Advert
ANTALYA
Giriş Tarihi : 28-06-2019 08:40

Kındılçeşme ve Alacasu halka açılıyor

Kemer Belediyesi ev sahipliğinde Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından “Kemer Buluşması” gerçekleştirildi. Vali Münir Karaloğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek Kemer ilçesini ziyaret ederek sorunları yerinde tespit etti. Vali Münir Karaloğlu’nun talimatıyla öncelikli protokolle teslimi gerçekleştirilecek olan Alacasu Koyu ve Kındılçeşme Kamp alanı halka açılacağı bildirildi.

Kındılçeşme ve Alacasu halka açılıyor

Şüheda DAYANTÜRK

Vali Münir Karaloğlu’nun önceki gün öğleden önce katıldığı ve tekne turu eşliğinde gerçekleştirilen toplantıda Kemer bölgesinin sorunları hakkında konuşulup çözüm önerileri sunuldu. Toplantıda bölge tesislerinin yaşadıkları sorunlar ilgili makamlara iletildi. Konuşulan konular arasında başta yer alan, deniz kirliliğinin anlık çözümü için deniz temizleme aracı Büyükşehir Belediyesinden talep edildi. Bölge sorunları arasında yer alan kıyı erozyonu hakkında yapılan çalışmalar aktarılarak sorunun çözüme ulaşması için destekler konuşuldu. Beldibi yolunun yapımı ve bölge tesislerin yaşadıkları sorunlar Kemer protokol üyelerince Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e ve Antalya Valisi Münir Karaloğlu’na aktarıldı. Ayrıca protokol deniz kirliliğini ve bazı sorunları yerinde inceledi.

Tekne turu ile yapılan toplantının ardından Kemer Belediyesi Kültür Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kemer Kaymakamı Hüseyin Karameşe ve Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Cansel Tuncer, Antalya Büyükşehir Belediye Genel Sekreteri Tuncay Saruhan, ASAT Genel Müdürü İbrahim Kurt, ASAT Genel Müdürü Yardımcısı Osman Yıldız, CHP Kemer İlçe Başkanı Hüsnü Ünal, İyi Parti Kemer İlçe Başkanı Ergun Büyükbaş, Başkan Yardımcısı Mustafa Bilici, meclis üyeleri Emin Gül, Ferhan Fidan, İsmail Aka, Hasan Ali Acar, Hakan Tuncer, Ramazan Kal, Semih Top, Mustafa Tıraş, Ahmet Can, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, muhtarlar ve esnaf katıldı. Başkan Topaloğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen buluşmada, turizmcilerin sorunları masaya yatırıldı, çözüm önerileri tartışıldı. Başkan Muhittin Böcek ardından Kemer’de muhtarlar, STK’lar, esnaf temsilcileri, turizmcilerle birlikte geniş katılımlı bir toplantı gerçekleştirdi. Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun da katıldığı toplantıda Başkan Böcek, sorun, talep ve önerileri dinledi, projelerle ilgili görüş alışverişinde bulundu.

DERTLERE DERMAN OLMAK İÇİN GELDİK

Başkan Böcek toplantıda yaptığı konuşmada, “Vatandaşlarımızın dertlerine derman olmak için geliyoruz dedik ve bugün bütün daire başkanı arkadaşlarımla geldik. Bugün burada bütün esnaflarımızla, sivil toplum örgütlerimizle birlikte Kemer’in ne sorunu varsa konuşacağız. Bundan sonra ilçe ziyaretimiz devam edecek. Kısacası her şey güzel olacak, hep birlikte çalışacağız” dedi. Toplantıya katılanlar, hanutçuluk, toplu ulaşım araçlarının ilçe merkezindeki bazı noktalara uğraması, yeni indirme bindirme noktaları oluşturulması, Liman Caddesi düzenlemesindeki bazı aksaklıklar ve arıtma ile ilgili sıkıntıları dile getirdi.

HERKESİN MUTLU OLACAĞI BİR ÇÖZÜM

Kemer’e sorunları çözmek için geldiklerini ifade eden Başkan Böcek, ulaşımla ilgili esnafın, vatandaşların herkesin mutlu olacağı, ortak noktada buluşacağı bir çalışma yapılması talimatını verdi. Başkan Böcek, Liman Caddesi’ndeki aksaklıkları revize bir proje ile kısa vadede çözeceklerini kaydetti. Böcek, yabancı dil bilmemekten yakınan esnaf için ASMEK bünyesinde yabancı dil kursu açabileceklerini ifade etti. Başkan Böcek, Beldibi’nden Tekirova’ya kadar olan bölümdeki orta refüjlerin bakımsız olduğunun dile getirilmesi üzerine, refüjlerin Karayollarına ait olduğunu ancak Büyükşehir Belediyesi olarak bakımı konusunda her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade etti.

KEMER BELESİYESİ’NE ZİYARET

Başkan Böcek Kemer temasları çerçevesinde Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nu da makamında ziyaret etti. Başkan Böcek 99 günlük seçim sürecinde de söylediği gibi hangi partiden olursa olsun 19 ilçe belediye başkanıyla ayırım gözetmeden çalışacağını vurguladı. Kemer’in Antalya’nın en önemli turizm merkezlerinden birisi olduğunu belirten Başkan Böcek, ev sahipliği için Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’na teşekkür etti.

KEMER’DE ARITMA SORUNU OLMAYACAK

Başkan Böcek belediye ziyareti sırasında bir gazetecinin Kemer’deki arıtmaların durumuyla ilgili sorduğu soruya da cevap verdi. Başkan Böcek, “Şu anda kapasite artırımı var. 2020 yılında daha da büyüterek, geliştirerek devam ettireceğiz. Şu anda sıkıntımız yok. Kültür ve Turizm Bakanımızla da bu konuda gerekli görüşmeleri yaptık” dedi.

Toplantıda konuşan Başkan Topaloğlu, öğleden önce Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve turizmin duayenlerinin de katıldığı bir toplantıda sadece Kemer’in konuşulduğunu hatırlatarak, Beldibi mahallesinden Çıralı’ya kadar olan sorunların ve çözüm önerilerinin tartışıldığını söyledi.

Toplantıda, genel itibarıyla Beldibi, Tekirova ve Çıralı’nın imar sorunlarının konuşulduğunu ifade den Topaloğlu, “Vali Bey, bu imar sorunu ile gerekli talimatlarını verdi. Bu konuyu çözeceklerini söyledi. Alacasu Koyu ve Kındılçeşme Günübirlik Alanı’nın öncelikli bir protokole verilmesi için Milli Parklar Bölge Müdürlüğü ile gerekli görüşmeleri yaptı. Bizim için bugün çok olumlu bir toplantı yapıldı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek beye de yapacağı desteklerden dolayı teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Böcek ise 19 ilçe ve 913 mahallemizde halk buluşması düzenleyeceklerini söyledi.

Toplantının iki gün önce Alanya’da yapıldığını, bugün ise Kemer’de olduklarını ifade eden Böcek, “Biz kimseyi ötekileştirmeden, demokrasiden yana olan herkesle Antalya’yı yöneteceğimizi söylemiştik. Biz 19 ilçeyi de CHP’li gibi göreceğimizi söylemiştik. Herkese eşit mesafede davranacağız. Kemer için hayırlı bir toplantı olacaktır. Ev sahipliği için Necati Topaloğlu’na teşekkür ederim. Kemer’deki arıtma ile ilgilide kapasite artırma çalışmaları var. Bunları çözeceğiz. Kemer’in bütün sorunlarını hep birlikte konuşacağız. Çözüm önerilerini tartışacağız. Bundan sonra da belediyelerimizi ziyaret etmeye devam edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

Toplantıda, esnaf adına söz alan Kemer Esnafları ve Turizmciler Derneği (KESDER) Başkanı Abdullah Çilengir, esnafın sorunları ve çözüm önerileri hakkında bilgiler verdi.
Çilengir, ulaşım konusunda halk otobüslerinin çarşı içerisinde düzenli olarak dolaşmasını ve turistlerin çarşı esnafına da uğraması konusunda önerilerde bulundu.

Toplantıda ayrıca, imar sorunları, pazar yeri, UKOME ile yapılacak görüşmeler de konuşuldu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 •   Takım P O
 • 1 Alanyaspor 0 0
 • 2 Antalyaspor 0 0
 • 3 Beşiktaş 0 0
 • 4 Çaykur Rizespor 0 0
 • 5 Fenerbahçe 0 0
 • 6 Galatasaray 0 0
 • 7 Gazişehir Gaziantep FK 0 0
 • 8 Gençlerbirliği 0 0
 • 9 Göztepe 0 0
 • 10 İstanbul Başakşehir 0 0
 • 11 Kasımpaşa 0 0
 • 12 Kayserispor 0 0
 • 13 Konyaspor 0 0
 • 14 MKE Ankaragücü 0 0
 • 15 Sivasspor 0 0
 • 16 Trabzonspor 0 0
 • 17 Yeni Malatyaspor 0 0
 • 18 Yukatel Denizlispor 0 0
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA