bursa escort Anadolu'dan ailelere çocuk istismarı ve ihmaline karşı eğitim
Reklamı Geç
Advert
Advert

Anadolu'dan ailelere çocuk istismarı ve ihmaline karşı eğitim

Özel Kemer Anadolu Hastanesi yönetimi 12 Mayıs Hemşireler Günü nedeniyle kutlama etkinliği düzenledi. Hastane yönetimi ayrıca en önemli halk sağlığı sorunlarının başında gelen çocuk istismarı ve ihmalini önlemek amacıyla ailelere yönelik düzenlenecek eğitimlere tüm aileleri davet etti.

Anadolu'dan ailelere çocuk istismarı ve ihmaline karşı eğitim
Anadolu'dan ailelere çocuk istismarı ve ihmaline karşı eğitim Kemer Gözcü
Bu içerik 464 kez okundu.
Advert

Şüheda DAYANTÜRK

Özel Kemer Anadolu Hastanesi yönetimi tarafından 12 Mayıs Hemşireler Günü dolayısıyla etkinlik düzenlendi. Etkinliğe, hastane yönetimi, doktorlar, hemşireler, sağlık personeli katıldı. Hastane yöneticileri, zor şartlarda fedakârca çalışan ve sağlık hizmetlerinin etkin bir şekilde sunumuna katkıda bulunan hemşirelere teşekkür ettiler. Hemşireler ise, çok kutsal bir mesleğe sahip olduklarını belirterek, böyle anlamlı bir günde kendilerini hatırlayan hastane yönetimine teşekkür ettiler.

AİLELERE ÇOCUK İSTİSMARI VE İHMALİ EĞİTİMİ

Hastane yönetimi ayrıca, çocuk istismarı ve ihmalini önlemek amacıyla ailelere yönelik eğitim vereceklerini bildirdi. Yetkilerden yaptıkları açıklamada, “Çocuk istismarı ve ihmali dünyadaki en önemli sağlık sorunlarının başında gelmektedir. Çocukluk çağındaki olumsuz yaşam deneyimleri, çocukluktan erişkinliğe kadar olan psikoloji ve fiziksel sağlık sorunlarının temelini oluşturmaktadır. Maalesef anne ve babalar olarak ve toplum olarak istismarın sadece vicdanları çok rahatsız eden cinsel istismardan ibaret olduğu düşünüyoruz. Halbuki, farkından olmadan çocukların nasıl fiziksel ve duygusal istismara aynı zamanda ihmale uğradığının da ciddiyetle üzerinde durmalıyız. Gebelikten itibaren nelere dikkat etmeliyiz? Pozitif ebeveynlik nedir? Çocuğumu en yüksek potansiyeline sağlık ve mutlulukla nasıl ulaştırabilirim? Bu sorunların yanıtı için, sağlıklı ve mutlu çocuklar yetiştirmek için neler yapabilirizi konuştuğumuz bu programımıza tüm ailelerimizi davet ediyoruz” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X