Advert
ANTALYA
Giriş Tarihi : 04-07-2019 08:14   Güncelleme : 04-07-2019 08:16

Başkan Böcek Kaş’ta

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek; ‘Yerelden kalkınma, yerinden yönetim’ anlayışıyla başlattığı ilçe buluşmalarına Kaş ile devam etti. Başkan Böcek, Kaş Kaymakamı Ulaş Akhan ve Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş’ı ziyaret ederek, “Hiç kimseyi ötekileştirmeden hep birlikte ben sen yok biz varız, biz birlikte yaparız anlayışıyla çalışmalarımızı yapacağız” dedi.

Başkan Böcek Kaş’ta

Şüheda DAYANTÜRK

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Alanya ile başlayıp Kemer ile devam ettiği ‘Yerelden kalkınma yerinden yönetim’ ziyaretlerini Kaş ilçesi ile sürdürdü. Başkan Böcek, turizmin eşsiz ilçesi Kaş ziyaretlerine ilk olarak Kaymakam Ulaş Akhan ile başladı.

Başkan Böcek,Kaş’la ilgili sorunları yerinde görmek ve incelemek üzere ASAT Genel Müdürü, Genel Sekreter Yardımcıları, Daire Başkanları ve sorumlu müdürler ile birlikte Kaş’a geldiklerini belirterek, “Kaş ile ilgili sizlerle neler yapabiliriz, hem fikir alışverişinde bulunalım hem ziyaret edelim istedik” dedi.

KAŞ’IN POTANSİYELİNİ YUKARIYA TAŞIMALIYIZ

Kaymakam Akhan da ziyareti için Başkan Böcek’e teşekkür etti ve görevinde başarılar diledi. “Hepimiz Antalya’mıza hizmetle mükellefiz” diyen Kaymakan Akhan, Kaş’ın özellikle turizm ve tarımda ülke ekonomisine ciddi katkılar sunan bir ilçe olduğunu belirterek, ilçenin bu iki alanda sahip olduğu potansiyeli daha da yukarıya taşımak istediklerini ifade etti.

BAŞKAN BÖCEK DESTEK SÖZÜ VERDİ

Kaş’ın Antalya’nın en özel ve en güzel ilçelerinden biri olduğunu ifade eden Başkan Muhittin Böcek de Kaş’ın tarım ve turizmde daha ileri noktada olması adına Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak her türlü desteği verme gayretinde olacaklarını söyledi.

MUTLU ULUTAŞ’A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Başkan Böcek, AK Partili Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş’ı da ziyaret ederek yeni görevinde başarı temennisinde bulundu. Başkan Ulutaş’a misafirperverliğinden dolayı teşekkür eden Başkan Böcek şunları söyledi: “Birlikte yapacak çok işimiz var” dedi. Kaş’ın Antalya’nın en özel ve en güzel ilçelerinden birisi olduğunu hatırlatan Başkan Böcek, “Seçim sürecinde kimseyi ayrıştırmadan hizmet edeceğimi söylemiştim. Antalya’mızda ilk ziyaretimi MHP’li Alanya Belediye Başkanı’na yaptım. Daha sonra Kemer’de DSP’den belediye başkanı seçilen Necati Topaloğlu’nu ziyaret ettim. Siz de AK Parti’den Kaş Belediye Başkanı oldunuz. Üçüncü ziyaretimi de buraya yaptım. Kendi partili belediyelerimize daha sonra uğrayacağım. Yani kısacası hiç kimseyi ötekileştirmeden hep birlikte ben sen yok biz varız, biz birlikte yaparız anlayışıyla çalışmalarımızı yapacağız.”

POZİTİF AYRIMCILIK İSTEDİ

Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş da, Başkan Böcek’e ziyareti için teşekkür ederek, “Bizler de sizi Kaş’ta görmekten, ağırlamaktan memnunuz. Büyükşehir büyük bir belediye. Kaş’ımızdaki hizmet devamlılığının sağlanmasını bekliyoruz. Bu konuda da sizden Kaş’a pozitif ayrımcılık bekliyoruz. Sizin içten samimi konuşmalarınızda da bunun süreceğine yürekten inanıyorum. Kaşımızı önemsediğiniz için de çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kaş merkezindeki esnafı da ziyaret ederek, bereketli bir turizm sezonu geçirmelerini diledi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kaş ziyareti kapsamında muhtarlarla bir araya geldi. Toplantıya Kaşlı muhtarlar yoğun ilgi gösterdi. Belediye bürokratlarının da hazır bulunduğu toplantıda, muhtarların sorunlarını dinleyen Böcek, talep ve önerilerini aldı.

SORUNLARI YERİNDE GÖRMEK İÇİN BURDAYIM

Sorunları yerinde görmek üzere Kaş’a geldiklerini ifade eden Başkan Muhittin Böcek, “Seçimlerden önce bize destek olan olmayan bütün herkesin belediye başkanı olacağımızı söylemiştik. Muhtarlar benim çalışma arkadaşlarım. Kaş’ın 54 mahallesindeki sorunları çözmek üzere aranızdayım. Hep birlikte Kaş ile ilgili yapılması gereken ne varsa yapacağız. 5 yıllık süreçte canla başla koşturacağız” dedi.

PLANLI VE KİMLİKLİ BİR KENT

Tek tek söz alan muhtarlar, imarla ile ilgili sıkıntılar başta olmak üzere, içme ve sulama suyu, kanalizasyon asfalt, yeni yol, sosyal tesis ihtiyacı gibi sorunlarını iletti. Başkan Muhittin Böcek, planlı, kurallı, kimlikli bir kent için yola çıktıklarını belirterek, imar sorunları ile ilgili Kaş’ta bütünsel anlamda ne yapılması gerekiyorsa, kimseyi mağdur etmeyen bir çalışma yürüteceklerini ifade etti.

ASFALT VE YOL TALEPLERİ

Başkan Muhittin Böcek, Büyükşehir sorumluluğundaki bölgelerde asfalt ve yeni yol taleplerine program dahilinde cevap vereceklerini belirterek, Uçansu yolu, Palamut-Saklıkent, Sütleğen- Seydikemer, Ernez-Doğantaş, Sinekçi yollarına öncelik vereceklerini kaydetti. Başkan Böcek, birkaç yıldır yapılamayan Yeşilköy Seyirlik Tiyatro Festivali’nin yeniden hayata geçirilmesiyle ilgili destek isteyen Yeşilköy muhtarına da olumlu yanıt verdi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kaş’ta sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile buluşarak, Kaş’ın sorunları ile ilgili görüş alışverişinde bulundu. STK temsilcilerine tek tek söz veren Başkan Böcek, taleplerini aldı. Belediye bürokratlarının da hazır bulunduğu toplantıda, ulaşım, Kınık Toptancı Hali, sera atıkları sorunu, tarımsal destek, Kaş-Kalkan otoyolu, Kaş’ın turizm karakterini tehdit eden imar planlaması, kaçak yapılaşma, sürdürebilir turizmle ilgili konular gündeme geldi. Başkan Muhittin Böcek, “Ben sen yok biz varız, biz birlikte yaparız” diyerek herkesi kucaklayan bir anlayışla Antalya’ya hizmet edeceklerini belirterek, Kaş’taki STK’larla da bu bağlamda bir araya geldiklerini ifade etti. Antalya’nın dertlerine derman olmaya geldiklerini vurgulayan Böcek, STK’ların görüşlerinin kendileri için önemli olduğunu kaydetti.

KIRSALDAN KALKINMA

Hayata geçirecekleri yerelden kalkınma modelinin en önemli odağının tarım olduğunun altını çizen Başkan Muhittin Böcek, çiftçiye destek olarak kırsaldan kalkınacaklarını, ilerleyen süreçte bununla ilgili ayrıca toplantılar yapacaklarını anlattı. Böcek, seçim bildirgesinde yer aldığı gibi sera atıklarını biyogaza dönüştüreceklerini dile getirdi. Köylerden geçen Kaş-Kalkan otoyolu projesinin olumsuzluklarının dile getirilmesi üzerine Başkan Böcek, projeyle ilgili iki ayrı davanın yargı sürecinin devam ettiğini hatırlatarak, bilirkişi raporlarının vatandaşın lehine olduğunu, STK’ların projeyle ilgili çekincelerinde hem fikir olduklarını vurguladı.

SORUNLAR KAŞLILARLA BİRLİKTE ÇÖZÜLECEK

Son zamanlardaki imar planlarının Kaş’ın turizmini ve doğasını tehdit ettiğinin dile getirilmesi üzerine Başkan Muhittin Böcek, imarla ilgili sorunları Kaşlılarla birlikte yerinde çözeceklerini ifade etti. Başkan Böcek, mesleki ve yabancı dil kursu isteyen STK temsilcilerine olumlu yanıt verdi.

OY ALAYIM DİYE YANLIŞ PROJE YAPMAYACAĞIM

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek Kınık Toptancı Hal Projesi’yle ilgili de şunları söyledi: “Seçim döneminde ihalesi yapılmış 350 milyon liralık bir proje. Hallerin kaldırılacağının söylendiği, kimsenin hallere ne olacağını bilmediği bir dönemde öncelikli hedefimizde bu proje yoktur. Önce hallerin ne olacağını Antalya adına, köylüm adına, çiftçim adına göreceğim. Görmeden 350 milyon lira yatırmayacağım oraya. Bu para sizin paranız. Köylü çocuğu olarak halinizden en iyi anlayan başkanım ama seçim zamanı oy alayım diye bunları yapmayacağım size. Ben doğru olanı yapacağım. Ben kimsesizlerin kimsesi olarak, bütün vatandaşlarımın hemşehrilerimin dertlerine derman olmak için geldim. Tüm hallerle ilgili sıcak asfaltından, fiziki şartlarının düzeltilmesine kadar bütüncül bir çalışma yapacağız.”

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 •   Takım P O
 • 1 Alanyaspor 0 0
 • 2 Antalyaspor 0 0
 • 3 Beşiktaş 0 0
 • 4 Çaykur Rizespor 0 0
 • 5 Fenerbahçe 0 0
 • 6 Galatasaray 0 0
 • 7 Gazişehir Gaziantep FK 0 0
 • 8 Gençlerbirliği 0 0
 • 9 Göztepe 0 0
 • 10 İstanbul Başakşehir 0 0
 • 11 Kasımpaşa 0 0
 • 12 Kayserispor 0 0
 • 13 Konyaspor 0 0
 • 14 MKE Ankaragücü 0 0
 • 15 Sivasspor 0 0
 • 16 Trabzonspor 0 0
 • 17 Yeni Malatyaspor 0 0
 • 18 Yukatel Denizlispor 0 0
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA