bursa escort 'Aida' veda ediyor
Reklamı Geç
Advert
Advert

'Aida' veda ediyor

Antalya Devlet Opera ve Balesi, G. Verdi'nin 'Aida' operasını 11 Mayıs Cumartesi Antalyalı sanatseverler için bu sezon son kez sahnelenecek.

'Aida' veda ediyor
'Aida' veda ediyor Kemer Gözcü
Bu içerik 573 kez okundu.
Advert

Antalya DOB, Aida operasını 11 Mayıs Cumartesi saat 19.00'da Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde sahneleyecek. Orkestra şefliğini Naci Özgüç'ün yapacağı eseri Kuzman Popov sahneye koydu. Dekoru Savaş Camgöz ve Özgür Usta, kostümü Savaş Camgöz ve Gazal Erten, ışığı Mustafa Eski tarafından hazırlanan eserin koro şefi Mahir Seyrek, koreografı ise Armağan Davran üstlendi.

Üç perde olarak sahnelenen eserde 'Radames' rolünü Koray Damcıoğlu, 'Aida' rolünü Nurdan Küçükekmekçi, 'Amneris' rolünü Medine Tuganova, 'Amonasro' rolünü Alaaddin Ataseven, 'Ramfis' rolünü Engin Suna, 'Il Re' rolünü İzmir DOB sanatçısı Hasan Alptekin, 'Un Messaggero' rolünü Burak Pektaş ve 'Sacerdotessa'rolünü Arzu Aydoğdumu canlandıracak.

ESERİN KONUSU

Mısır Firavunu, Habeşistan ile savaş halindedir. Mısır ordusunun genç kumandanı Radames, Habeş kralının kızı genç ve güzel Aida'ya aşıktır, ancak onun kimliğini bilmemektedir. Habeş kralı Amonasro, Teb kentine saldırınca Radames komutasındaki Mısır ordusu karşı koymaya hazırlanır. Üzüntü içinde olan Aida gibi firavunun kızı Amneris de Radames'e aşıktır ve ona zaferle dönmesi çağrısında bulunur.

Fiyatları 10, 30 ve 40 TL arasında değişen eserin biletleri Haşim İşcan Kültür Merkezi ve Cumhuriyet Meydanı'ndaki opera gişelerinin yanı sıra www.biletiva.com internet adresinden de temin edilebilir. (DHA) 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X