bursa escort Özel öğrencilere İspanya'dan konuk
Reklamı Geç
Advert
Advert

Özel öğrencilere İspanya'dan konuk

İspanya'nın Institut Educació Secundària Eduardo Primo Marques Müdür Yardımcısı Silvia Muñoz, Erasmus Projesi kapsamında Dr. Hüseyin Vural Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi'ni ziyaret ederek özel öğrencilerle zaman geçirdi.

Özel öğrencilere İspanya'dan konuk
Özel öğrencilere İspanya'dan konuk Kemer Gözcü
Bu içerik 192 kez okundu.
Advert

Manavgat Şule Muzaffer Büyük Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin de arasında olduğu Erasmus projesi kapsamında 5 günlük Manavgat gezisi gerçekleştiren İspanya Institut Educació Secundària Eduardo Primo Marques Müdür Yardımcısı Silvia Muñoz, Dr. Hüseyin Vural Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi'ni ziyaret etti. Farklı ülkelerde mesleki eğitimle ilgili Erasmus projesi kapsamında Manavgat'a geldiğini belirten Silvia Muñoz, "Ziyaretim sırasında burada çeşitli anaokullarını, ilkokulları ve ortaokulları gezme fırsatım oldu. Bu sırada Manavgat'ta özel öğrencilere mesleki eğitimin verildiği bu okul hakkında bilgilendirildim ve görmek istedim. Yaşadığım Valencia dahil İspanya'nın hiçbir yerinde böyle bir uygulama yok, özel eğitim merkezleri var ancak mesleki eğitim veren okul yok. Bu beni hem şaşırttı hem de mutlu etti" dedi.
Ziyareti sırasında Manavgat'ın doğal ve tarihi yerlerini de gezme fırsatı bulduğunu söyleyen Muñoz, Side Antik Kenti'ni ve Manavgat Şelalesi'ni beğendiğini, ilk kez geldiği Türkiye'de çok güzel bir misafirperverlikle karşılandığını sözlerine ekledi.
Dr. Hüseyin Vural Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi'nde sınıfları gezen Silvia Muñoz'a el işi atölyesinde eğitim alan özel öğrenciler yaptıkları el işlerinden hediye ederken, günün anısına fotoğraf çekildi. Dr. Hüseyin Vural Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Ali Hakan Öz, yurt dışından gelerek okulda inceleme yapan ve derse katılan Muñoz'a teşekkür ederken, "Özel çocuklarımız bizim çocuklarımızdır, onların hayata hazırlanması için elimizden gelen her türlü gayreti göstermek bizim sorumluluğumuzdur" diye konuştu.
Şule Muzaffer Büyük Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Çocuk Gelişimi öğretmeni Özlem Arslan da Erasmus projesiyle Manavgat'tan Antalya'ya ve diğer ilçelerine bile gitme fırsatı bulamayan öğrencilerin yurt dışına çıkarak farklı kültürleri öğrendiğine dikkati çekerek, "Öğrencilerimiz Polonya'ya gitti orada staj yaptı, aldıkları belgeleriyle Manavgat'a döndü. Erasmus projeleri bu bakımdan büyük bir fırsat, hem kültür hem de eğitim alışverişi oluyor ve kültürler karşılaştırılabiliyor, ayrıca öğrencilerimizin de ufuklarının açılarak bakış açıları genişliyor ve farklı düşünmeye başlıyorlar" dedi.

(DHA) 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X