanabiliriz’ dedim. Sağ olsun o da duyarlılıkla yaklaştı. Ardından biz belediyeden buranın kullanımını Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne devredilmesi talep ederek, buranın maç oynanabilir bir hale getirileceğini söyledik. Ama maalesef o dönem Kemer Belediyesi yönetiminden stadın devrini alamadık. Halbuki stat yapılsa yine Kemer Belediyesi’nin kullanımında olacaktı. Fakat Kemer’de her şeyde olduğu gibi orası da ranta kurban gitti. Biliyorsunuz o dönemde herkesin elinde bir proje ile altına 30 dükkan yapılacak 40 dükkan yapılacak diye konuştular. Halbuki projeyi Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yaptıracaktı. Bizim ne projeden haberimiz vardı ne yapıldığından. Böyle çeşitli spekülasyonlarla yalan haberlerle o dönem projeyi gerçekleştiremedik. Bu da benim içimde bir ukdedir. Çünkü biz küçük işler peşinde koşan insanlardan değiliz, büyük işler peşinde koşan eserler yaratmaya çalışan insanlarız. O da Kemerimiz için bir eser olsun istedik ama kabul görmedi” diye konuştu.

‘KULÜP İŞİ PARASIZ PULSUZ YAPILACAK BİR İŞ DEĞİL’

Kongre kararı aldıkları zaman, rahatsızlığı nedeniyle evinde istirahat etiğini aktaran Minta, “Tabi o dönem hasta evimde yatıyorum çeşitli gazetelerde haberler çıktığını gördüm; İsmail Selami Minta, kendi aday olamayınca Kemerspor’u birilerine peşkeş çekti diye. Bu kulüp işi parasız pulsuz yapılacak bir iş değil. Biz 4,5 yıl hem maddi hem de manevi daha ötesi sağlığımızdan olmaya başladık ve böyle bir karar aldık. Biz kulübü alıp başka bir yere de götürmedik. Biz yorulduk, taze yeni bir kan gelsin kulübü yönetsin istedik ve kongre kararı aldık. Yani bunlar bile Kemer’de eleştirildi. Bunlar zaten bilinen şeyler. Bugün açıklamayı yapmak bile istemedim, fakat kulüp başkanının yaptığı bazı açıklamalardan dolayı bugün bu toplantıyı düzenledim.”

‘SAĞA SOLA HACİZ GETİRTMEDİK’

Minta sözlerine şöyle devam etti:

“Zaten kongrede muhasebecilerden denetçilere kadar herkes kulübün alacağını vereceğini borcuna kadar mali bilançoyu ortaya çıkarıyorlar, bunu da kongrede ibraz edilip delegelerin oylarıyla ortaya çıkıyor. Bizim yönetimden 4-5 arkadaşımızın ve bir kısmı da benim olmak üzere 1 milyon lira üzerinde bir alacağımız vardı, biz bunun 900 bin lirasını senet olarak aldık. Zaten kulübün tüzüğü gereği de alacaklı verecekli kulüp başkanı oluyor. Bütün defter ve kitap yeni yöneticilerin elinde duruyor, bu senetin karşılığını kulüp yöneticileri bakabilir ya da muhasebecilerine incelettirebilirler. Bizim 4,5 yılın sonunda aldığımız 900 bin liralık senet. Onu da tarihi 6’ncı ayın 15’i. Ben ayrıca arkadaşlardan rica ettim; ‘zaten kulüp zor durumda. En azından şu sezonla alakalı bir de biz sıkıntıya sokmayalım. 6’ncı aya kadar hem bir nefes alır kulüp. Bir de biz sıkıntıya sokmayalım’ dedim. Böylelikle senedi işleme koyduk. Sağa sola haciz de getirtmedik.”

‘4,5 YILIN SONUNDA OLUŞAN BİR RAKAM BU’

“Şimdi kulüp kayıtlarında olmayan bir para deniliyor. Aslında çokta yadırgamıyorum, sonuçta bilmeyebilirler. Ama keşke bir sorsalar, bu muhasebe kayıtlarında biz 900 bin lira verdik 900 bin lirayı biz bugün geri istiyoruz diye bir şey yok. 4,5 yılın sonunda oluşan bir rakam bu. 5 vermişizdir, 10-20-100 vermişizdir. Baktığınız zaman 900 bin lira oraya girdi diye elbette bir kayıtta yok. Zaten bizim öyle bir iddiamızda yok. 4,5 yılın sonunda doğan bir alacak bu.”

‘HER ŞEY ORTAYA ÇIKACAK’

Sürecin devam ettiğini aktaran İsmail Selami Minta, “Ben nerde görev yaptıysam, yanımdaki ekip arkadaşlarım her zaman işinde gücünde ufak tefek işlerle uğraşmayacak kaliteli insanlardan olmuştur. Benim arkadaşlarımın ve şahsımın olduğu yerde kimse böyle bir şey aramasın. Zaten bulamazda. Bizim alnımız açık başımız dik. Allah’ın izniyle de bu yollarda daha çok uzun süre yürümeyi de hedefliyoruz. İnşallah Kemerli hemşerilerimizle daha çok yürüyecek yolumuz var ve buna devam edeceğiz. Ben sadece bunu kamuoyuyla paylaşmak istedim. Zaten bütün kayıtlar ellerinde mevcut. Süreç zaten devam ediyor, önümüzdeki günlerde de her şey ortaya çıkacak” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 •   Takım P O
 • 1 Sivasspor 3 1
 • 2 Yeni Malatyaspor 3 1
 • 3 Yukatel Denizlispor 3 1
 • 4 Alanyaspor 3 1
 • 5 Antalyaspor 3 1
 • 6 Çaykur Rizespor 3 1
 • 7 Kasımpaşa 1 1
 • 8 Trabzonspor 1 1
 • 9 Konyaspor 1 1
 • 10 MKE Ankaragücü 1 1
 • 11 Fenerbahçe 0 0
 • 12 Gazişehir Gaziantep 0 0
 • 13 Gençlerbirliği 0 1
 • 14 Göztepe 0 1
 • 15 Kayserispor 0 1
 • 16 Galatasaray 0 1
 • 17 Beşiktaş 0 1
 • 18 Medipol Başakşehir 0 1
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA